כלל ביטוח - מנהלת לציבור 207 מיליארד; הרווח במחצית - 192 מיליון

כלל ביטוח של אי.די.בי מדווחת על גידול של 6% בהיקף הנכסים המנוהלים בפנסיה, גמל וביטוחי מנהלים; התשואה להון - 7.8%
|
(2)
אדוארדו אלשטיין, צילום: סיון פרג'

כלל ביטוח של קבוצת אי.די.בי נמצאת בעין הסערה - אדוארדו אלשטיין לא קיבל את היתר השליטה והוא אמור למכור אותה. בינתיים החברה מדווחת על רווח במחצית הראשונה של השנה, לעומת הפסד בתקופה המקבילה אשתקד. 

הרווח הכולל לאחר מס במחצית הראשונה עומד על 192 מיליון שקל, לעומת הפסד כולל בסך של כ-4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. במחצית הפרישה החברה 270 מיליון שקל לפני מס, זאת בגין השפעת הירידה בריבית חסרת סיכון ושינוי הנחות תמותה, ולאחר הקטנת התחייבויות בגין המלצות ועדת וינוגרד ושינוי הנחות גיל פרישה.

דמי הגמולים במגזר הגמל ותקבולים בגין חוזי השקעה עלו ב-28% ו-64% בהתאמה, לעומת תקופה מקבילה אשתקד, כחלק מחזרתה של החברה לתחום הפיננסים והגברת פעילותה בענף.

היקף הנכסים המנוהלים של החברה עומד בסוף המחצית הראשונה של 2019 על סך של כ-207 מיליארד שקל, גידול של כ-6% מתחילת שנת 2019

התשואה להון במחצית הראשונה של שנת 2019 עמדה על שיעור של כ- 7.8%.
 
יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים, ציין: "תוצאות החציון מבטאות את איתנותה של החברה, זאת על אף ההפרשות בגין הירידה בריבית חסרת סיכון ושינוי לוחות התמותה. בתחילת השנה, הכרזנו על חזרתנו לתחום הפיננסים וכתוצאה מפעילותינו הענפה בנושא, כבר בחציון ניכרת עליה משמעותית בפעילותינו בתחום הגמל והחיסכון הפיננסי.

"כלל ביטוח ופיננסים ממשיכה להציג בחציון זה שיפור עקבי ומובילות בדירוגי התשואות, בכל ערוצי החיסכון אל מול מתחריה, והיקף הנכסים בניהולה נמצא בשיא ועומד על כ-207 מיליארד שקל. יחד עם זאת, תקופה מאתגרת לפנינו, רווית שינויים, רגולציה, ריבית נמוכה ותחרות משמעותית, ואנו ממשיכים לפעול במרץ להתאמת פעילות החברה לתנאי השוק המשתנים".
דני נוה, יו"ר כלל החזקות, ציין: "תוצאות המחצית מציגות רווחי השקעה גבוהים, ועלייה בפרמיה ודמי הגמולים בעיקר בתחומי החיסכון והמוצרים הפיננסים. בנוסף, תיק הנכסים של החברה ממשיך לצמוח. כלל ביטוח ופיננסים תמשיך לפעול לטובת לקוחותיה ובעלי העניין שלה, בכל תחומי פעילותה".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כלל ביטוח- שומר נפשו ירחק (ל"ת)
  משחקים באנשים 21/08/2019 12:25
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 1.
  אלשטיין לא יהנה מכל הטוב הזה - אלשטיין צ'או צ'או צ'או (ל"ת)
  אלשטיין צ'או 21/08/2019 12:15
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות