מספקת את הסחורה: המלט מזנקת ביותר מ-6% אחרי הדו"חות

המלט במכירות של 38.9 מיליון דולר ברבעון - שיא רבעוני; גידול של 18%
|
אמיר וידמן, צילום: יח"צ

המלט -0.85% המלט 6,769 -0.85% המלט בסיס:6,827 פתיחה:6,730 גבוה:6,787 נמוך:6,720 תמורה:423,968 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , בשליטת פימי, דיווחה על תוצאות טובות ברבעון השלישי. החברה, שנחשבת מהמובילות בעולם בפיתוח פתרונות בקרה לתחום הולכת הגזים ולתעשיות התהליכיות, הרוויחה ברבעון 4 מיליון דולר - 50% מעל הרווח ברבעון המקביל בשנה שעברה.

מנייתה מזנקת כעת ב-6.3% במחזור מסחר של 2.9 מיליון שקל, לעומת מחזור יומי ממוצע של 926 מיליון שקל בחודש האחרון.

הרווח התפעולי הסתכם ב-5.1 מיליון דולר, לעומת 3.3 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי בנטרול הכנסה אחרת הסתכם ב-4.4 מיליון דולר לעומת 3.4 מיליון דולר ברבעון המקביל.

המכירות ברבעון עלו לשיא של 38.9 מיליון דולר - גידול של 18% ביחס לתקופה המקבילה. העלייה מיוחסת לשני תחומי הפעילות של החברה - פעילות המוצרים האולטרה-נקיים והתעשייה התהליכית.

המכירות ברבעון השלישי של 2017 הסתכמו בכ-38.9 מיליון דולר, שיא רבעוני בתולדות החברה ומהוות גידול של כ-17.9% לעומת מכירות של כ-33 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. העלייה במכירות נובעת מגידול במכירות בשני תחומי פעילות המוצרים האולטרה נקיים והתעשייה התהליכית. עיקר העלייה במכירות הינה באירופה, צפון אמריקה והמזרח הרחוק. בתשעת החודשים הראשונים של השנה צמחו המכירות בכ-16.5% והסתכמו בכ-107.4 מיליון דולר לעומת כ-92.2 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול במכירות בתשעת החודשים הראשונים של השנה לעומת התקופה המקבילה אשתקד נובע בעיקר מגידול במכירות בשני תחומי הפעילות.
 
מכירת המוצרים לתעשיית המוצרים האולטרה נקיים הסתכמו ברבעון השלישי של 2017 בכ-15.9 מיליון דולר, עלייה של כ-36.9% לעומת מכירות של כ-11.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. העלייה במכירות המוצרים האולטרה נקיים ביחס לרבעון השלישי בשנת 2017 נובעת בעיקרה מעלייה בביקושים באירופה וצפון אמריקה.
 
ה-EBITDA (רווח תפעולי בתוספת פחת והפחתות) שהציגה הקבוצה ברבעון השלישי של שנת 2017 הסתכם בכ-6.9 מיליון דולר, שיא רבעוני בתולדות החברה ומשקף גידול של כ-39.2% לעומת כ-4.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ה-EBITDA בנטרול הכנסות אחרות הנובעות מרווח הון בחברת הבת בסין, הסתכם ברבעון השלישי של שנת 2017 בכ-5.9 מיליון דולר, גידול של כ-19.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

אמיר וידמן, מנכ"ל המ-לט: "המלט מסכמת רבעון חזק נוסף, שאופיין בשיא בהכנסות ומבטא את חיזוק מעמדה של החברה בשווקים תוך ביצוע פרוייקטי דגל ללקוחות בינלאומיים מובילים. ברבעון השלישי נמשכה מגמת הצמיחה והחברה הציגה גידול במכירות הן בתחום המוצרים האולטרה נקיים והן בתחום המוצרים לתעשייה התהליכית. אנו ממשיכים לבסס את מעמדנו ולחזק את הקשרים עם הלקוחות תוך מתן פתרונות מיוחדים ומתן מענה לצרכי ההנדסה והתכנון באתרי הלקוחות. אנו מתקדמים בהקמת המפעל החדש בסין ורואים בו פוטנציאל גדול בחדירה לשוק המוליכים למחצה ובתמיכה בביקושים בשוק האנרגיה הגרעינית באסיה בכלל ובסין בפרט".

"המפעל שמוקם צפוי להכפיל את יכולות הייצור הקיימות כיום בחברה הסינית. לאחרונה, הודענו על רכישת חברה בסינגפור שפועלת בתחום תכנון ואינטגרציה של מערכות בקרה לברזים ואוטומציה בתחום התעשייתי וכן בתחום הנפט והגז המתעורר והיא מחזקת את מיצובנו ויכולתנו לתת מענה לשוק באסיה בתחום זה. בנוסף, אני גאה על הבחירה בהמ-לט על ידי הרשות הלאומית לחדשנות להפעלת המעבדות לחדשנות טכנולוגית. אנו עמלים על הקמת המעבדה ובוחנים שיתופי פעולה אפשריים עם מספר חברות הזנק ושותפים אסטרטגיים אחרים. המ-לט נערכת להגדלת כושר הייצור תוך אופטימיזציה רב מערכתית בתפעול ומרכזת מאמצים לספק פתרונות ומוצרים איכותיים וייחודיים תוך גמישות ויעילות במענה לצרכי הלקוחות. הקבוצה ממוצבת היטב הן מבחינה הפרישה הגיאוגרפית והן מבחינה תפעולית, וערוכה להאצת הצמיחה ומעמדנו התחרותי והשיווקי הגלובלי".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות