המסלקה הפנסיונית תאפשר לבצע פעולות בזול? צפו בתעריפון המלא

בקשת חוסך לקבלת מידע אודות נתונים שהועברו לגביו במערכת, יעלה 40 שקל על פי המחירון הבסיסי. גוף מוסדי שיעשה שימוש במסלקה הפנסיונית יחוייב בדמי שימוש שנתיים בסך 3,000 שקל
|
(4)
עודד שריג, צילום: יח"צ

כדי ליעל את ענף החיסכון הפנסיוני ולהפכו לדיגיטלי, החליט הממונה על שוק ההון, וחיסכון במשרד האוצר, פרופ' עודד שריג להעניק רשיון להפעלת המסלקה הפנסיונית לזוכה במכרז, חברת סוויפטנס, החברה הבת של נס טכנולוגיות.

המסלקה הפנסיונית, תהווה תשתית טכנולוגית להנגשת מידע וביצוע פעולות במוצרי פנסיה וגמל. השקתה התרחשה היום אך השירותים בה ינתנו במספר שלבים על פני השנתיים הקרובות. בשנה הראשונה יקבלו את המידע רק יועצים פנסיונים וסוכני ביטוח. בעוד שנה יוכלו כלל החוסכים לקבל מידע אודות מוצרי פנסיה ישירות מהמערכת ובשלב השלישי שיחל בעוד כשנה וחצי יוכלו החוסכים, סוכני הביטוח ויועצים פנסיוניים להפקיד כספים בחסכונות ביטוח פנסיה וגמל ויעבירו ספים בין מוצרים שונים. בשלב הרביעי והאחון שיחל בעוד כשנתיים יוכלו כבר המעסיקים להפקיד במסלקה ישירות את תשלומי הפנסיה לעובדיהם.

המסלקה תאפשר לכל חוסך לקבל מידע על החיסכון הפנסיוני שלו וכפי שנכתב במצגת שהציג היום האוצר תאפשר "לבצע פעולות באופן פשוט, זול ואמין. המסלקה תגביר את יעילות ודיוק הפעולות, תוזיל עלויות ותנגיש ייעוץ פנסיוני לכלל האוכלוסייה".

אולם בחינת התעריפים שגובה סוויפטנס מעלה ספקות ביחס למונח "זול". עוד לפני שיעשה פעולה אחת מחוייב הגוף המוסדי שיעשה שימוש במסלקה הפנסיונית בדמי שימוש שנתיים בסך של 3,000 שקל בתחילתה של כל שנה קלנדרית.

בנוסף פורסם התעריפון לשימושים השונים במסלקה הפנסיונית, כאשר לדוגמא כל דוח תפעולי שיבקשו המשתמשים, כגון בקשת חוסך לקבלת מידע אודות נתונים שהועברו לגביו במערכת, יעלה 40 שקל על פי המחירון הבסיסי ו-20 שקל על פי המחיר המינימלי.

תעריפון המסלקה הפנסיונית
תעריפון המסלקה הפנסיונית

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  פיל לבן
  ישראל 30/06/2013 20:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רוצים מספר כרטיס אשראי כדי לאמת נתונים, בעיה קשה
  סגור
 • 2.
  מאד יקר - המוסדיים צריכים לשלם על כל לקוח אגורה לחודש (ל"ת)
  יועץ פנסיוני 30/06/2013 18:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  לא נשמע זול...
  סאקו 30/06/2013 15:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קטונתי מלשפוט אבל זה לא נשמע לי זול במיוחד...
  סגור
 • לא קטונת וזה לא זול
  אקמולי 30/06/2013 19:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה עם כרטיס מועדון?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות