מנכ"ל ג'י.פי מורגן דיימון משגר אזהרה שצריכה להדאיג את העובדים בלונדון

|
ג'יימי דיימון, צילום: Getty images Israel

נראה כי לא רק השווקים מתקשים לעכל את יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי. שבועיים עברו מאז משאל העם ומקבלי ההחלטות בבריטניה עדיין לא הניעו את הליך היציאה הרשמי מהאיחוד (שאמור לעבור בפרלמנט). מנכ"ל בנק ההשקעות האמריקני ג'יימי דיימון אומר היום כי עדיין לא מאוחר לחזור אחרה מההחלטה ולבטל את ה-Brexit, וכי בתרחיש הגרוע ביותר הוא יאלץ לנייד אלפי עובדים מלונדון. האם הליבה של המרכז הפיננסי תתפרק? 

בראיון לעיתון איטלקי, אמר דיימון, כי אירופה צריכה לטפל בתלונות הלגיטימיות של בריטניה לגבי ביורוקרטיה ורגולציה. לדבריו, קובעי המדיניות צריכים לפעול במהירות על מנת למנוע מצב מסובך יותר בשנה-שנתיים הקרובות, שכן במקרה שהמצב ידרדר התיקון יהיה גרוע יותר. 

נזכיר כי הליך היציאה של בריטניה מהאיחוד יארך כשנתיים לכל הפחות. איש אינו יודע מה תהיינה השפעותיו האמתיות מאחר שזו הפעם הראשונה בה מדינה בסדר גודל כזה עוזבת את האיחוד האירופי, אבל הכלכלנים בשוק כבר הזהירו מפני יציאתן של חברות ענק מבריטניה לאחר ה-Brexit - מה שיגרור בערך הנדל"ן המסחרי. אם לא די בך, חברות העוסקות בשירותים פיננסיים שבסיסן בבריטניה עלולות להיפגע במקרה של ביטול הכרת הנאמנות ההדדית (mutual recognition) בין האיחוד האירופי לבריטניה, מה שעלול לסגור את השוק האירופי לאותן חברות שיצטרכו לשקול העתקה של בסיסן. 

בנוגע לשאלה האם בנק ההשקעות יאלץ להזיז חלק מ-16 אלף העובדים של ג'י.פי מורגן מהמרכז הפיננסי של לונדון, דיימון הזכיר את האישור הרגולטורי שצפוי לאפשר לבריטים לעבוד עם עמיתים מהאיחוד האירופי. "אם יהיה לנו את האישור הזה לאחר ה-Brexit סביר כי לא נצטרך לעשות כל שינוי. אבל אני חושב שהאיחוד האירופי לא יקבל זאת. זה יכביד על תנאיה של בריטניה ועשוי לאלץ את הבנקים להקטין את גודלם. אנו עדיין לא יודעים מה צפוי לקרות. בתרחיש הגרוע ניאלץ להעביר מספר אלפי עובדים אבל רובם יישארו בבריטניה. אולי אפשר להפוך את היוצרות מה-Brexit. תמיד יש פתרונות לבעיות כל עוד יש לך את האנשים הנכונים בחדר. אי הוודאות צפויה להיות ארוכה יותר מכפי שאנשים חשבו, והשווקים מגיבים לכך. הנכסים צפויים להיות שווים פחות, אך בעקבות זאת גם סיכוני האשראי".

נזכיר כי הבהלה בשווקים הביאה היום קרן שביעית בבריטניה להודיע על הקפאת משיכות בצל לחצי נזילות חריגים. (לכתבה המלאה - לחץ כאן)

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות