הדולר שינה כיוון ונחלש: "כל הנסיבות מצביעות על המשך הדרדרות הדולר"

כך נמסר מחברת אי-טריידר. השער היציג נקבע בירידה של 0.15% על 3.91 שקלים
|
הדולר שינה כיוון ונחלש: "כל הנסיבות מצביעות על המשך הדרדרות הדולר"

הדולר שינה כיוון במהלך המסחר היום ולאחר התחזקות בבוקר עבר לירידה. השער היציג נקבע בירידה של 0.15% על 3.91 שקלים והאירו מנגד התחזק ב-0.72% לרמה של 5.48 שקלים. בעולם מתחזק האירו ב-0.36% לרמה של 1.4035 דולר לאירו והיין היפני נסחר ביציבות סביב רמה של 95.32 יין לדולר.

מחברת אי-טריידר נמסר כי אמש נרשם פרק נוסף בסאגת הדולר כמטבע הרזרבה העיקרי בעולם. כל הנסיבות מצביעות על המשך הדרדרות הדולר: ארה"ב ממשיכה להדפיס וללוות כסף מכל גורם בעולם ובמקביל מתחזקות הקריאות למטבע עולמי חדש. מאידך המדינות שמלוות כסף לארה"ב, בראשן סין, יפן ורוסיה, ממשיכות לתמוך בדולר מחוסר ברירה על מנת לא לשחוק את הרזרבות שברשותן, היות ולא מצאו עדיין חלופה הולמת לאחזקותיהן באג"ח האמריקאי.

הממשל הסיני ממשיך לפזר התראות על החלפת הדולר. כך למשל הבנק הסיני המרכזי עסקאות בינלאומיות על בסיס היואן - המטבע הסיני. כיום מהווה הדולר כ-65% מאחזקות הרזרבות של מדינות העולם - שיא חדש מאז שנת 2007. מניתוח אחזקותיהם של משקיעי אי-טריידר הבוקר ניכר כי 91.1% מהם מאמינים בכוחותיו של הדולר לשוב ולהיסחר מעל לשער יציג של 3.93 עד סוף השבוע.

אתמול נחתם יום המסחר בהתחזקות של הדולר מול רוב המטבעות העיקריים. מול השקל עלה המטבע האמריקאי לרמה של 3.9160 בשער היציג, ולרמה של- 3.9240 לקראת סוף יום המסחר. נציין כי שרי האוצר של גוש האירו צפויים להפגש היום ולהכריז כי המיתון ביבשת עדיין עמוק והסיכונים לכלכלה גבוהים. שר האוצר של לוקסנבורג אמר אתמול כי "אנחנו עדיין באמצעו של המשבר הכלכלי".

"המגמה של צמצום סיכונים צפויה להימשך בעתיד הקרוב ורק כשנראה שיפור ממשיך ובר קיימא בנתונים הכלכליים צפויים הדולר והיין היפני להחלש מול האירו והמטבעות המסוכנים יותר", אמר לבלומברג מאסאנובו אישיקאווה, מנהל חדר במסחר בטוקיו.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות