דיווח מהלילה: רה"מ יוון מבטיח לאירופה שהרפורמות הכלכליות בדרך

בגרמניה מקשיחים את העמדה, למרות שהארגונים באירופה הודיעו על אווירה של בטחון הדדי בין היבשת לבין יוון
|
הסאגה נמשכת

בדיווחי רויטרס מהבוקר נמסר כי רה"מ יוון אלכסיס ציפרס (Alexis Tsipras) הבטיח למוסדות אירופה כי יוון בדרך לשינוי. ההבטחה נעשתה במסגרת הדיונים הליליים של שרי האוצר באירופה שהגיעו בכדי להבטיח המשך הענקת קרנות החילוץ למדינה.  

קרן המטבע והאיחוד האירופאי ביקשו לקבל דיווח על השינויים הכלכליים שנעשו במדינה כבר ביום רביעי. העדכון היה אמור להעשות דרך שיחת וידאו סימולטנית באירופה, אם כי יוון ביקשה לדחות את העדכון ולהעניק אותו פנים מול פנים בועדה האירופית אתמול.

הפגישה הגיעה לאחר מה שניתן להגדיר כשלושה חודשי תסכול של גוש היורו והאיחוד האירופי מההתנהלות הכלכלית והדיפלומטית ביוון, מאז בחירת המפלגה החדשה "סיריזה" לשלטון.

כמיטב המסורת בפגישות הלילה, המדינה שמציגה תנאים קשיחים יותר להמשך הענקת קרן החילוץ היא מדינת גרמניה. הקנצלרית אנגלה מרקל טענה כי שום הון לא יופקד למדינה כל עוד יוון לא תטמיע שינויים תקציביים ורגולאטורים במדינה. לעומת מרקל, הארגונים באירופה הודיעו על אווירה של בטחון הדדי בין היבשת לבין יוון. ציפרס מצידו הודיע כי הוא מסיים את סבב הפגישות בצורה אופטימית יותר. 

סבב השיחות הלילה מגיע חודש בדיוק לאחר שיוון הבטיחה את הענקת הלוואות החילוץ  לארבעת החודשים הקרובים השוני ב"תחושות" של נציגי המו"מ היוונים לעומת הגרמנים מעידים עד כמה תהליך הרהבליטציה של יוון הולך להיות ארוך. שלושה חודשים מהיום כאשר ישובו הדיונים על השבת החוב היווני ואישור קבלת הלוואות מחודשות, הדרמה היוונית ככל הנראה תכנס למערכה השנייה של השנה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות