חמת גדלה ברכישות: תרכוש את שיש אלוני תמורת 65 מיליון שקל

שיש אלוני,הפועלת בתחום הקרמיקה, הציגה בשנת 2018 הכנסות של כ-260 מיליון שקל; הרכישה תבוצע באמצעות חברת הבת חזיבנק שנרכשה לפני שנה; הרכישה היא לפי מכפיל רווח של 5
|
רועי ברגמן חמת, צילום: יח"צ

משווקת הברזים ומוצרי האינסטלציה  חמת -0.74% חמת 1,347 -0.74% חמת בסיס:1,357 פתיחה:1,357 גבוה:1,399 נמוך:1,303 תמורה:109,500 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  מדווחת על רכישת חברת שיש אלוני מאינרום השקעות בתעשייה, תמורת 65 מיליון שקל, מתוכם 60 מיליון ישולמו במועד השלמת העסקה. שיש אלוני, הפועלת בתחום הקרמיקה באמצעות 7 אולמות תצוגה בפריסה ארצית ומעסיקה כ-230 עובדים, הציגה בשנת 2018 הכנסות של כ-260 מיליון שקל.

על פי ההסכם, תרכוש החברה מאינרום השקעות בתעשייה, 100% ממניות שיש אלוני. תמורת 60 מיליון שקל, בנוסף ל-5 מיליון שקל שישולמו לאחר תקופה של עד 60 חודשים ממועד ההשלמה. השלמת העסקה מותנית בקיום אישור הממונה על התחרות. בכוונת החברה לממן את התמורה במזומן והתמורה הנוספת הן ממקורותיה העצמיים והן ממקורות חיצוניים והיא בוחנת חלופות שונות לעניין זה. 

על פי הדיווח, שיש אלוני הינה חברה פרטית שהתאגדה בישראל, הפועלת בישראל במסחר, יבוא, שיווק ומכירה של ריצופים, חיפויים, כלים סניטריים, ברזים ומוצרי גמר משלימים לחדרי האמבטיה והמטבח, הפועלת באמצעות 7 אולמות תצוגה בפריסה ארצית ומעסיקה כ-230 עובדים. החברה הנרכשת פועלת דרך שלושה ערוצי הפצה עיקריים: תחום הבנייה הרוויה (קבלנים), פרויקטים מסחריים ולקוחות פרטיים. דירקטוריון החברה מעריך כי פיתוח מגזר הקמעונאות והקרמיקה באמצעות אלוני יסייע ויחזק את אסטרטגיית הצמיחה של החברה בענף מוכר עם פוטנציאל צמיחה משמעותי.

בנוסף, פרסמה החברה את נתוניה הכספים של שיש אלוני נכון לסוף ספטמבר 2019. מהם עולה כי הכנסות החברה בתקופה עמדו על כ-202 מיליון שקל, לצד רווח נקי של כ-10 מיליון שקל.

תמצית נתונים כספיים של שיש אלוני - מתוך דיווח החברה

השווי בעסקה משקף מכפיל 4.6 על הרווח של הנקי של שיש אלוני לשנת 2018. בהתבסס על רווחי תשעת החודשים הראשונים של 2019, אשר משקפים קצב רווחים שנתי של כ-13.5 מיליון שקל, השווי בעסקה משקף מכפיל 4.8 על הרווח הנקי.

יואב גולן, יו"ר קבוצת חמת: "אנו שמחים על חתימת העיסקה לרכישת רשת אלוני. לאלוני מוניטין מצויין בקרב קהלי היעד שלנו, מקבלנים ועד ללקוחות פרטיים, והיא מציעה מגוון של מוצרי גמר לתעשיית הבנייה. הרכישה תאפשר לנו להגדיל את פלחי השוק אליהם אנו פונים, ומעמיקה את פעילותנו בשוק הנהנה כיום מביקושים גוברים הודות לכמות הרבה של הפרויקטים הנמצאים בשלבי בניה שונים ברחבי הארץ. רכישה זו היא נבדך נוסף באסטרטגיית הצמיחה של הקבוצה, במסגרתה נרכשה אשתקד חזיבנק, ובוצעה כניסה לפעילות בשווקים הבינלאומיים". 

אתמול העריך שמואל בן אריה, מנהל השקעות בפיוניר ניהול הון על חמת כי: " היא נסחרת במחיר אטרקטיבי מול מה שיש בשוק". בפיוניר טוענים כי החברה נסחרת בשווי של כ-390 מיליון שקל, כך שבפועל היא נסחרת במכפיל 10 על הרווח הממוצע של השנים האחרונות, אשר נראה סביר לחברה. רכישה של פעילות במכפיל 5, תתרום כבר במידי לשורה התחתונה, ועשויה להקטין את המכפיל רווח לאחר העסקה. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות