מנהלי השקעות בת"א בתגובה להחלטה הפד' - שוק המניות לאן?

מה חושבים יניב חברון, קובי פלר ובנק אגוד על הצעד של הפד' ודבריה של יילן
|
(12)
עושים סדר
שוקי המניות מסביב לעולם נסחרים היום בסימן עדכון הריבית מאמש בארה"ב והותרתה על רמה אפסית. בתוך כך השווקים באירופה מציגים ירידה והשווקים באסיה סגרו במגמה מעורבת. אמנם, הבורסה הישראלית סגורה היום, אך מומחי ההשקעות המקומיים מייעצים לכם כיצד יש לנהוג ביום ראשון עם פתיחת שוק המניות המקומי.

בנק אגוד בסקירתו השבועית על החלטת הריבית בארה"ב אמש טען ש: "מרבית נתוני המאקרו שהתווספו השבוע היו מתחת לצפי מה שככל הנראה הקשה על החלטתה של ילן לגבי העלאת הריבית בנוסף לחולשתה של כלכלת סין והשווקים המתעוררים. לאור אי העלאת הריבית, צפויה אי הוודאות בשווקים להימשך ולהתגבר בטווח הקצר. על רקע עליות השערים השבוע והתנודתיות הצפויה עקב השארת הריבית בארה"ב על כנה,

באגוד ממליצים ללקוחות סולידיים לממש רווחים ולהפחית מעט חשיפתם לאפיק המנייתי, כך שבתיק המייצג ההמלצה על הרכיב המנייתי מופחתת מ-22% ל-20%.  בתיק הספקולטיבי אנו מותירים את המלצתנו על כנה -36%. בניגוד לארה"ב שצפויה להעלות את הריבית בחודשים הקרובים, אין אנו רואים מצב דומה בארץ כל עוד סביבת האינפלציה האפסית תישמר. להיפך, האופציות של הורדת ריבית ו/או הרחבה מונטרית עומדות על הפרק. אם כי העלאת ריבית בזמן הקרוב בארה"ב כנראה שתשפיע בטווח הארוך יותר גם על קצב העלאת הריבית בארץ."

לדברי קובי פלר, מנהל ההשקעות הראשי של UBS Wealth Management: "הפד החליט לדחות את ההחלטה והפתיע את משקיעי האג"ח שמכרו אג"ח לאחרונה. למרות כלכלה חזקה, האינפלציה הנמוכה מאפשרת לפד להמתין עם החלטת הריבית. 

המשקיעים יחזרו להתמקד בנתוני המאקרו בדגש על אפשרות הפעלת תכנית לתמיכה בצמיחה בסין ונתוני התעסוקה בארה"ב. משקיעי המניות ינסו להעריך כיצד ההתפתחויות האחרונות ישפיעו על דוחות הרבעון השלישי, בדגש על חברות להן פעילות בשווקים מתעוררים. 

בסך הכל, משקיעי המניות נותרו עם יותר שאלות מתשובות לאחר החלטת הפד, כאשר למרות זאת נראה כי המימוש האחרון שנבע מחשש להאטה עולמית נראה מוגזם בשווקים בדגש על אירופה ויפן. בשוק המקומי יוכלו המשקעים להתמקד באינפלציה השלילית הצפויה בחודשים הקרובים ולסגור חלק גדול מהפער החיובי שנפתח מול ארה"ב בטווחים הארוכים.  
המניות המקומיות יושפעו מהמתרחש בעולם ומנתוני הצמיחה המקומית החלשה, ובצורה סלקטיבית מהתפתחויות ספציפיות בסקטורים השונים."

לטענת יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס טוען ש"בפד' לא מצליחים לספק הסבר ממשי למה הם בעצם מחכים. מהטון של ילן במסיבת העיתונאים עולה בבירור כי התנודתיות האחרונה בשווקים, החשש ממשבר בסין וחשש להתמתנות בהתאוששות הגלובלי כתוצאה מכך היא הסיבה העקרת להותרת הריבית גם בשלב הזה.

חברון הוסיף "בעקבות כך, להערכתנו לא צפויה המשך ירידה בתשואות האג"ח הממשלתי כפי שראינו בתקופה האחרונה. אומנם לא מתוכננת מסיבת עיתונאים לאותה החלטה אבל תמיד אפשר לכנס אותה. בפד להערכתנו מבינים היטב שפספסו מזמן את המועד להעלות ריבית ועכשיו הם רק לא רוצים לעשות טעות חמורה יותר ולהעלות את הריבית ולגלות רגע אחרי שהעולם נכנס לסחרור בגלל סין והשווקים המתעוררים. אז הם ממשיכים להסס אבל היעד ברור, יעלו את הריבית, התזמון כמו שאמרה הנגידה – פחות משנה."
 
עוד אומר חברון "תוכנית וצעדים פיסקלים מרחיבים בסין להאצת הצמיחה וודאי יעזרו לפד לקבל את ההחלטה להעלות את הריבית. הם גם יעזרו במקביל למשקיעים להסיט את כספם בחזרה לשוק המניות. העולם הנורמלי עשוי לחזור במפתיע דווקא בתקופה הזו. המשקיעים כבר פחות מסתמכים על עליות בשוקי המניות המונעות מהרחבות מוניטריות ורצים לראות התאוששות ריאלית – ואולי בשלב הזה יסתפקו גם באי חשש להתדרדרות מחדש. מי שבנה על התחזקות של הדולר בעולם כתוצאה מהעלאת ריבית (כנראה גם בבנק ישראל קיוו) יצטרכו להמתין עוד קצת, אבל לא יותר מידי. בינתיים הדולר נחלש מול היורו, אבל זה לא תהיה ליותר מכמה שעות/ימים."
 
תגובות לכתבה(12):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 10.
  בורסה מורסה
  אורי 19/09/2015 09:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הדברים המובאים כאן מאשרים מחדש שכל אחד מנסה למשוך את המשקיעים לכיוון שישרת אותו ולא נסיון לניתוח אמיתי והגיוני. אותו חברון שברוב חוצפתו מעריך שתשואות האגח הממשלתי לא ירדו אומר זאת בו בזמן שתשואות אלה צוללות מיד עם ההחלטה על הריבית הארה"ב. כנראה שהוא מכר אגחים ועכשיו הוא מנסה להציל את כבודו ומעשיו.ולמי שלא מבין - עליות חדות באגח ביום ראשון.
  סגור
 • 9.
  שימרו על כספכם אנחנו רק ביומן (ל"ת)
  יניב 18/09/2015 16:11
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 8.
  שורט על הדאקס
  שלמה 18/09/2015 13:53
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אני הולך עם מצב הרוח. כי המילים מבלבלות.לא צריך תרוצים...
  סגור
 • 7.
  חייבים גברים עם בייצים כנגידים. ואת הנקבות כפקידות
  גבר 18/09/2015 13:30
  הגב לתגובה זו
  2 4
  עד שלא יבינו את זה הכלכלה תלך לעזאזל , הנקבות לא בנויות לאמון
  סגור
 • 6.
  תחליף דיסק מותק - אין דרמות ! הם לא אמרו כלום ...כנ
  לאלמוג עזר היקר 18/09/2015 13:08
  הגב לתגובה זו
  2 3
  מאיפה ? אתה מביא את המומחים האלה .. הבורסה היום סגורה זה נכון - ואין מתח ליום ראשון כפי שמצטייר בכתבה . הם בעצם מדברים סינית בלשון חלקלקה ומגומגמת - שלא תתפוס אותם במילים מיותרות. שייצאו בהודעה גורפת חד משמעית !! או שחור או לבן נראה אותם ואם מערופל ולא מובן (אבא שלי בן 87 משקיע ממוצע וסולידי יודע יותר טוב ובדרך פשוטה בלי בלה..בלה...עושה אחלה תשואות בבורסה )
  סגור
 • טען עוד
 • 5.
  יאללה כמה בלבלו תמוח על הריבית הזו
  משה 18/09/2015 13:03
  הגב לתגובה זו
  3 1
  חפרתם, סתם מחפשים חתול שחור בחושך. הכלכלה חלשה בלי קשר לריבית..
  סגור
 • 4.
  שנים של ניפוח נדלן ובורסה מיותר
  אין צדיק בסדום 18/09/2015 13:00
  הגב לתגובה זו
  1 1
  נגידים ואנליסטים אפסים כמו הריבית.אף אחד לא מבין שזאת הבעיה
  סגור
 • 3.
  אנחנו לפני מפולת היסטורית לדעתי (ל"ת)
  רועי 18/09/2015 12:35
  הגב לתגובה זו
  6 4
  סגור
 • 2.
  מומחים בגרוש שמדברים מתוך פוזיציה
  אורי כהן 18/09/2015 12:13
  הגב לתגובה זו
  11 1
  כל ה״מומחים״ ממליצים כל הזמן להגדיל את ההשקעה במניות למרות שכל הנתונים הכלכליים מראים שהעולם נכנס למיתון והחברות הגדולות מרויחות פחות.
  סגור
 • 1.
  מישהו הבין משהו? (ל"ת)
  שי 18/09/2015 12:04
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • קראתי פעמיים ולא הבנתי דבר.כנראה שאני צריך בדיקה רפואית (ל"ת)
  אנג'ל 19/09/2015 13:01
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • הכול שטויות
  רמי 18/09/2015 13:25
  הגב לתגובה זו
  5 3
  חברים התיקון הסתיים אנחנו חוזרים לעליות ראלי סוף שנה בפתח
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות