2012 צפויה להיות שנת שיא במרכזי הייצור של אפלייד מטריאלס

מרכז הפיתוח והייצור הגדול ביותר של החברה מחוץ לארה"ב נמצא בישראל. תחזיות ל-2012מכירות הטאבלטים יזנקו ב-60% ומכירות הסמארטפונים יעלו ב-35%
|
(יח"צ)
אפלייד מטיריאלס, ענקית הציוד לתעשיית השבבים, אשר מרכז הפיתוח והייצור הגדול ביותר של החברה מחוץ לארה"ב נמצא בישראל, מכה את התחזיות לרבעון הראשון של 2012 ומספקת תחזיות חמות על שוק הסמארטפונים והמחשוב בשנה הקרובה.

הכנסות החברה ממכירות הסתכמו ב-2.19 מיליארד דולר ברבעון הפיסקאלי הראשון של 2012, ירידה של 18.5% ביחס לברעון המקביל ב-2011. הרווח הנקי המתואם (Non Gaap) נפל בכ-50% ל-240 מיליון דולר והסתכם ב-18 סנט למניה לעומת צפי האנליסטים לירידה חדה יותר ברווחיות ל-12 סנט למניה. החברה דיווחה כי היקף ההזמנות שלה עלה בכ-26% ליותר מ-2 מיליארד דולר ביחס לרבעון הקודם, כאשר את העלייה בהזמנות הובילה קבוצת הסיליקון שההזמנות ממנה זינקו ב-53%.

החברה פרסמה תחזית ולפיה היא צופה לעלייה של 5%-15% במכירות נטו ברבעון השני. וצפי ל-EPS של 0.20-0.28 דולר למניה.

בתחום השבבים מספקת החברה כמה תחזיות מעניינות הנובעות מניתוח השוק ולקוחותיה המובילים של החברה, עליהם נמנים יצרני מחשבים, טאבלטים וטלפונים ניידים. להערכת החברה, שנת 2012 צפויה להיות שנת שיא של מרכזי ייצור (foundries), בהובלת ההשקעות בתחום הניידות, זאת לאחר שמכירות הסמארטפונים ברבעון האחרון של השנה עקפו לראשונה את מכירות המחשבים האישיים.

ב-2012 צפויים להמכר 600-700 מיליון מכשירים חכמים, עלייה של יותר מ- 35% בהשוואה לשנה הקודמת. בנוסף, החברה צופה לגידול של יותר מ- 60% במכירות מכשירי הטאבלט ביחס ל-65 מיליון מכשירים שנמכרו בשנת 2011. החברה מציינת כי הביקוש למעבדים עבור הטלפונים החכמים והטאבלטים דוחף באופן משמעותי השקעות בייצור על ידי foundries. אפלייד ממוצבת היטב בפלח שוק זה, ולראיה, ברבעון האחרון חל גידול של 75% בהכנסות מפלח זה, אשר צפוי לגדול 40% ברבעון השני.
.
מייק ספלינטר, יו"ר ומנכ"ל אפלייד מטיריאלס, מסר: "אפלייד התחילה את השנה עם רבעון חזק. אנו נכנסים לרבעון השני שלנו עם עקבי של הזמנות, בעיקר בקבוצת הסמיקונדקטור שלנו. המחצית השנייה של השנה עדיין מעורפלת אבל אנחנו אופטימיים. אנו מעריכים שגם השנה, בפעם השלישית ברציפות, ההשקעות בציוד קפיטלי למפעלי ייצור יסתכמו ביותר מ-30 מיליארד דולר".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות