קרב ים תיכוני? מעריצים מתחרים התלוננו ופייסבוק הסירה לשרית חדד אפליקצייה

בסביבת הזמרת טוענים שמעריצים קנאים של זמרים מתחרים בתחום הים-תיכוני הם שדיווחו על האפליקצייה כפוגענית מה שגרם לביטול אוטומטי שלה
 | 
שרית חדד. מי הלשין על האפליקצייה?
אם זה הגיע לזמר הים תיכוני, כנראה שזה חם בהחלט. לא שההגדרה הזו מדעית אבל אם מישהו חיפש הוכחות על כמה פייסבוק הפך להיות מה שמניע את תעשיית הפרסום והשיווק בחודשים האחרונים הוא מקבל אותם הפעם דרך שרית חדד, מהזמרות היותר מוערצות ורווחיות בישראל.

פעילות הפייסבוק של שרית חדד מנוהלת על-ידי סיני גרפיקס בע"מ ובמסגרתה פיתחה חברת 'רבי אינטראקטיב' אפליקציית פייסבוק עבור כוכבת הזמר המזרחי כקידום מכירות לקראת השקת הסינגל שלה. בשיחה עם אייס אמרו סיני גרפיקס ורבי אינטראקטיב כי "הורידו לנו את האפליקציה של שרית חדד בגלל המערכת האוטומטית של פייסבוק - ככל הנראה ממה שגילינו בעקבות יריבות של זמרים ים תיכוניים, קהל של זמר אחר דיווח על האפליקציה של שרית חדד כאפליקציית ספאם למרות שהיא שומרת על חוקי פייסבוק באופן מלא".

מסתבר שהתחרות הערה בין מותגים מוצאת את עצמה גם במאבק בין הזמרים הים תיכוניים. זה לא סוד שמעריצים קנאיים ממחנות שונים נוטים להפיץ שמועות אחד על השני, אולם הפעם מדובר בהחלט בתופעה שחורגת מגבול הטעם הטוב.

מדובר ביותר מהלשנות הדדיות של משרדי אינטראקטיב זה על זה בגין פעילות שלא על-פי חוקי פייסבוק, אלא באפליקציה שלא עברה על שום סעיף והורדה רק משום ש-30 דיווחים הם עילה מספקת עבור הרובוט האוטומטי של פייסבוק להסיר אפליקצייה לצמיתות. פייסבוק, אפשר לומר, נתפסה הפעם בקלקלתה כאשר המערכת המתוחכמת שלה פעלה נגדה ונגד המשתמשים בה כתוצאה מניצול לרעה של אותם מעריצים קנאים ומתחרים שפעילות זו או אחרת אינה לרוחם.

גיל רבי, שפיתח את האפליקציה עבור חדד, אומר לאייס כי "לפייסבוק יש מערכת אוטומטית שמכניסה את האפליקציה לאחר 30 דיווחים של משתמשים שונים לרשימה של אפליקציות חסומות. דיברנו במשך יומיים עם מנהל תחום החוקיות של אפליקציות פייסבוק ורק לאחר הסברים ואימיילים רבים פתחו לנו בחזרה את האפליקציה".

האפליקציה הייתה צריכה לצאת יחד עם שחרור הסינגל של שרית חדד ושחרור הסינגל התעכב ביומיים בגלל הסיפור הזה.

רבי מוסיף: "ללא כל קשר, אנחנו מראשוני מפתחי אפליקציות בפייסבוק ותמיד עומדים בחוקים ובמדיניות של פייסבוק. למרות זאת נסגרו לנו עמודים ואפליקציות בגלל מתחרים שפשוט ביצעו דיווחים מתוך קנאה או רצון להרוס ללקוח".

"דיווחנו על זה לצוות הפיקוח של פייסבוק ולא הייתה להם שום תשובה עניינית לספק לנו בנושא הזה מלבד זה שהם מאמינים במערכת האוטומטית ואם אפליקציה או עמוד נחסמים בשל דיווחים של גולשים כנראה שיש בדבר משהו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה