עיני מאיים בהשבתת הרכבת החל ממחר; בהמשך - סגירת כל התחבורה הציבורית

עדכון. בעקבות השעיית יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, ההסתדרות תשבית ממחר את כל תנועת הרכבות ומאיימת בסגירת נמלי התעופה והים. מנכ"ל הנהלת הרכבת, בעז צפריר: "הרכבת נמצאת במצב קטסטרופלי"
|
(5)
עופר עיני

שעות אחדות לאחר שהנהלת הרכבת סיימה את הליכי השימוע והחליטה לנקוט בצעדים כנגד יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה אדרעי ועוד מספר עובדים, נעמד יו"ר ההסתדרות, עופר עיני לצד העובדים והודיע בשעת לילה מאוחרת כי אם לא תוקפא ההחלטה על ההשעיה והפיטורין - מחר (ג') תושבת כליל תנועת הרכבות בישראל. מדובר בשביתה ללא מגבלת זמן.

בהודעה לתקשורת מטעם ההסתדרות וועד עובדי הרכבת נכתב: "במידה ולא יוחזרו חברי הוועד והעובדים שהושעו ופוטרו תוכרז ביום ג' שביתה כללית ברכבת. עיני קורא לשר התחבורה להיכנס למו"מ ולהקפיא את ההליכים נגד הוועד והעובדים כדי למנוע שביתה ולמנוע התדרדרות ביחסי העבודה. במקביל, אם לא יהיה מו"מ יוכרז סכסוך עבודה בכל ענף התחבורה".

הנהלת הרכבת החליטה אתמול להשעות ל-3 חודשים את אדרעי ועובדים נוספים לתקופה של חצי שנה. בנוסף פוטרו 2 עובדים על רקע תקיפת מנכ"ל הרכבת.

בתגובה כינס עיני את כל נציגי העובדים של ענף התחבורה הציבורית בישראל: יו"ר ועדי העובדים של אל על, הנמלים, אגד, דן, ארקיע, רכבת ישראל ורשות שדות התעופה לדיון לילי בסופו הוחלט כי במידה ולא יימצא פתרון במשא ומתן ולא תבוטל החלטת הנהלת הרכבת יוכרז כבר מחר (ג') סכסוך עבודה שיאפשר להסתדרות להשבית את כל ענפי התחבורה הציבורית בישראל בעוד כשבועיים.

"מה שאירע היום הינו בבחינת חציית קווים אדומים. יש פה צעד מסוכן מאוד שבו עובדים במהלך מאבק ארגוני לגיטימי נקראים לוועדות משמעת בתירוצים שונים ומשונים ובסופו של דבר אף מסולקים ממקום העבודה. בצורה הזאת עובדים לא יוכלו לנהל מאבקים. מבחינת כל ארגון עובדים, יהיה אשר יהיה, מדובר בחציית קווים אדומים ביחסי עבודה".

"הרכבת נמצאת במצב קטסטרופלי"

בהתייחסות לאיום להשבתת הרכבת החל ממחר אמר היום בראיון לגל"צ מנכ"ל הרכבת בעז צפריר: "לרכבת ישראל יש 40 חברי ועדים, רובם ככולם טובים ומקצועיים, שידם אינה באלימות. רק ארבעה מתוכם הם מובילי אלימות, ולא מובילי מאבק מקצועי".

"במשך כל זמן המאבק הארגוני הלגיטימי, שנמשך שנה וחצי, הוצעו לעובדים חלופות רבות באשר לסוגיית התחזוקה של רכבת ישראל", דברי צפריר. "אנו לא רוצים בפיצוץ הזה, אלא רוצים לשפר את הרכבת שנמצאת במצב קטסטרופלי. תחזוקת הרכבת נמצאת במצב חמור מאד, והוועד מנסה בכל דרך אפשרית - לרבות באלימות - למנוע את השיפור הזה".

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  לסגור הכל - רכבות וכל השאר - לפטר את כולם
  דורון 26/03/2012 08:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפתוח מחדש רק אחרי רה-אירגון של הרכבת והאוטובוסים. לחוקק חוקים חדשים לגביהם ולגבי משאיות. שיקח שנה. ולא לתת להם פיצויים אלא לקזז מהנזקים שהם גורמים למשק על כל יום.
  סגור
 • 3.
  עיני הוא ראש ארגון פשע שמגבה עבריינית
  ראובן 26/03/2012 08:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גילה המכשפה
  סגור
 • תעסוקה
  דוד 26/03/2012 09:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא יתכן שמעסיק ישחק עים העובדיים כירצונו. לכן יש את ההיסתדרות . נכון יש מאבקיי כוח.אני מחזק את העובדיים שיצליחו במאבק על הפרנסה. והיגיע הזמן לשביתה במשק לחודש. אני עובד שכיר. ואני גם מיצטרף לשביתה.
  סגור
 • 2.
  לך הביתה רוצים את פרץ
  עמית 26/03/2012 08:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האפס הזה לא יודע לנהל סכסוכים !
  סגור
 • 1.
  2 ב10 רק היום (ל"ת)
  שוק הכרמל 26/03/2012 08:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות