דראגי בירושלים: "ה-ECB מוכן להשתמש באמצעים לא סטנדרטיים"

נשיא הבנק האירופי המרכזי שהשתתף היום בכנס הפרידה המקצועי מנגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר הזהיר עם זאת, כי "לחלק מהאמצעים האלו יכולות להיות תוצאות לא מתוכננות, שאותן יש לנהל כראוי"
|
(1)
מריו דראגי
"ה-ECB מוכן להשתמש באמצעים 'לא סטנדרטיים', על מנת לשפר את מצבו הכלכלי של גוש האירו", כך אמר נשיא הבנק האירופי המרכזי שהשתתף היום בכנס הפרידה המקצועי מנגיד , פרופ' סטנלי פישר שנערך בירושלים.

"בשל התמשכותו של המשבר הכלכלי הבנק המרכזי רחוק מלהפסיק את המדיניות המוניטרית המרחיבה. ישנם מספר אמצעים נוספים - מדיניות הריבית שהיא האמצעי הסטנדרטי ואמצעים נוספים שאינם סטנדרטיים - שאנחנו יכולים לאמץ ושאנחנו מתכוונים לאמץ בהתאם לנסיבות", אמר דראגי.

נשיא ה-ECB הזהיר עם זאת כי לחלק מהאמצעים האלו יכולות להיות תוצאות לא מתוכננות, שאותן יש לנהל כראוי", והוסיף, "אנו נסתכל בראש פתוח על האמצעים האלו, שמשפיעים בעיקר על המערך המוסדי ושתואמים את המנדט שניתן לנו".

מוקדם יותר החודש החליט ה-ECB שלא לנקוט בצעדים נוספים על מנת לעזור להאיץ את הצמיחה הכלכלית בגוש האירו, למרות התחזיות למיתון עמוק יותר השנה. הדבר הוביל לכך שלמעשה שב הלחץ לממשלות האירופות שצריכות לעודד את הפעילות הכלכלית בארצותיהן ולחתוך את הגירעונות שלהן.

דראגי הדגיש בנאומו כי ישנם סימנים לרמה נמוכה של שיפור בכלכלת הגוש וטען כי השיפור בביקושים העולמיים צפויים לעזור בגידול היצוא מאירופה. בנוסף הוא קרא לממשלות לדבוק ברפורמות, כולל באיחוד הבנקים הצפוי בקרוב, כאשר ה-ECB מתכונן לעמוד בראש מערכת פיקוח בנקאית אחידה למדינות גוש האירו.

דראגי גם הגן על רמת האינפלציה הגבוהה בגוש בעוד שעלויות המימון מצויות ברמת שפל של 0.5% ושוחח על המאמצים של ה-ECB לעזור לעודד את ההתאוששות, כולל על ידי תוכנית רכשיות האג"ח, שרבים נותנים לה את הקרדיט כי הצליחה להרגיע את שוקי החוב הריבוניים של מדינות הגוש.

דראאגי הכיר בכך שהצעדים מגבירים את הסיכון למאזן התשלומים של ה-ECB, אך טען כי הסיכון הינו תחת שליטה וחיוני על מנת לשמור על יציבות המחירים.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שאלה לדרגי אח שלנו ,זה כולל שתית כוס תה ,כרגיל . (ל"ת)
  בא 18/06/2013 14:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות