לקראת ענקית מגורים חדשה: אשדר וקרדן נדל"ן במו"מ למיזוג

ההון המצרפי של שתי החברות מסתכם בכ-700 מיליון שקל, אולם לקרדן נדל"ן חוב של כ-80 מיליון שקל ולאשדר חוב של כ-470 מיליון שקל
 | 
(יח"צ)
קבוצת אשטרום, בעלת השליטה ב{אשדר} חברה לבניה, הודיעה הבוקר, כי היא מנהלת מו"מ עם חברת {קרדן ישראל} למיזוג חברת קרדן נדל"ן יזום ופיתוח , שבשליטתה של קרדן ישראל, לתוך אשדר והפיכתה לחברת בת בבעלות מלאה של החברה.

נציין כי לקרדן נדל"ן חוב של כ-80 מיליון שקל ולאשדר חוב של כ-470 מיליון שקל.

במסגרת עסקת המיזוג, תהפוך קרדן נדל"ן לחברה בת בבעלות מלאה של אשדר ואילו לבעלי המניות של קרדן נדל"ן יוקצו מניות של אשדר חלף אחזקותיהם במניות קרדן נדל"ן. עם זאת, בשלב זה, מתווה המיזוג טרם סוכם סופית ויתכן כי יוסכם בין הצדדים על מבנה משפטי אחר. כמו כן, טרם סוכמו בין הצדדים יתר תנאי העסקה, לרבות יחס ההחלפה של מניות קרדן נדל"ן במניות אשדר.

המיזוג ייצור חברה אחת, שהונה העצמי המצרפי, על פי הדו"חות הכספיים של החברת המתמזגות ליום 31.3.12, מסתכם בכ-700 מיליון שקל, וצבר פרוייקטים בהיקף של למעלה מכ-6,500 יחידות דיור.

רמי נוסבאום, מבעלי קבוצת אשטרום, מסר היום: "קבוצת אשטרום מאמינה בעתיד ענף המגורים בישראל. אשדר וקרדן הינן מהחברות המובילות בענף ומיזוגן ייצור גורם בעל חשיבות בשוק המגורים, עם מספר פרויקטים גדול באזורי הביקוש. להערכתנו ככול שהמיזוג יצא לפועל ייצור המיזוג שלם הגדול משמעותית מסך חלקיו, שיהנה מאיתנות פיננסית גבוהה ושיתוף פעולה עתידי פורה בין בעלי המניות של קרדן ישראל וקבוצת אשטרום בקידום החברה."

אשדר מעורבת בביצוע ובתכנון של כ-30 פרויקטים בהיקף של כ-7,800 יח"ד הכוללים קרקעות לבניית מגורים, פרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38, מתוכן חלק החברה כ- 4,860 יח"ד. קרדן נדל"ן מתמחה בייזום ופיתוח פרויקטים למגורים ונכסים מניבים בישראל ומעורבת כיום בייזום פרויקטים למגורים בהיקף של כ- 2,500 יחידות דיור ברחבי הארץ. במהלך השנה האחרונה רכשה החברה קרקעות המיועדות ללמעלה מכ- 1,000 יח"ד בפרויקטים שונים ביניהן בתל אביב,באר יעקב, רמת גן , פ"ת ולוד.

לפי דירוג דנס 100 חברות הנדל"ן והבניה של קבוצת D&B, קרדן נדל"ן טיפסה למקום ה-24 מהמקום ה-33 (בשנת 2010) עם סך נכסים של 1.258 מיליארד שקלים, ועליה של 13.3% בנכסים לעומת שנה שעברה. אשטרום, בעלת השליטה באשדר מדורגת בדנס 100 דירוג חברות הבניה במקום ה-4, ירידה מה-Top 3 בשנת 2010 ועם ירידה בהכנסות של 8.7%.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה