מייזל, שטיינברג ונתנאל גרופ הגישו הצעה לרכישת אפריקה

במסגרת ההצעה שהגישה קבוצת מייזל-שטיינברג-נתנאל לנאמני מחזיקי האג"ח של החברה, יוקצו למחזיקי החוב מניות לאחר ההסדר, לצד מזומן. אבל כמה שווה החבילה, והאם היא כדאית למחזיקי החוב?
|
(1)
אפריקה ישראל, צילום: ענת דניאלי

קבוצת משקיעים הכוללת את לארי מייזל, מיכאל שטיינברג וחברת נתנאל גרופ, הגישה היום לנאמני מחזיקי האג"ח של חברת אפריקה השקעות הצעה לרכישת השליטה בחברה. מסגרת ההצעה שהוגשה, סך כל השווי המוצע למחזיקים נאמד בכמיליארד וחצי שקל.

הקבוצה נסמכת על הגב הכלכלי של אנשי העסקים היהודים-אמריקאים מייזל ושטיינברג, המחזיקים בנכסי נדל"ן גדולים בארה"ב, יחד עם הניסיון של חברת נתנאל גרופ בייזום ובניה בישראל.

הצעת הקבוצה כוללת השקעה של 365 מיליון שקל מתוכם 150 מיליון שקל במזומן תמורת 32.5% ממניות החברה, 175 מיליון שקל נוספים תמורת 32.5% נוספים מהחברה במסגרת אופציה למשך שנה, כך שבסוף התהליך עשויה קבוצת המשקיעים להחזיק 65% מהון המניות של החברה החדשה.

המחזיקים באג"ח ישארו עם 35% מהון המניות של אפריקה, וכן 4% ממניות החברה-נכדה אפריקה מגורים (בשווי של 40 מיליון שקל). כמו כן, הם יקבלו את המזומנים בקופה בניכוי 105 מיליון שקל.  

בנוסף, תונפק למחזיקי האג"ח הנוכחיים של אפריקה השקעות סדרת אג"ח חדשה בהיקף של 210 מיליון שקל למשך 5 שנים ובריבית של 4%. בנוסף ישולמו למחזיקים כספים נוספים הנמצאים בקופת החברה ובחברות פרטיות בבעלותה בסך כולל של כ- 200 מיליון שקל.

כאמור במסגרת ההצעה אפריקה השקעות תירשם למסחר כחברה חדשה, מה שיאפשר למחזיקי האג"ח הנוכחיים של החברה להיות שותפים מלאים של הקבוצה וליהנות ממלוא האפסייד העתידי שעשוי להיווצר בה.

המציעים טוענים ששוווי החבילה למחזיקי האג"ח הוא 1.5 מיליארד שקל, זה לא מדוייק. השווי האפקטיבי נגזר ממחיר האג"ח והתשואה שיקבלו מחזיקי האג"ח, וסביר מאוד שהערך הכלכלי נמוך מהערך המתואם.  עד כה הוגשו מספר הצעות שעל פי בדיקת היועץ הכלכלי מסתכמות לשווי של כ-1.1 מיליארד שקל.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מישהוא יודע מה זה אומר לגבי המניה
  רועי 15/08/2019 12:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ההצעה הזאת
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות