ג'יי פי מורגן הכתה את התחזיות המוקדמות, ועלתה ב-3%

הבנק הגדול בארה"ב מציג מספרים טובים מאוד ביחס לתנאים הכלכליים בשוק. ההכנסות מריבית רשמו עלייה של 2% בחישוב שנתי, למרות התהנהגות עקומת האג"ח. בסה"כ, רושם הבנק רווח נקי של 9.08 מיליארד דולר
|
(2)
גיימי דימון, צילום: gettyimages

עונת הדו"חות בוול סטריט יוצאת לדרך היום באופן רשמי, כאשר סקטור הבנקאות עומד במוקד עם דו"חות של הבנקים הגדולים.

הבנק הראשון לדווח הוא ג'יי פי מורגן (סימול:JPM), הציג תוצאות מפתיעות ומניית הבנק הגיבה בעלייה של 3%. הבנק דיווח על הכנסות של 29.3 מיליארד דולר, גבוה מהתחזיות המוקדמות בשוק שעמדו על הכנסות של 27.8 מיליארד דולר. נציין כי ברבעון המקביל אשתקד רשם הבנק הכנסות של 27.8 מיליארד דולר.

למרות ההתהפכות של עקומת האג"ח ברבעון האחרון, ההכנסות מריבית עלו בחישוב שנתי ב-2% לרמה של 14 מיליארד דולר. ההכנסות שלא קשורות לריבית הסתכמו ב-15.7 מיליארד דולר, עלייה של 14% ביחס לשנה שעברה. עוד הפתעה חיובית בדו"חות של הבנק היא ההכנסות מחטיבת המסחר של הבנק (FICC) שניפצו את התחזיות עם עלייה של 25% בחישוב שנתי לרמה של 3.56 מיליארד דולר.

בשורה התחתונה, החברה רושמת רווח נקי של 9.08 מיליארד דולר עלייה של 8% ביחס לרבעון המקביל אשתקד, אך ירידה של 6% ביחס לרבעון הראשון של השנה.

נציין כי סקטור הבנקאות מוושך תשומת לב רבה בתקופה האחרונה לנוכח מצוקת הנזילות שהתפרצה בחודש האחרון במערכת הבנקאית, וחייבה את הפד' להשיק תוכנית רכישות (QE). לפי הדו"חות היום, נראה כי מצבו של הבנק מבחינת הנזילות יציב, כאשר יחס הון רובד1 של הבנק עלה לרמה של 12.3%, גבוה מהצפיות המוקדמות.

מנכ"ל הבנק, ג'יימי דיימון, טען בדו"חות כי: "הבנק הצליח להשיג תוצאות שיא בהכנסות, המציגות את חוסנו של הבנק והמודל העסקי שלו למרות תקופה מאתגרת  יותר מבחינת הריביות בשוק". דיימון הוסיף כי "הצרכן נותר בריא עם צמיחה בשכר ובהוצאות, בשילוב עם מאזנים חזקים ורמות אבטלה נמוכות", אמר המנכ"ל ג'יימי דיימון. "וזה מתקזז עם היחלשות הסנטימנט העסקי והוצאות ההון שמונעות בעיקר על ידי התגברות הסיכונים הגיאופוליטיים, כולל מתחי הסחר הגלובלי".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אם הכל כל כך טוב למה הפד צריך לחלץ אותם? (ל"ת)
  אופטימי 15/10/2019 21:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  הבנקאים חוגגים העם היצרני עני, זה אמור היה להיות הפוך
  רועי 15/10/2019 15:37
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הבנקאים לא מייצרים כלום חוץ מחובות לאחרים.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות