האופציות על הדולר משקפות עליה: "ההפוגה שמתממשת היא השורית ביותר האפשרית"

כך אומרים בחברת איזי-פורקס. האופציות על הדולר מצביעות כעת על עליה של 0.3% לרמה של 4.192 שקלים לדולר
|
האופציות על הדולר משקפות עליה: "ההפוגה שמתממשת היא השורית ביותר האפשרית"

הדולר התחזק מול השקל במהלך השבוע החולף. שבוע מסחר מקוצר נוכח חג הפסח לא האיר פנים לשקל המקומי. אמנם פורסם באופן מפתיע מעל הערכות המוקדמות אולם נגיד , סטנלי פישר, מיהר להרגיע ואמר כי להערכתו אין סכנה ללחצים אינפלציוניים בקרוב וכי האינפלציה תוסיף לרדת בתקופת טווח הזמן הקרוב.

כלכלני איזי-פורקס אומרים בסקירה השבועית שפרסמו כי "כפי שניתן היה לצפות, הדולר המשיך לדרוך במקום. מבין אפשרויות ההפוגה, ההפוגה שמתממשת היא השורית ביותר האפשרית. ישנה אפשרות שמגמת העלייה של הדולר תתחדש בקרוב".

"מהלך של הדולר מעל 4.25 ילמד על המשך מגמת העליה. ההתנגדות האופקית היא אומנם קרובה (4.30-4.35) אבל ישנה אפשרות שהדולר יעלה מעליה (לאזור ה-4.40 בשלב ראשון). תמיכה לטווח הקצר נמצאת ב-4.10 ותמיכה קריטית לטווח הבינוני ארוך ברמה של 4.02 שקלים לדולר".

לגבי הצמד דולר-אירו מציינים באיזי-פורקס כי "האירו נשאר בינתיים במסלול של מגמת ירידה. השאלה הגדולה היא האם יחזור ל-1.25 והאם יפרוץ את השער הזה למטה וירד עוד. יש לקחת בחשבון את האפשרות שאם ירד שוב ל-1.25, התמיכה לא תחזיק מעמד. מהלך מתחת ל-1.2945 ילמד על השער 1.25 כעל היעד הבא. תמיכה מעל 1.2945 ומהלך מעל 1.37 ילמדו על מעבר למגמת עליה. נכון ליום ראשון, ההסתברות נוטה עדיין כלפי ירידה".

מחברת פינוטק נמסר כי השבוע יתפרסמו מספר נתונים חשובים אשר ינחו את המסחר בשווקים: ביום שני, באוסטרליה יתפרסם מדד המחירים ליצרן רבעון לרבעון, כאשר הצפי אינו מעודד ומצביע על צמיחה של 0.6% בלבד, נתון חלש עשוי להכביד על האוזי על אף שהריבית לטווח קצר הינה הגבוהה מבין השווקים המפותחים ועומדת על 3.0% כיום. בהמשך השבוע יגיעו הפרוטוקולים של הבנק המרכזי האוסטרלי ונתוני האינפלציה עם מדד המחירים לצרכן אשר יתפרסמו ביום רביעי הקרוב.

בבריטניה, ההתמקדות תהייה בנתוני מדד המחירים לצרכן ביום שלישי אשר צפויים לרדת מרמה של 3.2% בקריאה הקודמת לרמה של 2.9%. ביום רביעי, הממלכה המאוחדת תפרסם את נתוני העבודה ותקיים פגישה של הבנק המרכזי. לבסוף ביום המסחר האחרון השבוע בריטניה תפרסם את נתוני המכירות הקמעונאיות ונתוני צמיחה ראשוניים אשר להם השפעה רבה על התנהגות השוק בסקטור ניירות הערך והמט"ח.

בארה"ב, עיקר תשומת הלב תהייה לנתוני מכירות הבתים הקיימים ביום חמישי ונאומו של שר האוצר, גייטנר ביחד עם פרסום של מכירות בתים חדשים ביום שישי הקרוב. גוש האירו, יביא עימו כיוון מובהק בכל הנוגע למטבע המקומי והמדיניות המוניטארית העתידית עם פרסום נתוני סנטימנט הצרכן בגרמניה ביום שלישי, הגרעון בחשבון השותף ביחד עם מדד מנהלי הרכש ביום רביעי וסקר האקלים העסקי ביום שישי.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות