ביום ראשון הקרוב: ייכנס לתוקפו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

הרפורמה בכלכלה הישראלית בדרך - בהתאם לחוק החדש, חייבים מעל 150 אלף שקלים יועברו לטיפול הממונה לחדלות פירעון במקום בית המשפט המחוזי
|
(1)
פסיקת בית משפט, צילום: Istock
הרפורמה בכלכלה הישראלית בדרך - ביום ראשון הקרוב ייכנס לתוקפו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי. מטרת החוק לסייע בשיקום החייבים ושילובם מחדש במרקם החיים הכלכלי. עוד מספק החוק כלים שעשויים לסייע בהגדלת שיעור החוב שייפרע לנושים.
החוק החדש מעביר חלק משמעותי מניהול ההליכים של חדלות פירעון של יחידים למערכות מנהליות, במטרה לצמצם בירוקרטיה. בתוך כך, מי שחובותיהם נמוכים מ-150 אלף שקלים יועברו לאחריות רשות האכיפה והגבייה ואילו מי שחובותיהם עולים על סכום זה יהיו באחריות האפוטרופוס הכללי וכונס הנכסים הרשמי, שייקרא מעתה הממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי.
כמו כן, החוק יקנה לפרקליטים, שהוסמכו לכך על ידי כונסת הנכסים הרשמית, סמכויות לקבלת החלטות בהליכים של חייבים יחידים. למעשה, הממונה יהיה אחראי על ניהול רוב הליכי חדלות הפירעון של היחיד. מתן הצו לשיקום כלכלי יינתן בידי בית משפט השלום וההליך יהיה קצוב לתקופה בת 48 חודשים מעת פתיחתו. בקשות שדורשות הכרעה בזכויות צדדים שלישיים או נוגעות להחלטות מסוימות, כדוגמת מימוש דירת המגורים של החייב תהיה בסמכות בית משפט השלום (להרחבה לגבי השפעת החוק על בעלי דירות חייבים - קראו כאן).
בעקבות כניסת החוק, הוקמה מחלקת חקירות חדשה של כונס הנכסים שתהיה עצמאית ובעלת סמכויות לקיום חקירות פליליות.
  
עו"ד סיגל יעקבי, כונסת הנכסים הרשמית, מסרה כי "הכונס הרשמי קיים במשך 3 השנים האחרונות היערכות משמעותית לקראת כניסתו לתוקף של החוק. אנחנו נעשה את כל הנדרש כדי להבטיח את הגשמת תכליותיו של החוק וניהול יעיל של ההליכים".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כל נוכל שירמה אחרים ירוויח!
  גן עדן לחייבים! 12/09/2019 14:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אני לא מדבר על מי שנכשל באמת, למרות שגם הוא היה צריך לחשוב טוב לפני לקיחת הלוואות. אני מדבר על נוכלים שלקחו כסף של אחרים.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות