מניות הבנקים צללו אמש, שינוי מגמה או הזדמנות קניה?

|
(1)

יום המסחר האחרון בוול סטריט אופיין במגמה שלילית. בעוד שהמדדים המובילים סגרו בירידה של עד 1.1%, ומדד הפחד (ויקס) טס 30%,  סקטור שבלט לשלילה במיוחד  היה סקטור הפיננסים שסבל מירידות חדות.
 
שימו לב למסחר אמש במניות הבנקים הגדולים בארצות הברית:  מניית גולדמן זאקס (סימול:GS) נפלה 3.6%, מניית בנק אוף אמריקה (סימול:BAC)  השילה 3.3%, ג'יפי מורגן (סימול:JPM) ירדה 2.3%. בנוסף, חשוב לציין כי הירידות אמש התרחשו במחזור גדול מהרגיל.

נזכיר כי הסקטור היה המרוויח הגדול מבחירתו של טראמפ לנשיאות: הבטחות על דה-רגולציה ודיבורים על רפורמות מיסים שלחו את הסקטור לזינוק של עד 30% מיד לאחר הבחירות. נראה כי לאחרונה הסנטימנט מתחלף, תעודת הסל העוקבת אחרי הסקטור  (סימול:XLF) סיימה אמש בירידה של 2.1% ושברה קו מגמה עולה מיולי 2016.



אז מה הסיבה למסחר החריג?
כאשר הסטטיסטיקה מראה כי חודש ספטמבר טומן בחובו סכנות רבות, וכאשר לפנינו חודש מלא באירועים העשויים להוות טריגר לתנודתיות בשוק, נראה כי המשקיעים לא לוקחים סיכונים ובורחים לאג"ח הממשלתיות, דבר שפוגע אנושות ברווחיות הבנקים.


הריבית על איגרות החוב האמריקניות ל-10 שנים צללה אמש בכ-4% לרמה של 2.07%, הרמה הנמוכה ביותר מאז בחירתו של הנשיא טראמפ לנשיאות. בתוך כך, עקומת האג"ח האמריקנית השתטחה לחלוטין: הפרש הריביות בין 10 שנים לשנתיים עומד על 78 נק' בסיס בלבד.
 


מבחינה היסטורית, עקומת תשואה שמשתטחת נתפסת כאינדיקטור למיתון כלכלי מתקרב. הרעיון מאחורי רעיון זה הוא כי השוק צופה כי בטווח הרחוק מצב המשק ידרדר והתשואה המוצעת ע"י שוק האג"ח משתלמת יותר. בחודש האחרון צצו מספר אינדיקטורים המראים על האטה חזקה בחודשים האחרונים בשוק האמריקני.

החודש הקרוב כאמור צפוי להיות מאתגר במיוחד עבור הממשל האמריקני מבחינת חקיקה: אישור תקרת החוב, אישור תקציב המדינה, דד-ליין לביטול של אובמה קר, ואישור תוכנית המיסים שהמשקיעים כל כך מחכים לה. נכון לכרגע, קשה לראות איך הממשל מצליח להעביר בשקט אפילו אחת מחקיקות אלו, וזה מבלי להתייחס להתחממות בגזרת צפון קוריאה ומהצמצום המוניטארי המסתמן באירופה. נראה שהמשקיעים בשוק האג"ח לא לוקחים סיכונים ושועטים לנכסים בטוחים.

כיוון מניות הבנקים בארצות הברית, השתתפו בסקר

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  קניתי - שיחקו אותה מאז כבר מרווח 20% (ל"ת)
  מומו 06/09/2017 10:18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות