דורית סלינגר הכריעה: שכר בכירי המוסדיים לא יכלול מניות, בונוסים ואופציות

האוצר קבע הוראות לתגמול דירקטורים בגופים המנהלים כספי ציבור. במקרים חריגים בכירים ישיבו בונוסים
|
(2)
דורית סלינגר, צילום: Bizportal

פגיעה דרמטית בשכר הבכירים: הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון במשרד האוצר, דורית סלינגר, קובעת כי התגמול של דירקטורים בגוף מוסדי, לרבות יושב הראש, יהיה קבוע. כלומר, התגמול לא יכלול בונוסים כולל מניות ואופציות, ולכן, לא יהיה תלוי בביצועי הגוף המוסדי. מטרת המהלך היא להגביר את אפקטיביות עבודת הפיקוח והבקרה של הדירקטוריון ולחזק את עצמאותו.

על פי ההוראות, תגמול יו"ר דירקטוריון בגוף מוסדי יקבע ביחס לשכרו של דירקטור חיצוני. ועדת התגמול של הגוף המוסדי תקבע "מקדם הכפלה" מרבי אשר על פיו ישולם השכר. בקביעת "מקדם ההכפלה", ועדת התגמול תתחשב בשיעור המשרה של יו"ר הדירקטוריון ובהיקף נכסי הגוף המוסדי, אופי ומורכבות פעילותו. תגמול דירקטור בגוף מוסדי שאינו חיצוני, יקבע לפי מנגנון לקביעת התגמול של דירקטור חיצוני. ההוראות מחייבות את פרסום "מקדם ההכפלה" באתר האינטרנט של הגוף המוסדי כחלק מעיקרי מדיניות התגמול.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בנוסף, ההוראות קובעות כי גוף מוסדי לא ישלם שכר לאדם המועסק בו בשל תפקידו בתאגיד אחר. כמו כן, ייאסר על בעל היתר השליטה בגוף מוסדי לשלם שכר באופן ישיר לבעל תפקיד באותו הגוף.

כמו כן, הורחבו התנאים להשבה של בונוס שניתן לבעל תפקיד מרכזי. בעלי תפקידים מרכזיים אשר היו אחראיים להיווצרותן של נסיבות יוצאות דופן, כגון הטלת קנסות או עיצומים על הגוף המוסדי, יידרשו להשיב את הבונוס שקיבלו. גוף מוסדי ידווח לממונה על שוק ההון על התקיימותן של נסיבות להשבה, על האמצעים שננקטו לצורך כך ועל היקף הכספים שהושבו.

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "ההוראות יחזקו את הממשל התאגידי בגופים מוסדיים המנהלים כספי ציבור, ויתרמו לקיומם של  הסדרי התגמול נאותים לבעלי תפקידים מרכזיים העולים בקנה אחד עם תפקידם".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אוי!! פופוליזם, קומיניזם! פוטין! ליברמן! סאלין!! הצילו! (ל"ת)
  חובב BB 22/07/2015 16:06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 1.
  כל הכבוד
  מדהים 22/07/2015 15:36
  הגב לתגובה זו
  4 0
  שימשיכו כך- הם שודדים עם עניבות
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות