רוסאריו בתגובה לדו"חות סומוטו: "חשיפת החברה למשקיעים אמריקאים היא צעד מתבקש"

ברוסאריו מתייחסים לדיווח סומוטו בדו"חות כי היא בוחנת אפשרות לרישום מניותייה למסחר בבורסה בארה"ב ומגדירים את המהלך כמתבקש
|
מסמנים מחיר יעד

חברת סומוטו +0.66% סומוטו 153 +0.66% סומוטו בסיס:152 פתיחה:152 גבוה:153 נמוך:152 תמורה:10,333 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , העוסקת בפתרונות פרסום באינטרנט, מובייל ובוידאו, דיווחה היום את תוצאותייה הכספיים לרבעון האחרון ולשנת 2016 כולה והציגה תוצאות חזקות עם שיפור משמעותי כמעט בכל הפרמטרים.

בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 2.5 מיליון דולר ברבעון הרביעי 2016, עלייה של 339% בהשוואה ל- 566 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד ובסיכום השנה החולפת רשמה סומוטו רווח נקי של 7.7 מיליון דולר, המשקף עלייה של 120% לעומת 3.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב- 2015. בתוך כך, בסומוטו ציינו גם כי החברה בוחנת רישום של מניותייה בבורסה בארה"ב, מהלך שלטענתם צפוי לצאת לדרך ללא סבב גיוסים.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בעקבות התוצאות הטובות שהציגה ספקית פתרונות הפרסום הישראלית, ברוסאריו ייעוץ ומחקר הוציאו עדכון לחברה עם תגובה לדו"חות כשכתבו כך: "סומוטו פרסמה הבוקר את דו"חותיה השנתיים ועמדה בכל הציפיות המוקדמות שלנו. אנו ממשיכים להאמין כי קיים עוד סיכוי לא מבוטל בהשקעה בחברה, לעומת סיכון ההשקעה בה וחוזרים על 'שווי הוגן' של 4.2 שקל". נציין כי מחיר היעד שמציבים ברוסאריו לחברה משקף אפסייד נאה של 32% על מחירה הנוכחי בשוק.

עוד כותבים ברוסאריו כי "החברה מדווחת כי החלה לבחון את האפשרות לרשום את מניותייה למסחר בבורסה בארה"ב (ללא גיוס) על מנת להרחיב את בסיס המשקיעים ואולי אף להשוות את מכפילי הרווח לחברות דומות הנסחרות בארה"ב. ביקור בביתן של עולם ה-Adtech בברצלונה בחודש שעבר, מחזק את הערכתנו כי מדובר בצעד נכון. החברות הישראליות בתחום היוו חלק נכבד הרבה מעבר לגודל היחסי של  ישראל בתערוכה ואנו מסכימים כי הגדלת בסיס המשקיעים למדינה בה התחום פורח באופן יחסי, הוא צעד מתבקש. יתרה מזו, מעקב אחר פעילויות M&A בתחום בחצי השנה האחרונה, ממחיש את נושא המכפילים הצנועים לפיהם נסחרות החברות בת"א ובלונדון. לאחר שהסכמנו שמדובר בצעד חשוב, אנו לא מתעלמים מהסיכונים הכרוכים ברישום חברה בסדר גודל כזה בבורסה דוגמת הנאסד"ק".

"הרבעון הרביעי ושנת 2016 - הכנסות של 18.6 מיליון דולר ברבעון הרביעי 2016, עלייה של 177% בהשוואה ל- 6.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות שנתיות של 51.2 מיליון דולר, עלייה של 73% לעומת 29.6 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2015. נדגיש כי לא כל הצמיחה היא אורגנית לאור הרכישות בשנה האחרונה. EBITDA בסך 4.6 מיליון דולר ברבעון הרביעי 2016, שיעור של 24.7% בהשוואה לכ- 2.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד ושיעור של 31.3%. בשנת 2016, שיעור ה- EBITDA  עמד על כ- 32%, שיפור קל לעומת שנת 2015. רווח נקי של 2.5 מיליון דולר ברבעון הרביעי 2016, בהשוואה ל- 566 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד. רווח נקי של 7.7 מיליון דולר בשנת 2016, לעומת 3.5 מיליון דולר ב- 2015. תזרים מזומנים שוטף שנתי בסך של 3 מיליון דולר. קופת מזומנים, נכון לסוף הרבעון, עמדה על 5.6 מיליון דולר, מתוכם כ- 1.5 מיליון דולר במזומן מוגבל. כ- 1.5 מיליון דולר מזומן נטו, בניכוי התחייבויות לבנקים בסך של כ- 4.1 מיליון דולר. בסמוך למועד אישור הדוחות עמדה היתרה האמורה על כ- 12 מיליון דולר. כ- 5.3  מיליון דולר מזומן נטו, בניכוי התחייבויות לבנקים בסך של כ- 6.7 מיליון דולר. בהערכת השווי, נתייחס למזומן נטו של 1.5מיליון דולר.נציין כי החברה ממשיכה ליישם את האסטרטגיה של צמיחה בתחום הוידאו והמובייל, כאשר הכנסות תחום הוידאו היוו כ- 70% מהכנסות הרבעון הרביעי וכ- 50% מהכנסות השנה כולה".

"שנת 2017 – החברה אינה מנחה לגבי הרבעון הראשון, אולם ניתן להבין מקופת המזומנים בסמוך למועד פרסום הדו"חות, כי הולך לה לא רע, כלומר היא כבר גובה תשלום על פעילות סוף הרבעון הרביעי. עם זאת, נציין כי התעשייה מאופיינת ברבעון ראשון חלש לעומת הרבעון הרביעי שלפניו ובהתאם הציפיות. החברה חוזרת על כך שהיא פועלת גם באמצעות מיזוגים ורכישות להגיע לקצב הכנסות שנתיות של 100 מיליון דולר במהלך השנה הקרובה. אנו מעריכים הכנסות ללא רכישות נוספות של כ- 70 מיליון דולר המשקפות למעשה צמיחה (שאינה אורגנית כולה) של כ- 40%. EBITDA - אנו מניחים כי בשל אופיו של תחום הוידאו שמספק כרגע שולי רווח נמוכים יותר, יהיה קשה לשפר את שיעורי ה- EBITDA באופן משמעותי בשנה הקרובה. מטעמי שמרנות הלוקחים בחשבון עיכוב בהטמעה של הרכישות ומיצוי הסינרגיות, נניח שיעור של 31.5% בלבד, כלומר ה- EBITDA  צריך להסתכם בכ- 22 מיליון דולר".

בנוגע לחלוקת דיבידנדים מציינים ברוסאריו כי "החברה חילקה בשנת 2016 דיבידנד בסך 2 מיליון דולר, המהווה שיעור של כ- 5.3% בשווי השוק הנוכחי של החברה. לאחרונה הכריזה החברה על מדיניות דיבידנד לחלוקה של 50% מהרווח הנקי לבעלי המניות של החברה מידי רבעון וחלוקה של עד 4.5 מיליון דולר בשנת 2017. טענו בתחילת הסיקור החברה כי אין סיבה שלא נראה תשואה של כ- 8% והמדיניות של החברה, עומדת בציפיה בשקלול עליה של למעלה מ- 20% בשער המניה מאז".

עוד מציינים ברוסאריו לגבי השקפתם בנוגע לחברה כשכותבים כך "הסיפור של סומוטו די פשוט מבחינתנו. החברה פעילה בענף בעייתי וקשה הנשלט על ידי ענקיות מצד אחד, אך מצד שני זו חברה שהתבגרה ועברה את שלבי הסיכון לקיומה. לאחר שבחנו את הנכסים של החברה, הגענו למסקנה כי הערך הגדול ביותר טמון בניהול החברה וניהול הסיכונים השוטפים של חברה העסוקה בענף תנודתי, תחרותי ובנוסף גם צריכה לנהל רכישות חכמות ויעילות. נכון להיום, אנו מאמינים כי לחברה יש עוד לא מעט הזדמנויות לצמוח ולגדול גם אורגנית וגם ע"י רכישות נוספות. כאשר חברה נסחרת במכפיל הקרוב ל- 3.5 על ה- EBITDA שהיא כבר ייצרה ועדיין צומחת בקצב נאה, אנו כמובן רואים בעתיד הנראה לעין יותר סיכוי מסיכון, מה עוד שהיא מחלקת דיבידנדים.

"לאור ההנחות שלנו כי ה- EBITDA  של שנת 2017, צריך להסתכם בכ- 22 מיליון דולר אנו ממשיכים לנקוב בשווי הוגן למניה של 4.2 ש"ח (בהנחת דילול מלא) או 310 מיליון ש"ח שווי חברה. נציין כי שווי גוזר לחברה מכפיל EBITDA   של כ- 3.75 לעומת מכפיל של 3.5 שהשתמשנו בתחילת הדרך. השינוי נובע אך ורק מירידה בשער הדולר והתרגום לשקלים. נציין כי לאור המכפילים בתעשיה הנמצאים בין 6 ל – 7 בגדול, גם עכשיו נוח לנו מאד עם השווי ההוגן. לאור האמור כאן, אנו חוזרים על כך שחשיפת החברה למשקיעים אמריקאיים היא צעד מתבקש".

מניית סומוטו +0.66% סומוטו 153 +0.66% סומוטו בסיס:152 פתיחה:152 גבוה:153 נמוך:152 תמורה:10,333 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  מזנקת בשעה זו בכ-5.5% ובמחזור מסחר ער במיוחד של פי 5 ממחזור יומי ממוצע. מתחילת השנה הנוכחית רשמה החברה תשואה חיובית מרשימה של כ-35%, לאחר עלייה של מעל ל-130% בסיכום השנה החולפת. החברה נסחרת בבורסה בת"א בשווי שוק של כ-220 מיליון שקל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות