מגלים מניה בארה"ב: הרשת הסלולרית שהשתלטה על סין

אם נבחן את סיפור ההצלחה של רשתות התקשורת בארץ ובעולם דוגמת פלאפון וסלקום נוכל רק לדמיין עד לאן יכולה לצמוח רשת מקבילה בסין!
|
מגלים מניה בארה"ב: הרשת הסלולרית שהשתלטה על סין

הטור השבועי מוקדש לאחת מ"מניות היתר" האמריקניות אשר מוגדרות כמניות צמיחה (growth). מדובר בחברות צעירות וקטנות אשר לרוב עוסקות בפיתוח טכנולוגיה או מוצר חדש בסקטור קטן ומתפתח - כזה שאיננו מוכר לציבור הרחב. למניות אלה לרוב נתוני צמיחה מרשימים והרווח למניה בין שנה לשנה יכול לגדול במאות אחוזים.

המניה אותה נסקור הפעם הינה CHINA MOBILE LTD סימול CHL

החברה הינה מובילה בתחום רשתות התקשורת האלחוטיות בסין וכוללת תשתית ושירותים נלווים דוגמת – תא קולי, SMS, שיחות פנים ארציות, בין לאומיות ועוד.

מבחינת נתונים כלכליים ודוחות כספיים - אין ספק שהחברה בתהליך צמיחה מואץ. עד שנת 2004 כולל הרווח השנתי למניה היה אמנם חיובי אך קצב הגידול היה נמוך יחסית ועמד על ממוצע של 10% לשנה. נתון טוב אך לא מספיק בכדי להעיף את המניה לשחקים.

בשנת 2005 חלה נקודת מפנה בחברה וברווחיות ועקומת הרווח לא רק שצמחה אלה האיצה. בשנה זו סיימה החברה לראשונה מזה מספר שנים חזק ביותר עם אשר עמד על 1.74 דולר- גידול של 34% ביחס ל-2004.

בשנת 2006 סיימה שנה טובה עם רווח של 2.11 דולר למניה-גידול של קצת מעל ל 21% ביחס ל-2005. קצת חלש אבל חכו להמשך. על פי בחינת הדוחות הלא גמורים ל-2007 נראה שהיד עוד נטויה וכעט עומדים רווחי החברה על 1.78 דולר למניה. ושוב השנה עדיין לא תמה ונראה שצפויות הפתעות.
ההחזר על ההון עצמי עומד על 22%, נתון חזק שצפוי לגדול בחודשים הקרובים.

מה שממש מרשים הוא שהמניה מתנהלת כמעט במנותק מהשוק. גלי הירידות החזקות אשר אפיינו את המדדים בחודש האחרון שחקו עד היסוד כמעט את רוב המניות. חלק חוו תיקונים של 50% ויותר מערכן ונראה שייקח עוד קצת זמן עד שיתאוששו מההלם.

לעומתם ממריאה לה CHL השמימה כטיל בליסטי המתודלק בדלק מוצק וכעט נסחרת ברמות שיא כל הזמנים. אין ספק שהמניה נתמכת על ידי גורמים היודעים קצת יותר מאיתנו על העומד להתרחש בחברה וטורפים מניות. הקניות החזקות לא רק שמעלות את מחיר המניה אלא גם מספקות תמיכה חזקה בירידות. בכלל כדי לזכור שהמניות הכי חזקות הן אלו אשר יורדות הכי פחות כאשר השוק מתקן חזק כמו בחודש האחרון.

מבחינה טכנית התמונה נראית ורודה. שלושת המגמות העיקריות -הראשית, המשנית והמינורית מסנכרנות ומוגדרות כעליה באיכות גבוה ביותר.
חשוב לציין שלפני 4 ימים פרצה המניה את רמת ה-60 דולר. רמה זו נחשבה לרמת התנגדות חשובה ופריצת שלוותה בגידול ניכר במחזורי המסחר נתנה את האות לתחילת מהלך חד ומהיר אשר השיא את המניה עד רמת שיא כל הזמנים - 67.92 דולר

במהלך החודש האחרון ניצלה המניה את הירידות על מנת "לטעום" את רמת ה-50 דולר אשר שמשה בעבר רמת התנגדות חשובה ומרגע שנפרצה לפני שלושה חודשים אמורה לשמש רמת תמיכה. תופעה זו בריאה ומוכרת למנתחים הטכניים. יש לציין שבחינת רמת ה-50 דולר עברה בהצלחה יתרה ומשם חזרה המניה לזנק בחדות מעלה, מה שמעלה את הסיכוי שהרמה אכן משמשת תמיכה ראויה להמשך העליות והקרקע יציבה.

יעד המחיר הראשון הינו ברמת ה- 100 דולר למניה. חשוב לציין שלא מדובר במהלך שיסתיים תוך מספר ימים אלה יותר בכיוון של מספר חודשים. ולכן אין טעם להתרגש מכל תיקון מינורי קטן שיגיע וסביר ויגיע. כל עוד העוצמות יישארו והמומנטום גם כדאי להמתין בסבלנות עד לכיבוש יעד המחירים, סדר גודל של 3-5 חודשיים לפחות.

מבחינת אסטרטגיית מסחר נבונה למניה זו. לא כדאי להסתער ולקנות ישר אלה להמתין לתיקון טכני שסביר ויגיע בימים הקרובים ואז לתזמן כניסה שקולה עם הוראה לקטיעת הפסד כמובן.

בנוסף כדאי לרענן את רשימת המעקב ולבחון את המניות אותן סיקרנו בשבועות האחרונים ומתנהגות בהתאם לצפיות :
LFC , SYUT ,DRYS ,ZNH

* הערה קטנה לסיום. ניתוח מניות אלה אינו בגדר המלצה לפעולה כלשהי. סוחר ללא ידע או אסטרטגיית מסחר ברורה הכוללת מיקום הוראות לבלימת הפסד, מוטב שיתייעץ עם גורם מוסמך לפני ביצוע פעולה.

* מאת- סלם רובי, מנהל המכללה למסחר-המרכז ללימודי שוק ההון והמט"ח, ראשל"צ.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות