מגדל: "נורבגיה ודנמרק - הארצות המומלצות לגזית גלוב לרכישה"

אדר עציוני, אנליסט הנדל"ן של בית ההשקעות התייחס לדבריו של דורי סגל לגבי בחינת רכישות חדשות. "מניית גזית נסחרת בדיסקאונט כלכלי של כ-23%"
 | 
חיים כצמן (צילום: יח"צ)
האם גזית גלוב +6.37% גזית גלוב 3,641 +6.37% גזית גלוב בסיס:3,423 פתיחה:3,423 גבוה:3,641 נמוך:3,422 תמורה:22,643,716 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עשויה להתרחב בסקנדינביה? לאור דבריו של דורי סגל לגבי בחינת רכישות במדינות חדשות, אדר עציוני, הנדל"ן של מגדל שוקי הון, ממליץ לקבוצה על מדינות סקנדינביה, בהן אין לקבוצה נוכחות, ובעיקר נורבגיה ודנמרק. נציין כי החברה פעילה כיום בפינלנד, בשבדיה ובמדינות הבלטיות באמצעות חברת סיטיקון.

לדבריו, "אמש הודיעה אקוויטי 1 כי בכוונת אחד מבעלי העניין בחברה, CSC Ventures , לבצע משנית לציבור על ידי של כ-4.06 מיליון מניות אקוויטי 1 אשר ברשותו. המוכרת הינה של C&C, אשר מכרה את נכסיה לאקוויטי 1 בתחילת 2011 בעסקה בהיקף של כ-600 מיליון דולר. CSC לא תמכור את יחידות ההשתתפות שהיא מחזיקה (כ-11.4 מיליון יחידות) במיזם משותף לה ולאקוויטי 1 הניתנות להמרה (ביחס 1:1) למניות אקוויטי 1 (כנראה משיקולי מיסוי)"

עציוני הוסיף, "כאמור, ההנפקה תבוצע על ידי בעל עניין ואקוויטי 1 לא שותפה להליך ההנפקה ולתמורה הצפויה. שער המניה עומד הבוקר על 19.12 דולר, כאשר בעת השלמת העסקה מול C&C בתחילת ינואר 2011 עמד על כ-18.15 דולר, של כ-10% למוכרת אם לוקחים בחשבון את הדיבידנדים שחולקו בדרך. אקוויטי 1 מהווה כ-14% מה-NAV הסחיר של גזית גלוב, אשר נכון להבוקר עומד על כ-44.5 שקל."

עציוני סבור כי "הכוונה למכירת ההחזקה באקוויטי 1, תואמת את הערכותינו כי מניית החברה מתומחרת במלואה. נציין כי בעוד חברות הבנות של גזית גלוב בצפון אמריקה נהנות מתמחורים גבוהים, מניית גזית גלוב איננה זוכה לתמחור דומה ונסחרת בדיסקאונט סחיר של כ-13% ובדיסקאונט כלכלי של כ-23%. אנו מסקרים את גזית גלוב בהמלצת קניה עם של 50 שקל למניה."

עציוני ציין כי "אתמול אמר דורי סגל, כי הקבוצה בוחנת כיום כניסה לטריטוריות חדשות, בהן אין לה נציגות קיימת. אנו סבורים כי מצבן המצוין של גזית גלוב וחברות הבנות מאפשר לקבוצה ניצול הזדמנויות בשווקי הנדל"ן השונים. להערכתנו, מדינות מעניינות לביצוע רכישות כיום הינן מדינות סקנדינביה, בהן אין לקבוצה נוכחות, כגון נורבגיה ודנמרק."

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה