מוטי בן משה ל-Bizportal: "ההצעה של דנקנר זאת עבודה בעיניים - פיקציה"

איש העסקים שמתמודד במכרז על אידיבי בשיחה עם Bizportal. "גרנובסקי מסתובב בעולם ומבקש הלוואות בריביות של 10%-15%"
 | 
(7)
מוטי בן משה, צילום: אניה בוכמן
יממה לאחר ששלוש קבוצות משקיעים הגישו הצעה לרכישת השליטה בחברת {אידיבי אחזקות}, מנסה כל צד לשכנע את הנושים לקבל את המתווה שלו."ההתחייבויות של נוחי דנקנר זאת עבודה בעיניים...יש פיקציה בהצגת הנתונים על ידי דנקנר ואלשטיין"", כך אומר ל-Bizportal איש העסקים מוטי בן משה שמתמודד גם כן במכרז.

אתמול בשעה 12:00 הוגשו לביהמ"ש המחוזי בת"א שלוש הצעות לרכישת השליטה באידיבי אחזקות במסגרת ההסדר חוב עם נושי החברה. הקבוצה הראשונה של גרנובסקי-אמבלייז-דנקנר-נץ-נוימן, השניה של אדוארדו אלשטיין והשלישית של מוטי בן משה .

מוטי בן משה מסביר כי "דנקנר אומר שהוא מוכן לשים 900 מיליון שקל ביום הראשון, אלשטיין 805 מיליון ואני 1.07 מיליארד שקל - יותר כסף מכולם. ההבדל היחיד הוא שלנו יש את הכסף ויש לנו הוכחות לכך. אנחנו לא צריכים למכור קרקעות ונכסים אחרים כדי לעמוד בהצעה שלנו".

"אם נוחי יזכה הוא יצטרך להביא כסף והנושים יתעוררו עם כאב ראש יותר גדול"

השופט איתן אורנשטיין צימצם את מספר המתמודדים בכך שקבע כי יש להפקיד 70 מיליון שקל כדמי רצינות. אלא שהשופט לא ירד לפרטים כיצד יש להגיש את תנאי המכרז וכך יש היום שלוש הצעות שקשה להשוות בניהן. משימה זאת מוטלת על אייל גבאי, שמונה מטעם ביהמ"ש ללוות את הסדר החוב. המלצתו תוגש עד יום שלישי הבא (12.11).

מוטי בן משה: "גרנובסקי מסתובב בעולם ומבקש הלוואות בריבית של 10%-15%. אם נוחי יזכה הוא יצטרך להביא עוד כסף ואז הנושים יתעוררו למחרת עם אותה בעיה רק עם כאב ראש יותר גדול. לכן היציבות של החברה המשקיעה משמעותית כאן - אנחנו רוצים לחזק את נכס הבסיס ויש לנו את היכולת עם פעילות עסקית רווחית באפס חוב. אם נבחן את הכסף שמגיע מאמבלייז - צריך לשאול כמה פעמים אפשר למכור את אותה העוגה".

מוטי בן משה: "אפשר לתת הערכות שווי מכאן ועד להודעה חדשה"

אידיבי אחזקות נקלעה למשבר תזרימי קשה בעקבות המשבר העולמי וירידה של שווי החברות בקבוצה. החברה חדלת פירעון, נושיה רבים על השלל ובעל השליטה הקיים מנסה להישאר עם אחזקה כלשהי בידיו. אלא שגם אם יזכה במכרז שיעור אחזקותיו ירדו משמעותית.

במסגרת המכרז לרכישת השליטה באידיבי אחזקות טען אתמול מוטי בן משה שהמחזור השנתי של עסקיו עומד על 9 מיליארד שקל. "אנחנו מוכנים להזרים הכי הרבה כסף מהיום הראשון.אפשר לתת הערכות שווי מכאן ועד להודעה חדשה אבל נושי אידיבי פיתוח יכולים לקחת את החברה אם יבוזבז זמן. אנו מוכנים לשים 500 מיליון שקל במיידי כדי שיהיה כסף לשרת את החוב עד מאי 2014".

על מיזוג של כור-דסק"ש: "למכור מניות תחת לחץ זאת עוד תספורת"

בן משה מבהיר שהוא מתכוון לשמור על נכסי החברה ולא למכור אותם תחת לחץ והוא מעביר ביקורת על תוכניתו של דנקנר לבצע את המיזוג של כור עם דסק"ש. "למכור מניות בדיסקאונט תחת לחץ כי אין כסף זאת עוד תספורת", אומר בן משה.

אידיבי אחזקות נאלצה למכור השנים האחרונות מספר אחזקות גדולות בניהן: כלל תעשיות, מכתשים אגן וכעת את כלל . "עם כל הכבוד, אם העסקה תתפוצץ רק אנו נותנים עוד סוכריה לנושים, הטבה של עוד כ-80 מיליון שקל.
אם העסקה תצא לפועל אין צורך בהזרמת הון נוסף מעלה. אם עסקת כלל לא תצא לפועל החברה תגייס חוב בעולם בהיקפים ועלויות מטורפות ובמחירים לא ריאלים".

מה לגבי ההשקעה המינימאלית שמובטחת לנושים?

"דנקנר אומר שיזרים עוד 150 מיליון שקל, אך אם אין ירידת נכסים, הוא בעצם אומר שהוא מוכן לקנות בית ששווה 2 מיליון שקל בחצי מיליון שקל. השווי של ההצעה שלו לא רלוונטי, זאת בהנחה שיש לו בכלל כסף לעמוד בהצעה שהגיש. אם דנקנר או אלשטיין זוכים באידיבי - יום לאחר מכן נגמר הכסף בקופה והחברה לא יכולה לשרת את החוב שלה. הם נתנו לנושים שווי על העץ, לא ביד".

ההצעות שהוגשו אתמול לבית המשפט לרכישת אידיבי אחזקות
ההצעות שהוגשו אתמול לבית המשפט לרכישת אידיבי אחזקות
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  אכלו לי שתו לי ויאללה השמצות שיגררו תביעת דיבה (ל"ת)
  חיים 04/11/2013 17:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  בן משה מי עומד מאחוריך בכלל? (ל"ת)
  גבי 04/11/2013 13:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  צריך להפסיד בכבוד
  אבי 04/11/2013 12:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבן אדם שמלכלך על אחרים ,כמה שכסף לא איהיה לו , עדיף להתרחק ממנו
  סגור
 • 4.
  מהטבלה מה זה הזרמות הכספים למה אין סכומים מדוייקים? (ל"ת)
  לא מבינים כלום 04/11/2013 12:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  הצייד הבוכה
  מבין עניין 04/11/2013 12:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בן משה כמו אלשטיין מנסה לצוד את אידיבי בנזיד עדשים. אם היה מציע מחיר סביר (לא ריאלי) היה זוכה בלי בעיה. אבל בן משה נצמד למחיר הרצפה של אלשטיין ושניהם לא יזכו אף אם יתבכיינו.
  סגור
 • 2.
  איך בכלל נותנים לנוחי להמודד? הוא אחרי למצב
  אבי 04/11/2013 12:38
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בית משפט שיאשר זה אחראי לתספורת הבאה של נוחי.
  סגור
 • 1.
  שטויות במיץ מה שהוא אומר !!!
  אודי 04/11/2013 12:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  תמיד מה שאומרים צריך לעשות ההיפך !!!
  סגור