עושים סדר: חלק מהשמות הכי גדולים בארה"ב כבר דיווחו - צפו במספרים

עונת הדוחות לרבעון הראשון תופסת תאוצה בארה"ב ומושכת את רוב תשומת הלב של המשקיעים - מי הפתיעה לטובה ומי אכזבה?
|
דוחות
הכותרות על מפולת בסקטור הטכנולוגיה והביומד פינו את מקומם במרכז הבמה לעונת הדוחות הנוכחית. המשקיעים עוקבים אחר תוצאות החברות הגדולות במשק האמריקני בניסיון להעריך את יציבותה של הכלכלה הגדולה בעולם. למרות צפי לתוצאות חלשות עבור הרבעון הראשון והתמקדות בעיקר בתחזיות החברות לרבעון השני, עונת הדוחות הנוכחית צפויה לקבוע את הטון בזמן הקרוב. יום המסחר הנוכחי (ה') היה עמוס בדיווחים של כמה מהשמות הגדולים ביותר ו-Bizportal עושה לכם סדר.

בצד המאכזב - IBM, גוגל ואמריקן אספרס

מניית ענקית המחשוב, IBM (סימול: IBM), צללה היום 3.25% על רקע תוצאות חלשות לרבעון הראשון. הרווחים של החברה ברבעון הזה ירדו מסכום של 3.03 מיליארד דולר או 2.7 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד, לסכום של 2.38 מיליארד דולר או 2.29 דולר למניה. הכנסות החברה נפלו ב-4% והסתכמו לסך של 22.5 מיליארד דולר. מדובר ברווח הרבעוני הנמוך ביותר של החברה מאז הרבעון הראשון של 2009. מכירות נתוכנה של החברה נפלו ב-23% בהשוואה לשנה קודמת.

המניה של ענקית המחשוב, גוגל (סימול: GOOG) (סימול: GOOGL), נפלה 3.65% היום בשל תוצאות חלשות. החברה דיווחה על הכנסה של 15.42 מיליארד דולר כאשר האנליסטים חזו כי ההכנסה תתייצב ברמה של 15.54 מיליארד דולר. בשורה התחתונה החברה דיווחה על רווח למניה של 6.27 דולר כאשר האנליסטים ציפו לראות רווח למניה של 6.40 דולר.

המניה של חברת האשראי, אמריקן אקספרס (סימול: AXP), איבדה 1.35% על רקע דיווח על הכנסות נמוכות מצפי האנליסטים. הכנסות החברה בניכוי הוצאות ריבית, טיפסו 4% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד והסתכמו ב-8.2 מיליארד דולר, אולם הצפי עמד על 8.41 מיליארד דולר. הרווח הנקי של החברה ברבעון האחרון הסתכם ב-1.43 מיליארד דולר - עלייה של 12% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, אז עמד הרווח הנקי על 1.28 מיליארד דולר.

בצד המעודד - גולדמן זאקס, מורגן סטנלי וג'נרל אלקטריק

בנק ההשקעות העצום, גולדמן זאקס (סימול: GS), דיווח על תוצאותיו היום לפני פתיחת המסחר. רווחי הבנק ברבעון האחרון נפלו ב-10% לסכום של 2.03 מיליארד דולר או 4.02 דולר למניה. זאת בהשוואה לרווחים של 2.26 מיליארד דולר או 4.29 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד. למרות זאת, האנליסטים ציפו לראות רווח למניה של 3.48 דולר למניה ולכן המניה טיפסה 1.4% בטרום המסחר. בסופו של דבר, ננעל המסחר במניה היום בעליה מינורית של 0.14%.

ענק הפיננסים, מורגן סטנלי (סימול: MS), דיווח היום על רווח למניה של 72 סנט לעומת רווח למניה של 49 סנט בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח המתואם למניה עמד על 68 סנט למניה לעומת צפי האנליסטים שעמד על 60 סנט בלבד. ההכנסות המתואמות של הבנק טיפסו ב-4% לסך של 8.81 מיליארד דולר. כתוצאה מהדוחות החיוביים, זינקה המניה 2.9%.

הדוחות של, ג'נרל אלקטריק (סימול: GE), היו בסימן מעורב. הרווח ברבעון הנוכחי נפל ב-15% מהרווח שנרשם בשנה הקודמת, והסתכם ב-3 מיליארד דולר או 30 סנט למניה. הרווח התפעולי למניה עמד על 33 סנט למניה, לעומת צפי לרווח של 32 סנט למניה. למרות הירידה ברווחיה, הצליחה החברה לצמצם נזקים על ידי קיצוץ בהוצאות ושיפור בתהליכי הייצור. כתוצאה מכך, זינקה המניה 1.68% היום.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות