בשוק המעו"ף: השחקנים מסתכלים על הרמה של 904 נק'

|
בשוק המעו"ף: השחקנים מסתכלים על הרמה של 904 נק'

שוק המניות הגיע בשבוע שעבר ל-904 ונסוג אחורה. רמת ה-904 היא רמת מכירה בשוק המניות, לפחות כך שימשה בעבר, עת וורן באפט ביצע עסקה עם סטף ורטהימר וזמן קצר לאחר מכן הציפו מוכרים רבים את השוק.גם כעת מוכרים רבים הגיעו לשוק ברמה זאת והדפו אותו מטה. דבר זה לא נעלם מעין שחקני המעוף שהפליאו בכתיבת שוקתות לרגל העליה בסטיה בסוף שבוע שעבר וההתנגדות המשעותית ב-900.

מה זה כתיבת שוקתות?

כתיבה של שני צדדים, כאשר הסוחרים כרגע מבצעים ברמות גבוהות מ-930 ורמות נמוכות מ-840 - כותבים קול ופוט. הנחת העבודה היא שככל שיעבור הזמן והשוק ינוע בכבדות בתוך התחום הרחב, הפרמיות ישילו מערכן.

במצב הזה לסוחרי היום יש יותר קושי לסחור כאשר התנודות צרות ולכן כדאי להוריד כמויות מסחר ולהיזהר מתנועות סרק. מחזורי המסחר באופציות נמוכים מאוד ומעידים על מחסור בפעילים הסוחרים בשוק, חלק בהמתנה לתנועה מגמתית.

הסחירות הנמוכה בדרך כלל אופיינית לשוק מדשדש. אין תנועות חזקות בשוק במהלך היום, הוא מתממש באיטיות אחרי מסע עליות מופלא. זה עד הלום.

אם וכאשר נגיע ל-904 פעם נוספת, נוכל לדעת אם השוק ממשיך במומטום החיובי אל מעל 904 בואכה 920-950 או שרמה זאת תוציא מימוש רווחים גדול יותר. התנגדות באזור ה900 או ירידה מ865 יכולה לספר שהמומטום השוורי נחלש בשוק. כל עוד בין רמות אלה אין מה להתרגש מהתנודתיות בפנים.

מניות רבות איבדו ממחירן בשבועיים האחרונים על אף העליה של השוק ב-80 נק' מ-820 ל-900, מה שמרמז שהמוכרים במניות קיימים ולא מעט, אך המעוף נישא עד כה על כתפי מניות הכימיה והבנקים. ניתן לראות בשוק ברמת ה-870 וסביבתה כרמת מיבחן, ומתחתיה את 840-50. רמת ה-890 ו-904 כרמות מיבחן מעלה.

מאת: יונתן קריספין (דוביד), מרצה לאופציות מעו"ף במכללת מגמות

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות