האם ה'פד' ידחוף את הדאו ג'ונס אל מעבר קו 15,000 הנקודות?

ב-9 לאוקטובר השנה, המדד טיפס מעל 14,198 הנקודות, האם החלטת ה'פד' בעניין הריבית תביא אותו לפסגות גבוהות יותר?
|
האם ה'פד' ידחוף את הדאו ג'ונס אל מעבר קו 15,000 הנקודות?

בששת החודשים האחרונים, הדאו ג'ונס עלה בכ-3%. נתוני התמ"ג היו יציבים, אך מניות סקטור הפיננסים כגון מניות סיטיגרופ ו- Washington Mutual (סימול: WM ) החלישו את חוזקם של מניות הטכנולוגיה ומניות מוצרי הצריכה.

היום, המשקיעים מחכים בקוצר רוח להורדת הריבית על ידי ה'פד', כאשר הקונצנזוס בעניין קיצוץ הריבית עומד על 0.25% לרמה של 4.25%. כמו כן, האפשרות לקיצוץ נוסף בינואר עומדת ברקע. וללא קשר לדברי הכלכלנים, ציבור הצרכנים והמשקיעים אוהבים ריביות נמוכות. הורדת הריבית תעזור בפתרון המשבר בשוק האשראי, המשבר בשוק הדיור ותקל במימון הפיתוח העסקי. על אף שיתכן כי הורדת הריבית מגיעה באיחור, החסכון בכסף, על פי הגדרתו, אינו יכול להגיע באיחור לעולם.

באם הצרכן פוגש באופציה להחזר נמוך יותר של המשכנתא או לחילופין החזר חודשי נמוך יותר בתשלומי הרכב, הוא ירגיש טוב יותר. אומנם הורדת הריבית אינה פותרת את בעיותיו הפיננסים ככללותן, אך היא מציירת תמונה עגומה פחות.

הדאו ג'ונס זקוק למהלך של כ-9% בכדי להגיח מעל רמת ה-15,000 נקודות, מהלך נמוך יותר, מזה שביצע בעשרת החודשים הראשונים של השנה. הסבירות כי מניות החברות בסקטור הפיננסי התאוששו בכ-15% בחודשיים הקרובים, עקב הקלת הריבית, גדולה. נציין כי התאוששות נוספת צפויה בקרב מניות יצרני הרכבים, אשר נסחרות ברמת שפל שנתית.

ב-9 לאוקטובר השנה, הדאו ג'ונס טיפס מעל 14,198 הנקודות, היום פתח המדד ברמה של 13,727 הנקודות, כלומר נראה שבאוקטובר, לפני הירידה, הדאו ג'ונס הוסיף לערכו כ-14% בשיעור שנתי.

לפני מספר שבועות היה הדאו ג'ונס קרוב לרמת ה-15,000 נקודות, ויתכן כי היום יהווה נקודת מפנה אשר בעטיה יחזיר המדד את הנקודות אשר איבד, בתוספת של 5%. שאיפה לא גדולה מידי.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות