סיכום ביניים: 10% ממדד ה-S&P500 כבר דיווחו תוצאות, כמה הפתיעו לטובה?

52 חברות מהמדד המוביל כבר פרסמו דוחות רבעוניים, ועד כה מסתמנת תמונה מעורבת - הרווח גדל ב-7%, אבל ההכנסות נשארו במקום
|
בוחרים מניות מהיתר

תאמינו או לא, אבל 10% מעונת הדוחות כבר מאחורינו. 52 חברות מתוך מדד ה-S&P 500 כבר דיווחו תוצאות כספיות לרבעון הרביעי של 2013, ועד כה אפשר לציין שתי מגמות עיקריות: האחת – לפי רויטרס, השילוב של נתוני החברות שכבר פרסמו דוחות יחד עם ההערכות לאלו שהולכות לפרסם מביא לצמיחת רווח למניה של 7.1%, בהחלט מכובד ביותר.

השניה, וכאן מגיעות החדשות הרעות – צמיחת ההכנסות (המשולבת) מסתכמת ב-0.5% בלבד. במילים אחרות, נראה לפי המספרים הראשוניים שעיקר הגידול ברווח בא מקיצוץ בהוצאות.

מצד שני, ב-Earnings Scout מציינים שמספר החברות שדיווח תוצאות עדיין נמוך מדי כדי להסיק מסקנות חד משמעיות. עבור אותן 52 חברות שפרסמו תוצאות, הרווח עלה בממוצע ב-9.4% וההכנסות צמחו ב-4.5%. ניק רייך, אנליסט ב-Earnings Scout, מעריך שצמיחת ההכנסות הכוללת למדד המוביל תהיה קרובה יותר ל-2.5% - אולי לא מצוין אבל בהחלט טוב יותר מ-0.5%.

בשוק מעריכים, לפי רשת CNBC, שצמיחת הרווח בקרב 500 החברות הגדולות תסתכם ב-2014 ב-4%.

ומה לגבי גורם ההפתעה? מתוך החברות שדיווחו תוצאות עד כה, 50% הצליחו להכות את התחזיות המוקדמות, 13.5% עמדו בציפיות, ועוד 36.5% לא עמדו בצפי האנליסטים בשורת הרווח. לשם השוואה, ברבעון ממוצע בשלוש השנים האחרונות 61% מהחברות עולות על תחזיות האנליסטים. כלומר, בשורה התחתונה – התחלה מגמגמת מעט לעונת הדוחות הנוכחית, ועדיין יש מקום רב לשיפור.

בשבוע הבא נקבל תוצאות מלמעלה מ-60 חברות ממדד ה-S&P 500, כולל מספר רב של חברות ממדד הדאו ג'ונס. כנראה שבסוף השבוע הבא כבר נוכל לקבל תמונה יותר ברורה על מצב החברות בשוק האמריקני, והאם לשוק יש לאן להתקדם מרמות השיא הנוכחיות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות