הדולר איבד גובה: השער היציג נקבע בירידה של 0.9% לרמה של 4.188 שקלים

האירו היציג נקבע בעליה של 0.11% ל-5.57 שקלים. בסיכום חודשי רשם הדולר עליה של 0.43%
|
הדולר איבד גובה: השער היציג נקבע בירידה של 0.9% לרמה של 4.188 שקלים

הדולר נחלש בחדות מול השקל היום, במקביל להחלשותו מול האירו במסחר בעולם. מחברת פינוטק נמסר כי המטבע הישראלי לראשונה מזה חמישה ימי מסחר רצופים של ירידות, סגר את יום שני בהתחזקות של שתי עשיריות האחוז אל מול הדולר. ראש הממשלה הנכנס, נתניהו, במפתיע מינה את יובל שטייניץ כשר האוצר החדש בממשלתו כשההשבעה תתקיים היום. נתניהו אמר כי תוכניתו לקצץ במיסים והגביל את ההשפעה של המשבר הפיננסי העולמי על המשק המקומי.

נראה, אומרים בפינוטק, "כי השטר הישראלי נהנה מהמומנטום החיובי. כמובן יותר מכל יש לשים לב, כי אנו בסוף חודש קלנדרי ולקראת החגים, לכן אם זה המרות של מט"ח לצורך תשלום משכורות ו/או ביקושים למזומן להכנות לקראת החגים, השקל עשוי להגדיל רווחים כאשר רמת התמיכה המהותית עומדת על 4.1650 לדולר".

לקראת השבעת הממשלה היום אומר שלמה מעוז, הכלכלן הראשי של אקסלנס, כי "בסך הכל ההסכמים הקואליציוניים סבירים ואף יועילו למשק, אולי פרט להקצבות המוגדלות לישיבות שתרומתם הכלכלית שלילית. מה שמדאיג הוא ששום מפלגה לא העלתה הדרישה להגדיל ההשקעה בתשתיות מפתח לפעילות כלכלית כדאית ותעסוקה".

השער היציג של הדולר נקבע בירידה של 0.9% לרמה של 4.188 שקלים והאירו היציג נקבע בעליה של 0.11% ל-5.57 שקלים. בסיכום חודשי רשם הדולר עליה של 0.43%. בעולם מתחזק הדולר ב-1.3% לרמה של 98.54 יין ונחלש מול האירו ב-1% לרמה של 1.333 דולר לאירו.

כלכלני בנק לאומי מעריכים, בסקירה שפרסמו, כי "בטווח הקצר הדולר ייסחר בנטייה להתחזקות, בכפוף לדו"ח התעסוקה החדש, לחודש מרץ, שיפורסם ביום המסחר השבועי האחרון השבוע. באשר לטווח הארוך יותר, יש לצפות כי מגמת התחזקות הדולר, שהחלה בחודש אפריל 2008, תימשך".

התחזקות זו של הדולר, אומרים בלאומי, תיתמך בעיקר בשוויו על פי שוויון כח הקנייה, צמצום נמשך בגירעונות הסחר האמריקניים ורמת חוסר הוודאות הכלכלית הגבוהה, אשר חרף העליות האחרונות בבורסות צפויה כנראה ללוות אותנו גם בחודשים הקרובים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות