גבריאלי: "יורק מבקשת לעשות 'סיבוב' על החוסכים, IDB פיתוח היא סולבנטית"

מנכ"ל אידיבי אחזקות התייחס במסגרת ראיון לגל"צ למתווה ההסדר: "אין ספק כי ההצעה עדיפה לאין ערוך על פני ההצעה של קרן יורק"
 | 
(9)
חיים גבריאלי, צילום: יח"צ
בעל השליטה בקבוצת IDB נוחי דנקנר לא מוותר והציע בליל יום שבת הצעת מתווה הסדר נגדית ומשופרת למחזיקי אידיבי אחזקות, זאת כנגד הצעת המתווה של נציגויוית אידיבי אחזקות ואידיבי פיתוח, אליו הגיעו ביום שישי האחרון. על פי מתווה המוצע, אידיבי אחזקות תחלק 640 מיליון שקל במזומן, מהם 375 מיליון שקל הזרמת בעלים מיידית ו-700 מיליון שקל בסדרת אג"ח.. לידיעה המלאה

מנכ"ל חברת אידיבי אחזקות חיים גבריאלי הגיב במסגרת ראיון לגל"צ להצעה המשופרת של דנקנר. לדבריו, "אנחנו מציעים במסגרת מתווה ההסדר המוצע כ-640 מיליון שקל במזומן. כאשר מבצעים בדיקה לפי פרמטרים כלכליים ובוחנים ההצעה בעיניים רציונאליות, אין ספק כי ההצעה עדיפה לאין ערוך ע"פ ההצעה של קרן יורק".

מכאן עבר גבריאלי לתקוף חזיתית את קרן יורק ואת ההצעה המשותפת של נציגויות אג"ח אידיבי אחזקות ואידיבי פיתוח ביום שישי שעבר. לדבריו, קרן יורק היא קרן אמריקנית שקנתה אג"ח במחיר מופחת. אידיבי פיתוח היא חברה כשרת פירעון, סולבנטית ובעלת יותר ממיליארד שקלים בקופה. אם טוענים שהיא לא יכולה לעמוד בחובות שלה, מדובר בטענה שמועלית בניגוד עניינים, בחוסר תום לב ובמטרה לעשות "סיבוב" על גבם של החוסכים".

בתשובה לשאלה האם ההצעה החדשה של דנקנר צפויה לבטל את אזהרת ה"עסק חי" שהוצמדה בדוחות אידיבי פיתוח בליל שישי האחרון, השיב גבריאלי כי "ההצעה וההוודאות שלה, כמו גם סכום המזומן בהיקף של 640 מיליון שקלים אמורים לשנות את כללי המשחק. באידיבי פיתוח הוצמדה הערת עסק חי ביום שישי, זאת למרות קופת מזומנים דשנה, ולמרות שמבחינת עסקית מצבה השתפר בעשרות מונים. רק בגלל הסבך המשפטי רואי החשבון הצמידו לחברה הערת עסק חי".

עו"ד אמיר ברטוב, המייצג את אידיבי פיתוח הגיב להצעה במסגרת ראיון לגל"צ: "המתווה הקודם שהוצע לא היה תספורת. מי שהחזיק אג"ח היה מקבל את אותו ערך של אגרות חוב. בעקבות מתווה ההסדר המשותף של הנציגויות, הבנו שהם מוכנים להפחית מהחוב בתמורה לוודאות. בתקופה האחרונה רואים את הפוטנציאל של הנכסים המצוינים של החברה, כשגם במחירי השוק מניות החברות גמעו עשרות אחוזים".

"ההסדר הקודם בו הוצע 9% ברכיב מזומן נתן מבנה אחר של אפשרויות ופתח עוד אופציות. אם המחזיקים מוכנים לוותר על יותר כסף לטווח הארוך, אפשר להזרים יותר כסף בטווח הקצר. אנחנו לא רצינו שום תספורת, אבל זה החלטה של המחזיקים עצמם. המבנה החדש הוא שיפור למתווה של הנציגויות. אם המחזיקים רוצים לחזור למתווה הראשוני שהוצע להם, הוא עדיין עומד על כנו. אבל הם בחרו בדרך אחרת ומבקשים לקבל יותר וודאות".

כאשר נשאל ברטוב לגבי אמירתו של אייל גבאי כי הזרמה של מאות מיליונים לא יאפשר לדנקנר לשמור על השליטה, השיב ברטוב כי "מחזיקי אג"ח אידיבי אחזקות חתמו על ההסכם הזה. שמעתי כי מציינים רק 10 מיליארד שקל חובות, ולא שמעתי מעולם על כי לאידיבי פיתוח נכסים בהיקף של 8 מיליארד שקל. באופן כללי, אני לא מסכים עם האמירה הזו שלו".
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  כולם זבל רוצים רק תיספורת (ל"ת)
  פנסיונר 02/06/2013 12:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  למרות הכל דנקנר
  גרניצקי יורם 02/06/2013 09:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני נותן הזדמנות נוספת לדנקנר. עושה מאמצים כנים לפתור בעית התשלומים. עלה והצלח ישראלי טוב.
  סגור
 • 5.
  8 מיליארד נכסים מניבים וזה ההבדל (ל"ת)
  אזרח 02/06/2013 09:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 4.
  אין כסף לעמוד בהתחיבויות - תתפטר
  טווח ארוך 02/06/2013 08:53
  הגב לתגובה זו
  2 1
  מי שלא מצליח לעמוד בהתחיבויות שיילך הבייתה די נגמרו המשחקים או שמשלמים או שפורשים ,אנחנו בעידן חדש אין יותר תספורת בלי לאבד שליטה . אם המצב כל כך טוב אז תשלמו הכל עד הגרוש האחרון , מה שהכי מרגיז זה שדנקנר שאין לו כסף לשלם את מלוא התמורה עוד מעיז לבוא בטענות לאחרים חוצפה .
  סגור
 • עד כה הוא עומד בהיתחיבויות מדובר בהיתחיבויות עתידיות
  אזרח 02/06/2013 09:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל צמאי הכסף מנצלים כרגע את המצב והבמה ומנסים להקדים את המאוחר בככדי לנשל אותו מנכסיו הכורב בור לחברו סופו ליפול לתוכו
  סגור
 • 3.
  דנקנר בהצלחה, כל השאר כרישים מחפשי דם
  אני 02/06/2013 08:47
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אני מאמין בדנקנר שנכנס לקשיים וידע לצאת מזה לרווחת כולם, מה לעשות שכל השאר צמאי כסף ודם. מעניין איפה הם היו לפני כמה שנים שנתנו את האשראים שקל אחרי שקל . דנקנר - בהצלחה
  סגור
 • 2.
  גבריאלי, עברת לפוליטיקה ? יש כסף ? תביא אותו! אין, לך (ל"ת)
  נוחי תביא כסף מהבית 02/06/2013 08:03
  הגב לתגובה זו
  2 7
  סגור
 • 1.
  במקרה זה חושב שהוא צודק בכמעט 100% ,דנקנר עדיף בהרבה (ל"ת)
  מושקע באג"ח 02/06/2013 08:00
  הגב לתגובה זו
  10 1
  סגור
 • יורק
  שי 02/06/2013 08:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ההצעה של קרן יורק פשוט עלובה אם יוסיפו עוד 300 מיליון אגח אז עדיף את קרן יורק ואם לא אז נוחי לא מעניין אותי מי יהיה השולט אותנו מעניין כמה שפחות תגלחת
  סגור