וול סטריט סגרה בירידות קלות; הדולר בשפל מול האירו

וגרם לזעזועים קלים בשוקי הסחורות והנפט. גרינספן המשיך להמטיר את תחזיותיו הקודרות על השווקים. ברננקי אמר שהורדת הריבית מטרתה למנוע מהמשבר להחריף. אודיוקודס עלתה 1.83%, טבע השילה 1.4%
|
וול סטריט סגרה בירידות קלות; הדולר בשפל מול האירו

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר בירידות שערים קלות. השפעות המהלך של הפדרל ריזרב ניכרות בכל ענפי המסחר. החל משוק המניות במהלך העליות של היומיים האחרונים. עם זאת, ההשפעות השליליות מתחילות לצוץ כאשר מחירי הנפט המשיכו לעלות, הזהב נסק לרמות שלא נראה כ-27 שנה, והדולר רשם שפל חדש מול האירו- הסוחרים החליפו את מטבעות האירו תמורת 1.4 דולר.

יושב ראש הפדרל ריזרב לשעבר, אלן גרינספאן לא מפסיק להמטיר את דבריו הקודרים על השווקים. הצהיר היום, כי הסיכויים למיתון נותרו בעינם, ואף יותר מכך. מעניק סיכויי של יותר מאחד לשלוש (יותר מ-33%) למיתון כלכלי בארה"ב, גם לאחר הורדת הריבית של הפדרל ריזרב השבוע, מחירי הבתים יצנחו והצריכה הפרטית תיפגע, כך נימק את דבריו.

הפדרל ריזרב לא יורד ממרכז העניינים גם היום. בן ברננקי הצהיר היום בפני בית הנבחרים כי הבנק המרכזי יבחן חוקים חדשים להגנה על הצרכנים לקראת סוף השנה הנוכחית. "התפיסה אמנם היא מוטעת (המיזם הממשלתי) שמגובה היטב על ידי הממשל מרמז על כך כי למשקיעים מספר תמריצים...בכדי לא ליטול את הסיכון. העלאת שיעור ההגבלות להלוואות תגביר מגמה זו... ולרפיון משמעת השוק בעתיד, כך אמר ברננקי במברק שמסר לקונגרס.

סקטור הפיננסים המשיך לרכז עניין גם היום כאשר במוקד העניינים עמדו חברות הברוקראג' המדווחות: גולדמן זאקס, ובר סטרנס. גולדמן מציגה דיווחה על זינוק של 79% ברווח, ובר סטרס הודיעה על נפילה של 61% ברווח הנקי בשל המעורבות במשבר הסאב-פריים.

מדד הנאסד"ק סגר בירידה של 0.46% לרמה של 2,654 הנקודות. סגר בירידה של 0.35% לרמה של 13,766 הנקודות.

סחורות

החוזים על הנפט סגרו היום בשיא חדש ונראה שהמגמה האחרונה של שבירת השיאים, הפכה למעין מסורת יומית. הנפט עבר היום את מחיר 83 הדולרים לחבית, ושלחו את החוזים להיסחר בטריטוריה דימיונית, זאת בהמשך לדוח שהראה היום על ירידה נוספת במלאים.

מסתבר שלהורדת הריבית ישנן גם השפעות שליליות לא מעטות. החוזים על הזהב קפצו בחדות, בעוד הדולר רושם שפל של כל הזמנים למול האירו, ומביא לעליית מחירי הסחורות, בניהן הזהב, כאלה שלא נראו מאז 1980. המשקיעים ממאנים להחזיק בנכסים דולריים מאחר והם חוששים מאינפלציה, לפיכך רבים מהם מגדילים חשיפה לסחורות.

מאקרו

מדד האינדיקטורים המובילים רשם נפילה של 0.6% לחודש אוגוסט, לעומת קונסנזוס האנליסטים לירידה של 0.3% בלבד. בחודש יולי רשם המדד עלייה של 0.7%, אולם הנתונים השליליים במהלך חודש אוגוסט עם אבוד אמון הצרכנים, מספר התביעות לדמי אבטלה, ומצב שוק המניות. האינדיקטורים בדו"ח מרמזים על צמיחה כלכלית מתונה יותר בעתיד.

אינדיקטור נוסף שמורה כי מגמת הפיטורים בארה"ב עדיין לא הערימה קשיים אמיתיים על גלגל הצמיחה, ניתן לראות בנתון המשרות. מספר האנשים שהגיעו לבקש דמי אבטלה בארה"ב נפל ב-9,000 בשבוע שעבר לשפל של שבעה שבועות ל-311,000 דרישות.

אינדקס ה'פד' למדינת פילדלפיה פורסם היום בשעה 18:00 שעון ישראל, והצביע על העובדה שהמשבר האחרון לא חילחל לסקטור היצרני במלוא העוצמה. רשם קריאה של 10.9 הנקודות, מעל ל-0 הנקודות שרשם באוגוסט. קריאה מעל 0 נקודות מצביעה על כך שהחברות הרחיבו את תפוקתן. מדד ההזמנות החדשות השתפר ב-15.1 נקודות לחודש ספטמבר, קפץ מרמת 7.1 הנקודות בחודש אוגוסט. המשלוחים לא עמדו מנגד, כרשמו שיפור לרמה של 16.9 הנקודות לעומת 12.4 הנקודות בחודש שעבר.

אמריקניות במרכז

חברת Raytheon (סימול: RTN) הודיעה היום כי הסכימה לרכוש את Oakley Networks, מפתחת פרטית של טכנולוגיות אבטחה. התנאים הפיננסים של העסקה לא נסגרו סופית. החברה הפועלת בתחום התעופה והבטחון אמרה בתגובה כי הרכישה של החברה מסולט לייק סיטי, שמונה כ-200 עובדים תסייע במערכות התוכנה ותאפשר לחברה להציג מוצרי אבטחה משופרים יותר.

ענקית הפיננסים בר סטרנט דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון השלישי. כאשר הציגה צניחה של 61% ברווח הנקי, כתוצאה מהפסדים גדולים בשוק הסאב-פריים ופעילות קרנות הגידור שלה, כך הודיעה חברה בהודעה רשמית היום.

ענקית הפיננסים, גולדמן זאקס, דיווחה על תוצאותיה לרבעון השלישי שתאמו את התחזיות בקרב האנליסטים בוול סטריט. הרווח ברבעון לתקופה שהסתיימה ב-31 באוגוסט עלה ל-2.85 מיליארד דולר, או 6.13 דולר למנייה, זאת בהשוואה לרווח של 1.55 מיליארד או 3.26 דולר למניה בתקופה במקבילה אשתקד. הפדיון זינק ל-12.33 מיליארד דולר לעומת 10.18 מיליארד דולר בשנה שעברה. כך דיווחה הבוקר פירמת הברוקראג'.

מניות ישראליות

טאואר חו"ל סמיקונדקטור, דיווחה היום כי זכתה בעסקה לייצור המוני במפעל הפאב 2 בטכנולוגיית 0.13 מיקרון. היקף העסקה או זהות המזמין לא נחשפה ונמסר רק כי מדובר בחברה מובילה מארצות הברית. באשר להיקף העסקה נסר כי מדבור ב"שווי של מיליוני דולרים בחודש". עם זאת נציין, כי גורמים בשוק ההון מעריכים כי מדובר בעסקה עם מוטורולה בהיקף שעשוי להסתכם בעשרות מיליוני דולרים.

חברת האנרגיה אורמת טכנולוגיות (אורמת טכנ' ) דיווחה הבוקר כי יורם ברוניצקי יהיה המנכ"ל המחליף לדיתה ברוניצקי שתפרוש מתפקידה. כרגע מכהן ברוניצקי כמנהל התפעול הראשי של החברה, וישמור על תפקיד זה בעוד הוא מכהן כנשיא.

מניות אודיוקודס חו"ל זוכות היום להמלצה חמה מצד האנליסט, Cantor Fitzgerald, אמר שעסקי החברה במתכונת הנוכחית עולים יפה. העלה את המלצתו למניות החברה ל"קנייה" מ"החזק" ואת מחיר היעד ל-6.5 דולר לעומת 6 דולר בסקירה הקודמת. האנליסט הוסיף בסקירתו כי עסקי החברה חזקים באסיה ודרום אמריקה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות