תכנית בנק ישראל לשנת 2014: רפורמה במערכת הפיננסית ושוק ההון

בנק ישראל, כך אמרה פלוג היום, איננו אדיש לשינויים בשוק המט"ח. עם זאת, מתכנית בנק ישראל לא עולה תכנית מוגדרת.
|
קרנית פלוג

היום פרסם את תכנית העבודה לשנת 2014 וסימן את היעדים המרכזיים, כאשר ברקע גוברות הקריאות במשק להתערבות הנגידה בשוק המט"ח. ביום חמישי האחרון הודיעה פלוג על רכישת 300 מיליון דולר בכדי לבלום את המשך החלשות הדולר מול השקל.מוקדם יותר היום הוסיפה הנגידה כי בנק ישראל איננו אדיש לשינויים בשער החליפין .

בין היעדים המרכזיים שמפרסם היום בנק ישראל ניתן למצוא קידום רפורמות במערכת הפיננסית, בהתאמת ניהול הסיכונים של יתרות המטח לאור הגידול בתיק היתרות ופיתוח מסגרת לחיזוק היציבות הפיננסית של כלל המשק.

בנוגע לרפורמות בבנקים מפרסמים בבנק ישראל כי "הבנק יפעל על מנת להביא לשכלול השוק ולשיפור הדרך שבה מוסדות פיננסיים ופרטיים מנהלים את הסיכונים. בהתאם לזאת, הבנק ייצור - יחד עם משרד האוצר והרגולטורים האחרים – תנאים להגברת התחרות במערכת הפיננסית המקומית , תוך שמירה על יציבותה. בנוסף, הבנק ממשיך לשפר את היעילות והיציבות של מערכות התשלומים והסליקה, ולשם כך מקים את הפיקוח על מערכות אלה".

בשוק הט"ח בנק ישראל יפעל להרחבה של ניהול סיכון השוק של יתרות המט"ח והתאמתו לפרופיל הסיכון שקבעה הוועדה המוניטרית. הבנק שומר על עמימיות מסוימת וכותב כי "על רקע הגידול ביתרות המט"ח התאימה הועדה המוניטרית את פרופיל הסיכון לניהול יתרות המט"ח במסגרת הקווים המנחים. פרופיל הסיכון מבטא את האיזון הרצוי בין וסיכון והולם את מטרות החזקת היתרות".

תקציב בנק ישראל לשנת 2014 יעמוד על 939.3 מיליון שקל, ממנו 89.3 מיליון שקל מיועד להדפסת כסף. מדובר בעלייה של 6% בתקציב הבנק לעומת 2013. בבנק ישראל מציינים כי אחד הפרוייקטים המרכזיים לשנה הקרובה הוא הקמת מאגר דיור אשר ירכז באופן מקיף יותר את נתוני הנדל"ן במשק, זאת בכדי שמסד נתונים זה ישמש את מקבלי ההחלטות בבנק ומחוצה לו בצורה יעילה וטובה יותר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות