דו"חות שופרסל: הרווח הנקי עלה 19%, "התוצאות חרף התחרות העזה - הישג"

המנכ"ל אברכהן, "ממשיכים את מגמת הצמיחה והשיפור בתוצאות חרף התעצמות התחרות", מה חושבים האנליסטים?
 | 
(1)
איציק אברכהן, צילום: סיון פרג'; יח"צ
חברת הקמעונאות שופרסל -0.28% שופרסל 2,460 -0.28% שופרסל בסיס:2,467 פתיחה:2,447 גבוה:2,465 נמוך:2,432 תמורה:9,339,684 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסמה היום (ה') את דו"חותיה לרבעון השני של שנת 2013. ההכנסות עלו לסך של 2.916 מיליארד שקל, עליה של 0.5% לעומת הרבעון המקביל, זאת למרות עיתוי החג שחל ברבעון הראשון לעומת שאשתקד חל ברבעון השני. הרווח הנקי עמד על 43 מיליון לעומת 36 מיליון שקל אתשקד, גידול של 19%.

בסה"כ רשמה שופרסל גידול של 3.3% בהכנסות החציון הראשון שעמדו על 5.9 מיליארד שקל לעומת 5.7 מיליארד שקל בחציון הראשון אשתקד. הגידול בהכנסות סניפים זהים עמד על 0.9%. הרווח הנקי בחציון הראשון היה 98 מיליון שקל, גידול של 32.4% ביחס לחציון המקביל אשתקד. הרווח הנקי מהווה 1.7% מהמכירות. שופרסל מפעילה 276 סניפים בהם היא מעסיקה 12.8 אלף עובדים.

איציק אברכהן, מנכ"ל החברה, אמר היום, "שופרסל ממשיכה את מגמת הצמיחה והשיפור בתוצאות וזאת חרף התעצמות התחרות בשוק קמעונאות המזון. במהלך החציון הראשון לשנת 2013, ביצענו מספר מהלכים אסטרטגיים שמטרתם חיזוק הקשר עם הלקוח והתאמת הצעת הערך של החברה לצרכי הצרכן החדש ולדרישותיו".

האנליסטים חלוקים

דש ברוקראז', מאיר סלייטר, אמר בתגובה לדו"חות, "התוצאות טובות בעיקר בזכות הרווחיות התפעולית שעמדה על 3.8% לעומת צפי ל-3.6% בתחזית שלנו ו-3.4% ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות ברבעון אומנם צמחו רק בחצי אחוז, אבל ההסתכלות הנכונה הא כמובן לגבי החציון הראשון בו נרשמה צמיחה בהכנסות של 3.4%".

סלייטר מוסיף כי, "השמירה על ההכנסות על אף התחרות העזה והירידה בצריכה הפרטית הריאלית היא הישג. היכולת לשפר את הרווחיות במקביל לשמירה על המכירות זו החוזקה המשמעותית של התוצאות. הרווח הנקי היה נמוך מהתחזיות עקב רישום הוצאות מס בגין הרה-ארגון בפעילות הנדל"ן".

אנליסטית אקסלנס ברוקראז' ליאת גלזר נשמעת נלהבת פחות, "שופרסל פרסמה לפני שעה קלה את תוצאותיה לרבעון השני של 2013 כאשר התוצאות בצפי ומבטאות מעט חולשה ביחס לאשתקד בשל עיתוי החגים ועל כן, נתבונן על התוצאות של גם החברה במבט חצי שנתי".

"נתון SSS שלילי של 2.1% ברבעון כתוצאה מעיתוי החגים הביא לצמיחה אפסית ברבעון אשר נבעה בעיקר מפתיחת סניפים. כמו כן, השיפור ברווחיות הגולמית ביחס לאשתקד נובע אף הוא מעיתוי החגים ולהערכתנו גם משיפור בתנאי הסחר אל מול הספקים. הוצאות רה ארגון של הנדל"ן הביאו ליציבות ברווח התפעולי ביחס לאשתקד וקיטון בהוצאות המימון בשל המדד הנמוך שיפור מעט את הרווח הנקי".

"הרווחיות הגולמית במחצית הראשונה של 2013 השתפרה ב- 0.3 נק"ב אך הנ"ל נובע בעיקר מרבעון ראשון חלש במיוחד אשתקד כך שיהיה קשה יותר להציג שיפור במחצית השנייה של השנה. אנו מעריכים כי השיפור שהציגה החברה נבע חלקית מהעלאת המחירים ושיפור תנאי הסחר אל מול הספקים".

"בשורה התחתונה", מסכמת גלזר "דו"ח עמד בצפי אשר מבטא מחד את תהליכי ההתייעלות בהם נקטה החברה בשנה האחרונה ומנגד את המשך הקיטון הראלי במכירות עם SSS ריאלי שלילי גם ברמה חצי שנתית. אנו חוזרים על המלצת עם ובוחנים מחדש את מחיר היעד שלנו".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  העליתם מחירים, הלקוחות נודדים למתחרים
  לא פראיירים יותר 08/08/2013 10:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  העליתם מחירים בלי הכרה, הרבה מעבר לעליית המע"מ כאילו שאנחנו עדר שבוי שלכם. לא עוד ! אני עברתי מכם למתחרים שהינם זולים מכם משמעותית. והייתי לקוח נאמן משך 4 שנים עד שראיתי את ההפרשים.
  סגור