חשש מפני לחץ על הדירוג של אינטרנט זהב וביקום

|
שאול אלוביץ, צילום: יח"צ

בעקבות חקירת רשות לניירות ערך את בעל השליטה שאול אלוביץ' ומנהלים בחברת הנכדה בזק -0.71% בזק 264.3 -0.71% בזק בסיס:266.2 פתיחה:266.2 גבוה:269 נמוך:263.5 תמורה:2,618,922 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , בסוכנות הדירוג מידרוג מזהירים מפני לחץ על הדירוג של אינטרנט זהב וביקומיוניקיישנס, וזאת בצל אי הוודאות של ההשלכות העתידיות סביב החקירה, והחשש מהיקפי הדיבידנדים הצפויים.

לגבי אינטרנט זהב כתבו במידרוג כי במידה ויחולו שינויים בהנחת הבסיס בקשר עם קבלת הדיבידנד השוטף מביקום בטווח הזמן הקצר והבינוני, אשר יוביל לשחיקה ביחסי שירות החוב ופגיעה בגמישותה הפיננסית של החברה, לצד עליה ברמת המינוף, עלול להיווצר לחץ שלילי על הדירוג. "הימשכות החקירה לאורך זמן והתפתחות החשדות כנגד בעל השליטה בקבוצה ובעלי משרה בבזק ככל שיהיו, יש עמה להעלות את סיכון האשראי בביקום וכנגזר גם בחברה. עליית הסיכון האמור נובעת מחשש להרעה בגמישותה הפיננסית של החברה ועלייה בסיכון המחזור, הן בהיבט של נגישותה למחזור החוב והן בהיבט של רמת המינוף, תוך חשש מהמשך פגיעה בשווי מניות ביקום כתוצאה מהסנטימנט השלילי והלחץ על מניית בזק".

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

"בנוסף, בהתאם לאופי הדיווח וחומרת החשדות, אם וכאשר יוגשו כתבי אישום, ישנו קושי רב להעריך את ההשלכות האפשריות על היתר השליטה בחברת בזק, וכן, אם וכיצד ישליכו תוצאות החקירה על מדיניות הדיבידנד של בזק וכנגזר על פוטנציאל קבלת הדיבידנדים מביקום בטווח הזמן הקצר והבינוני ביחס לתרחיש הבסיס של מידרוג. שינוי לרעה בחלוקת הדיבידנדים עלולה להשפיע לשלילה על יכולת שירות החוב של החברה וכנגזר על יחסי שירות החוב וגמישותה הפיננסית ולהוביל ללחץ שלילי על הדירוג. נזכיר כי, בתרחיש הבסיס של מידרוג הונח כי בזק תמשיך לחלק דיבידנדים בשיעור של 100% מהרווח הנקי בהתאם למדיניותה בטווח הזמן הקצר והבינוני, אשר תאפשר לביקום לחלק דיבידנדים בהיקף שנתי של 100 עד 150 מיליון שקל בשנים הקרובות. כאמור, סטייה לאורך זמן ממדיניות חלוקה זו בבזק, אשר כרגע אין לנו אפשרות להעריך את סבירות התממשותה, עלולה להוביל ללחץ על פוטנציאל חלוקת הדיבידנדים מביקום ולפגום ביחסי שירות החוב בחברה. בנוסף, אי הודאות שאופפת את החקירה, המתבטאת גם בלחץ על מחירי המניה של בזק וביקום תוך פגיעה בשיעור ה-LTV של החברה עלולים להוות גם כן משקולת על דירוגה. מידרוג תוסיף לעקוב אחר התפתחות החקירה והשפעתה על הפרמטרים הפיננסיים של החברה וגמישותה הפיננסית".

בנוגע לביקום כתבו במידרוג, "יש לציין כי עד כה הירידה במחיר השוק של מניית בזק מאז תחילת 2017, בשיעור של כ- 19%, הובילה לעלייה ברמת המינוף של החברה, אשר התקזזה בחלקה מצד קבלת דיבידנדים מבזק ופירעון חוב בהתאם ללוח הסילוקין".

דורון תורג'מן, מנכ"ל אינטרנט זהב וביקום, מסר בתגובה: ״מצבן הפיננסי של שתי החברות טוב מאוד ואי שינוי אופק הדירוג, כמו גם אי העברתן לרשימת מעקב, מדברת בעד עצמה. יחס הכיסוי הגבוה מאוד של ביקום שהינו 4, כמו גם שיעורי המינוף הנמוכים של שתי החברות ותשואת הדיבידנד הגבוהה של בזק, הינם פרמטרים חזקים מאוד שיאפשרו לנו לשרת את חוב הקבוצה היטב, גם בעתיד".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות