למרות הירידות בנובמבר: 5 קרנות נאמנות עם תשואה חיובית של מעל 10%

כך לפי סיכום Bizportal לקרנות הנאמנות. המדדים בת"א ירדו בכ-9% בנובמבר. מנגד - מיטב זהב רשמה תשואה של 16.5% ומגדל דולרית אגרסיבית רשמה תשואה של 11.2%
|
למרות הירידות בנובמבר: 5 קרנות נאמנות עם תשואה חיובית של מעל 10%

חודש נובמבר הניב תשואות שליליות של כ-9% למשקיעים במדדים המובילים בבורסה בת"א. עם זאת, היו גם אפיקים שרשמו תשואה חיובית גבוהה. אפיק הקרנות המשקיעות בסין הניב תשואה של כ-6%, ואילו אפיק השקליות לטווח ארוך ואפיק האנרגיה והסחורות הניבו כל אחד תשואה של כ-4.9% . האפיק הדולרי הניב תשואה של כ-4.6%.

מה היו ביצועי הקרנות שנכסיהן מעל 10 מיליון שקלים?

מבדיקת Bizportal עולה כי קרן הנאמנות מיטב זהב, הניבה את התשואה הגבוהה ביותר בחודש נובמבר, שהסתכמה ב-16.5%. מדיניות הקרן מאשרת לה חשיפה של 200% בתחום האנרגיה והסחורות. יחד עם זאת, יצויין כי מתחילת השנה הניבה הקרן תשואה שלילית של כ-4.2%.

"הקרן השקיעה בעיקר בחוזים על הזהב עם חשיפה של מעל 100% וכן באג"ח
ממשלתי קצר של ארה"ב. הזהב רשם בנובמבר עלייה של 12.9% במונחים דולריים, ממחיר של 724.5 דולר למחיר 818 דולר. ניתן להסביר זאת בכך שהזהב משמש מפלט למשקיעים בתקופה של אי ודאות בשווקים, וגם על רקע היעדר אלטרנטיבות בשל רמות הריבית הנמוכות בעולם", מציין רונן זכריה, מנכ"ל מיטב קרנות נאמנות.

יחד עם זאת, זכריה מציין כי הזהב מוחזק גם על ידי קרנות גידור, מה שמכניס אפקט ספקולטיבי להשקעה בו, ולכן הוא ממליץ על חשיפה לזהב במינון נמוך מתיק ההשקעות.

במקום השני, בדירוג הקרנות נמצאת תטא ניהול חוזים ואופציות, עם תשואה של כ-11.5% בחודש נובמבר, ותשואה של 66.3% מתחילת השנה. מנהל הקרן, בועז איילון, מציין כי בחודש נובמבר הקרן השקיעה בחוזים עתידיים על הפרשי שערי מט"ח ומדדי מניות, וכן השקיעה באג"ח ממשלתי ותעודות סל של סחורות. החשיפה המטח"ית של הקרן הייתה בעיקר לליש"ט, יין יפני ופרנק שוויצרי ובנוסף הקרן הייתה בשורטים על המעוף, הדקס והפוטסי.

"להערכתי בטווח של שלושה חודשים יש סיכוי לתיקון בשווקים עם עליות בשיעור של 15% עד 20%, אולם ייתכן כי עדיין לא מדובר בסוף המשבר. כעת אנו בעיקר שוריים על הדולר ורואים אותו נסחר ברמה של 1.2 לאירו, ובארץ פורץ את רמת ה-4 שקלים, ואף מגיע לרמה של 4.4 שקלים עד סוף מארס", מציין איילון.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות