הכריע את הכף: באפט נמנע וקוקה קולה תתמרץ מנהליה במיליארדים

אסיפת בעלי המניות השנתית של קוקה קולה הייתה סוערת במיוחד על רקע ההצבעה על התכנית לפיצוי המנהלים של החברה - באפט עמד בין הניצים
|
וורן באפט
קרב של ממש נרשם אתמול (ד') באסיפת בעלי המניות השנתית של ענקית המשקאות, קוקה קולה (סימול: KO), באטלנטה. הנושא המרכזי שעמד על הפרק הוא תכנית פיצוי המנהלים. אחד מבעלי המניות ההתקפיים ביותר כנגד התכנית שהציעה לתמרץ את מנהלי החברה היה, דיוויד ווינטרס, מנהלה של חברת הייעוץ Wintergreen Advisers. ווינטרס קרא לתכנית 'שערורייתית' וקרא לבעלי מניות נוספים, הכוללים כמה מקרנות הפנסיה המובילות בארה"ב, להתנגד לה ולהגן על זכותיהם.

התכנית כוללת מענק של כ-14.2% מהון המניות של החברה, אשר שויים מוערך בכ-24 מיליארד דולר, לפי מחיר המניה הנוכחי. בהנהלת קוקה קולה טענו, כצפוי, שהתכנית מיושרת עם הפרקטיקה המקובלת בחברה וכי היא עתידה לתמרץ את 6,400 המנהלים של החברה, אם וכאשר יעמדו ביעדים שהציבו להם בתחילת השנה.

בסופו של דבר, 83% מבעלי המניות תמכו בתכנית ורק כ-17% הצביעו נגד. למרות הניצחון המוחץ, ב-Wintergreen Advisers טוענים שהפער מצטמצם. ב-2008 רק כ-11% הצביעו נגד התכנית. "זה ברור שמספר לא מבוטל מבעלי המניות חששו מהשפעות התכנית. נישאר מעורבים בדיונים הבאים", אמרו שם.

אחד מבעלי המניות שעמד במרכז "חילופי האש" הוא וורן באפט, שקרן ההשקעות שלו, Berkshire Hathaway (סימול: BRKB), מחזיקה בנתח הגדול ביותר ממניות החברה. כשההצעה עלתה, באפט נמנע, והחברה יצאה בהודעה הבאה: "מועצת המנהלים של קוקה קולה מכבדת את עמדתו הפילוסופית של מר באפט באשר לפיצויים מבוססי הון. כבעל המניות הגדול ביותר שלנו, מר באפט תומך בחברה ובהנהלה שלה והוא שימש כיועץ נהדר לאורך השנים. אנו מכבדים את דעותיו ומצפים להמשך היחסים הנפלאים איתו בשנים הבאות".

ווינטרס כמובן, לא היה ממש מרוצה מהצעד של באפט: "הופתענו לגלות שמר באפט, אשר הייתה לו הזדמנות לקחת עמדה נגד תכנית הפיצוי המופרזת הזו, נכשל מלממש אותה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות