מודי'ס: "ל-Brexit יהיו השלכות קלות על כלכלת בריטניה"

|
שוקלים לעזוב

בצל אירועי הבטחון הקשים שמתרחשים לאחרונה באירופה, כלכלת היבשת מתמודדת עם איום חמור לא פחות. בבריטניה, הולכים וגוברים הקולות לעזיבת האיחוד האירופי - לאור לחץ הקהל במדינה.

תומכת בלתי צפויה ברעיון הפרישה הלונדוני הגיע מכיוונה של חברת הדירוג הגדולה בעולם. מודי'ס טענה היום כי אין אמת ממשית בדברי האזהרה של היבשת על כך שפרישה של המדינה תעלה לכלכתה מיליארדי פאונדים, אלפי משרות ותחליש את מימדי ההשפעה שלה מסביב לעולם. 

"ההשקפה המרכזית שלנו היא שההשלכות השליליות של יציאה מהאיחוד האירופי יהיו יחסית קטנות". כתבו במודי'ס. "אנו לא צופים עלייה חדה באבטלה , או לירידה חדה במחירים  או באשראי במדינה כמכלול" הוסיפו. 

במודי'ס סיכמו כך את הרעיון: "אנו צופים שלאורך זמן בבריטניה ובאיחוד האירופי יגיעו לכדי הסכם בכדי לשמר חלק מתנאי המסחר הקיימים כיום, אך לא את כולם. בתוך כך תירשם השפעה מינורית לאורך זמן על הייבוא והייצוא מבריטניה" 

לונדון משמשת בהווה כמרכז מסחר עולמי ובירת הפיננסים של אירופה. התנתקות של בריטניה מהאיחוד ודאי תיפגע בעיקר בעיר הבירה. לדברי מודי'ס "היציאה מהאיחוד מהווה סיכון ברור ללונדון, אם כי לאורך זמן הסיכון אינו משמעותי למעמדה של לונדון כבירת הפיננסים העולמית".  

בכל אופן, חילוקי הדעות לקראת העזיבה האפשרית מהאיחוד ממשיכים לספק דרמה באי. אתמול (ב') פורסם סקר של עיתון הטלגרף לקראת משאל העם שידחה ככל הנראה לשנת 2017. הסקר הראה כי 51% מהנשאלים תמכו בהישארות בגוש היורו לעומת 49% אשר תומכים בעזיבה. על פי מומחים אירועי הטרור היום יכולים להעניק רוח גבית לתומכי ההנתקות של בריטניה מהאיחוד.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות