לקראת יום ה': מוטב לגדר רווחים או לסגור וללכת לנוח

יונתן קריספין (דוביד) מסתכל על התנהלות המעו"ף בשבוע האחרון
|
יונתן קריספין

מדד המעוף נסחר נכון ליום ג' בתחתית של 827 נק', ובגבוה שבועי של 853.
שחקני המעו"ף, כפי שרשמתי בסקירה האחרונה שכתבו אוכפים וציפו לתנודה נמוכה מ-40 נק' השבוע, לא טעו.

התנודה היתה 30 נק' נכון לעתה כאשר רוב הזמן השוק לא נע יותר מ-20 נק' ממדד היחוס שרשמתי ב-857 הנק' שבוע שעבר.

תנודה נמוכה זאת הניבה לסוחרים רווחים נאים על כתיבות של אופציות, בשל ירידת ערכם של האוכפים בסיבה הנוכחית של מדד המעוף. אוכף 850 שניבא תנודה של עד 40 נק' כי נסחר על 4000 שקל, נסחר בצהרי יום ג' על 2000 שקל.

גם למי שביצע הגנות וגידור הפסד, יש רווח אם כי נמוך יותר. בימי המסחר האחרונים ביצע המדד פעמיים גיחה ל-828 נק' וסביבתה, אך שם המוכרים מורידים רגל מהגז והקונים יכולים לתקן את המדד מעלה לעבר 830 ויותר. המשך מגמת הירידות תלוי בשבירה של 830.

סך הכל האבחנה של השבועיים האחרונים לפיה הסוחרים מצפים לשחיקה של פרמיות ותנודתיות לא חזקה במיוחד, יצאה נכונה. מדד המעו"ף נמצא כרגע בתחום רחב יחסית של מסחר, בין 850 ל-830. השוק כאן תפס עצמאות בחלק מהזמן וירד בעוצמה חזקה יותר מני-ורק.

אם נסכם את החודש של אופציות יוני, אפשר לומר שהוא החל במדד 865, ועלה ל-907 בשיא כ-42 נק'. מ-865 ירד המדד ל-826 בשפל, שזה 39 נק'. כשהמדד לא נמתח יתר על המידה הסוחרים הגדולים לא נכנסים לבעיית ביטחונות או הפסדים כתוצאה מעליה של סטית התקן, או שיפוצים חזקים על מנת לתקן את הפוזיציה הכתובה.

החודש הושפעה הבורסה ממימוש רווחים, אחרי עליות של 30 אחוז. רמת המכירה של מדד 904 שהוכיחה עצמה גם ב-2006 הוכיחה את עצמה גם החודש והמדד ירד 80 נק' מהשיא.

עוד יומיים פקיעה של אופ' יוני - בחודשיים האחרונים חווינו תנודה חדה ביממת הפקיעה ולכן רווחים מוטב לגדר או לסגור וללכת לנוח.

מאת: יונתן קריספין (דוביד), מרצה לאופציות מעו"ף במכללת מגמות

*אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות