פועלים מחסל את הפעילות בשווייץ: עשוי לבצע הפרשה גבוהה משמעותית מהצפוי

פועלים ימכור את הפעילות לספרא בעד 120 מיליון שקל. צפוי לרשום עלויות של 110 מיליון שקל
 |  (2)
שרי אריסון, צילום: יח"צ
בנק פועלים דיווח הבוקר על כוונתו להפסיק את הפעילות בשווייץ, וזאת בצל חקירת הרשויות בארה"ב לצד שינויים בסביבה הרגולטורית. להערכת הבנק, עלויות היציאה יסתכמו בסך של כ-110 מיליון שקל וייכללו בתוצאות הפעילות של הרבעון השלישי השנה. במקביל, פועלים חתם על מזכר הבנות מחייב עם בנק ספרא למכירת תיק הלקוחות בשווייץ תמורת 120-90 מיליון שקל. 
נזכיר כי הרשויות בארה"ב מנהלים חקירה נגד בנק פועלים שווייץ בקשר עם חשד לסיוע ללקוחות אמריקאים בהעלמת מס מרשויות המס האמריקאיות. בהקשר זה, בבנק פועלים עדכנו היום כי ייתכן והבנק יאלץ להפריש סכומים "גבוהים משמעותית" מההפרשה שנעשתה עד כה במידה והבנק יגיע להסכם עם הרשויות בארה"ב.
פועלים: "ממצאים שעלו ובכלל זה ממצאים בדבר פעולות מסוימות של בכירים לשעבר בבנק הפועלים שוויץ במספר מקרים, עלולים להשפיע לרעה על אופי ההסדר ביחס לבנק הפועלים שוויץ ומידת אחריותו. גם נכון למועד דיווח זה, אין ביכולתו של הבנק להעריך באופן מהימן את היקף החשיפה, או את טווח החשיפה של קבוצת הבנק בקשר עם חקירת הרשויות האמריקאיות. אפשר שהסכומים שתשלם קבוצת הבנק במסגרת הסדרים עם הרשויות האמריקאיות, יהיו גבוהים משמעותית מסכום ההפרשה".
"קבוצת הבנק ממשיכה לאחרונה לדון באינטנסיביות רבה יותר עם הרשויות האמריקאיות על הממצאים שעלו במהלך החקירה והבדיקות, ובפרט על ממצאים בקשר לפעילות בנק הפועלים שוויץ מול לקוחותיו האמריקאים. נציגי קבוצת הבנק מקיימים דיונים עם משרד המשפטים האמריקאי, וכן עם מחלקת השירותים הפיננסים של מדינת ניו-יורק בקשר עם האפשרות להגיע להסדר או הסדרים מוסכמים בעניין במהלך החודשים הקרובים. בשלב זה טרם הושגה הסכמה בדבר סוג ומתכונת ההסדר או ההסדרים המוסכמים (אם יושגו)".
לאחר הפסקת הפעילות בשווייץ לא תיוותר לבנק פועלים פעילות משמעותית בתחום הבנקאות הפרטית בחו"ל. כחלק מההחלטה על היציאה מהפעילות בשוויץ אישר דירקטוריון הבנק עקרונית גם את הפסקת הפעילות בניהול הנכסים הפרטית (Management Asset P). נציין כי רוב הלקוחות של הפעילות בשווייץ שצפויה כאמור להימכר, הם תושבי ישראל ואירופה. כחלק מהמכירה, מספר מנהלי קשרי לקוחות ועובדים אחרים של הבנק מסניפיו בשווייץ ולוקסמבורג, מחברת הבת שלו בישראל וממשרד הנציגות שלו בישראל אמורים לעבור לבנק ספרא. 
 
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  יאללה באלגן (ל"ת)
  צביקה 03/10/2017 11:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אין את הנגידה בשוויץ
  מאיר פ 03/10/2017 10:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבנקים בישראל חשבו כי יש פריירים המו בישראל ואפשר לעשות סיבוב, א אין מי שיגן על הבנקים הישראלים כמו בארץ ( בנק ישראל ) ב תחרות חופשית עם בנקים גדוליםג המערכת הבנקאית בישראל פרימיויטיהית מאודד נגמר חגיגת היהודים העשירים, הכנסות על בנקים הישראליים יבריחו את היהודים לבנקים במזרח ארופה
  סגור