הדולר שינה כיוון: נחלש ב-0.72% והיציג נקבע על 3.993 שקלים

בעולם נחלש הדולר בשיעור של 1.4% מול האירו, על רקע תוכנית החילוץ המאסיבית לסיטי
|
הדולר שינה כיוון: נחלש ב-0.72% והיציג נקבע על 3.993 שקלים

הדולר החל להיחלש מול המטבעות המובילים ומול השקל הישראלי ברקע לספקולציות שנתונים על שוק המגורים האמריקני שיפורסמו היום יצביעו על כך שהכלכלה הגדולה ביותר בעולם נמצאת במיתון. כמו כן, סוחרים רבים מעדיפים לשבת על הגדר, בהמתנה לפרסום החלטת הריבית בישראל.

בשוק מעריכים שמספר המשכנתאות שהינן חדלות פרעון עלה (מספר האנשים שכבר לא מצליחים לעמוד בתשלומי המשכנתא) ויוסיף להפסד בסך 967 מיליארד דולר אותו ספגו מוסדות פיננסים, הפסד שבין היתר הביא להודעה היום על חילוץ סיטיגרופ. נתונים על שוק המגורים האמריקני צפויים להצביע שבחודש אוקטובר מכירות הבתים יד-שנייה נפלו בשיעור החד ביותר בשנה האחרונה.

הפרופסור סטנלי פישר יפרסם היום את החלטת בנוגע לריבית לחודש דצמבר. קונצנזוס תחזיות האנליסטים עומד על הפחתה של 0.25% בריבית, כך שתעמוד על 2.75%, השיעור הנמוך ביותר אי-פעם בישראל. ההכרזה תפורסם בשעה 18:30 (שעון ישראל).

"הרבה משקיעים פנו אל הדולר לאחרונה בחיפוש אחר חוף מבטחים, אך נראה שריצת ההתחזקות שלו נעצרה זמנית", כך אומר היום יועד דרוז מנהל חדר המסחר במט"ח ב-Real Stream Trading. "החדשות העיקריות היום מגיעות מכיוונו של ההצלה האמריקנית של סיטי בנק, דבר האמור לשמר את המגמה פרו-דולרית ואת זרימת הכספים לארה"ב".

"הצלת סיטי גם מגבה את רחשי השוק שהדבר הנכון כרגע הוא להחזיק כסף במזומן. מנגד, ניתן לציין כי מה שמקשה על הדולר הוא תקופת ההמתנה לחילוף הממשל בין בוש לאובאמה, כאשר היום יקבלו המשקיעים תמונה חפוזה לצוות הכלכלי שהולך ללוות את אובאמה".

הדולר היציג נקבע בירידה של 0.72% לרמה של 3.993 שקלים. מנגד, האירו הוסיף לערכו 1% מול השקל למחיר של 5.09 שקלים.

בעולם נחלש הדולר בשיעור של 1.4% מול האירו ונסחר כעת ברמה של 1.276 דולר לאירו. היין היפני מתחזק לרמה של 95.72 יין לדולר.

מחירי הבתים נפלו בשיעור של 3.5% בחודש אוקטובר לקצב שנתי של 5 מיליון, הירידה החודשית החדה ביותר מאז ספטמבר 2007, ע"פ חציון תחזיות הכלכלנים כפי שנסקרו ע"י בלומברג. הנתון צפוי להתפרס בשעה 17:00 (שעון ישראל) ע"י איגוד המתווכים הלאומי האמריקני.

החוזים העתידיים בבורסת המסחר בשיקגו מצביעים על סיכוי של 18% שקובעי המדיניות האמריקנים יפחיתו את הריבית ברבע האחוז בפגישתם הבאה ב-16 בדצמבר, כך שתעמוד על 0.75%. נציין, כי לפני שבוע עמדו החוזים על 0 אחוז שינוי.

סיטיגרופ, פעם הבנק הגדול ביותר בארה"ב ע"פ , יקבל ל-306 מיליארד דולר משכנתאות בעייתיות ונכסים אחרים ע"י הממשל האמריקני, תחת תוכנית חדשה לייצוב הבנק אחרי שמנייתו קרסה בשיעור של 60% בשבוע שעבר. הבנק יקבל 20 מיליארד דולר במזומן ממשרד האוצר, במוסף ל-25 מיליארד דולר שקיבל הבנק בחודש שעבר, תחת תוכנית ה-700 מיליארד דולר של הקלה בנכסים בעייתיים (Troubled Asset Relief Program).

בגרמניה פורסמו היום הנתונים על הביטחון העסקי במדינה. מדד בטחון העסקים בגרמניה (IFO) נפל בנובמבר לשפל חדש מאז פברואר 1993, ירד ל-85.8 נקודות לעומת 90.2 נקודות באוקטובר כאשר צפי אנליסטים לירידה מתונה יותר, לרמה של 88.4 נקודות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות