"ההסתברות שהשליטה באי.די.בי תישאר בידי דנקנר עלתה באופן משמעותי"

יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון מעריך, "עבור דנקנר ושותפיו אי.די.בי אחזקות שווה לפחות 375 מיליון שקל"
 | 
(5)
נוחי דנקנר, צילום: בוצ'אצ'ו
מלחמת השליטה בין מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פיתוח לנוחי דנקנר ממשיכה להתעצם לקראת ההכרעה. אמש הודיעה אי.די.בי על הצעה משופרת של דנקנר ואדוארדו אלשטיין להזרמת 640 מיליון שקלים לקופת אי.די.בי אחזקות כנגד ההצעה של מחזיקי אי.די.בי פיתוח.

הבוקר התייחס לדברים האסטרטג הראשי של קבוצת איילון, יניב פגוט, "עבור דנקנר ושותפיו אי.די.בי אחזקות שווה לפחות 375 מיליון שקל. בהינתן ההצעה המשופרת של דנקנר, נראה כי ההסתברות שהשליטה בתאגיד אי.די.בי בכל זאת תישאר בידיו עלתה באופן משמעותי. הקרב על השליטה באי.די.בי לא נגמר עד שהוא לא נגמר, אולם כרגע מצוי דנקנר בעמדת מיקוח משופרת".

פגוט מוסיף כי, "מרכיב המזומן הלא מבוטל בעסקה (375 מיליון שקלים מ.א), שרובו אמור להגיע ממקורות חיצונים מיד בעת החתימה על הסדר חוב משנה פני משחק, שכן בהסכם הנציגויות בעיקר עסקו בהחלפת כלבים בחתולים".

באיילון מסבירים כי ההצעה שהגיש אמש דנקנר משנה את פני המשחק, "ההצעה של דנקנר ושותפיו מגדילה באופן ניכר את התמורה למחזיקי אי.די.בי אחזקות, ביחס לחלופת הנציגויות ולפיכך היא טורפת במידה רבה את הקלפים של מתווה גבאי. אנו נוהגים להתייחס למניות חברת אי.די.בי אחזקות כאופציית קול על כלל פעילות הפירמידה. איש לא עסק עד היום בתמחור פומבי של זו ובמקום כך עסקו בנציגות בניסיון ליישר את הבננה ולהוכיח כי השווי הנכסי של אי.די.בי פיתוח שלילי", מסביר האסטרטג הראשי של קבוצת איילון.

פגוט מסיק כי, "מתברר שעבור נוחי דנקנר ושותפיו האופציה שווה לכל הפחות 375 מיליון שקל, זאת בלי להתייחס למרכיב המזומן הנוסף והדילול הצפוי באקוויטי. אנו לא סבורים כי נוחי דנקנר נאחז באי.די.בי משיקולים פילנתרופיים, ולפיכך סבורים כי המפתח להבנת פעילות דנקנר הינו שווי האופציה האמורה".

בשורה התחתונה אומר פגוט ש"הסכם הנציגויות יצר במידה רבה עבור דנקנר תנאים נוחים יותר להגדיל את התמורה למחזיקי החוב באופן מהותי שכן הסכם זה הכיר בתספורת ענק למחזיקי החוב. עתה כאשר כולם מוכנים ל'מגה תספורת', יכול היה נוחי דנקנר להקטין במידה לא מבוטלת את התספורת המדוברת, להכשיר שרץ של תספורת של לפחות מיליארד שקל למחזיקי החוב באי.די.בי אחזקות, ולהעמיד את הסכם הנציגויות במצב נחות ואת קרן יורק עם הגב לקיר".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  רק נציגות אחזקות ואייל גבאי לא מבינים
  מבין עניין 02/06/2013 13:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כולם מגדירים זאת הצעה משופרת. רק נציגות אחזקות הפחדנית ותחת איום יורק טוענת שמדובר בהזמנה לדיון ורק אייל גבאי נצמד להצעה בזויה והזוייה שטווה. אבל יש משפט בישראל
  סגור
 • 3.
  חשבתם שאולי הארגנטנאי סתם איש קש ?
  אבי 02/06/2013 12:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בטוח שאני טועה אבל מישהו חשב שכל נושא ארגנטינה הוא איש קש ששומר לנוחי על המליונים שנעלמו מישראל ?
  סגור
 • חשבנו (ל"ת)
  האדם החושב 02/06/2013 14:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  האמת ממש חבל
  יהואש דרומי 02/06/2013 12:07
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סילוקו משליטה = מהלך מתבקש
  סגור
 • 1.
  היום יום הקובע לנכסים ובניין 4.4% דיבידנד שווה ביותר!!!
  משה ששון ישר 02/06/2013 11:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  היום יום הקובע לנכסים ובניין 4.4% דיבידנד שווה ביותר!!!!! מוסדיים ובנקים מוזמנים
  סגור