תחזיקו חזק: פיץ' מזהירה מפני שבירת שיא שלילי השנה

לפי סוכנות הדירוג פיץ' יציאתה הצפויה של בריטניה מהאיחוד תגרור עליית הפופוליזם ודחיקת המדיניות הפיסקלית ושביר שיא של הורדות דירוג השנה
 |  (3)
תחזית קודרת
שבוע לאחר הורדת הדירוג המושלם של בריטניה אופק הדירוג של אוסטרליה שונה הבוקר ל'שלילי', ואם תשאלו את סוכנות הדירוג הבינלאומית פיץ' אנחנו בדרך לשנת שיא של הורדות דירוג ברחבי העולם. 
במחצית הראשונה של השנה פיץ' חתכה את הדירוג ללא פחות מ-15 מדינות, כאשר 22 מדינות קיבלו אופק שלילי להמשך ומועדות לפורענות. בכך, פיץ' טוענת כי השנה אנו צפויים לחזות בשבירת השיא של 20 הורדות דירוג שנרשמו בשנת 2011. 
בפיץ כתבו: "מחירי הסחורות הנמוכים מהווים זרז משמעותי למומנטום של הורדות דירוג". נזכיר כי פיץ' חתכה השנה את הדירוג של ניגריה בצל צניחת מחיר הנפט ועמו פגיעה בהכנסות המדינה ממסים, כך גם את הדירוג של קזחסטן, סעודיה וברזיל. פיץ' חתכה בנוסף את הדירוג של בריטניה כתוצאה מיציאתה הצפויה מהאיחוד האירופי. 
בפיץ כתבו בהקשר זה: "7 מתוך 10 המדינות החשופות לסחורות נאלצו לספוג הורדת דירוג ב-2016 או אופק שלילי, כולם נמצאים בשווקים המתפתחים".
רק נזכיר כי הנפט מתקשה לחצות שוב את רמת ה-50 דולר לחבית, והזהב נגע השבוע בשיא של יותר משנתיים על רקע ההסתערות של המשקיעים לחוף מבטחים בצל הטלטלה שגוררת יציאתה הצפויה של בריטניה מהאיחוד האירופי.
בהקשר זה מזהירים בפיץ': "ההתפתחות בבריטניה צפויה לעורר תמיכה גדולה יותר בקרב תנועות פופוליסטיות במדינות השכנות ועמן קבלת מומנטום למגמת הפיצול והקוטביות הפוליטית בצל המשבר בגוש האירו... הרקע הפוליטי באירופה עשוי לגרור השלכות שליליות על הדירוג שכן המדיניות הפיסקלית עלולה לרדת בסדר העדיפויות".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  בולשיט ! (ל"ת)
  חיים 07/07/2016 20:25
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 2.
  נקנה רק מניות עם דירוג מושלם, אנרון למשל, מה קרה אז (ל"ת)
  לפיץ'?ישנו שוחדו? 07/07/2016 17:06
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  מצוין לבורסה , חדשות רעות מצוינות לבורסה (ל"ת)
  אורן 07/07/2016 16:43
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור