ה-SEC החלה לחקור את קרנות הגידור בעילה למסחר פסול

כך עולה ממכתב באורך 27 עמודים ששיגרה הרשות לניירות ערך בארה"ב היום. זאת ברקע לעלייה במחזורי המסחר של מספר מניות גדולות, עוד בטרם פרסום הידיעה על העסקאות שסגרו
|
ה-SEC החלה לחקור את קרנות הגידור בעילה למסחר פסול

הרשות לניירות ערך בארה"ב, SEC, החלה לחקור את קרנות הגידור לאור סימנים של מסחר פנימי לא חוקי. בתוך כך דרשה הרשות מקנות הגידור מידע מפורט לגבי העובדים קרובי משפחה וחברות ציבוריות.

פקידי ה-SEC ביקשו מנהלי הקרנות, להכין רשימה של לקוחות ועובדים שמשמשים כפקידים או דירקטורים בחברות המסחר הציבוריות, בצירוף שמות של כל קרוב משפחה שנוגע בדבר, זאת על פי מברק באורך 27 עמודים, שהגישה ה-SEC. בנוסף למידע שדרשה הרשות באשר לפקידים הדירקטורים הדגש היה בעיקר על כל הקרובים של העובדים בפירמות הברוקראג'. כמו כן, פירוט מעמיק של כל עסקה שערך מנהל ההשקעות.

באופן לא רגיל עלו מחזורי המסחר במניות ובאופציות של חברת TXU, עוד בטרם להודעה על ההשתלטות. לידי ה- Dow Jones & Co הגיעו שורה של עדויות לאופן זליגת האינפורמציה היקרה וצורת הפצתה בקרב קרנות הגידור, חברות ההשקעה וחברות רכש ממונפות. פקידי ה-SEC, מונים כ-223 מקרים של עבירה על חוק הרשות לניירות ערך האמריקנית, במהלך השנה הפיסקאלית האחרונה.

הרשות החלה משתמשת באמצעים חדשים רחבי היקף, המכילים שיפורים רבים לאמצעי הבדיקה והאכיפה הקודמים. הדרישה להידוק אמצעי האכיפה הגיעה לאחר שהסנטור האמריקני, Charles Grassle, ביקש מהרשות לבחון את השיא האחרון שנרשם במסחר לא חוקי.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות