דנקנר לכתב Bizportal: "אני מרגיש בסדר גמור, האם אני אשאר בעל שליטה בקבוצת אידיבי - זה אני לא יודע"

השופט איתן אורנשטיין יפרסם מאוחר יותר את החלטתו - ככל הנראה יתן לדנקנר עוד קצת אוויר לנשימה. צפו בתמונות מבית המשפט
 | 
(12)
נוחי דנקנר, צילום: Bizportal
קירקס אידיבי נמשך - דיון סוער התקיים הבוקר באולם השופט איתן אורנשטיין לגבי גורל השליטה בקונצרן אידיבי. נוחי דנקנר היה אמור להפקיד 500 מיליון שקל עד היום, אך הוא לא עמד בכך. עם זאת ביהמ"ש המחוזי בת"א יתקשה שלא להעניק לדנקנר דחייה נוספת כיוון שדנקנר הגיע לסכום קרוב לכך - 450 מיליון שקל. לפי שעה הדיון הסתיים והחלטה בעניין אותה דחיה תפורסם בהמשך.

בסוף הדיון דנקנר ואלשטיין יצאו כל אחד לדרכו מלווה בפמליתו ונמענו מלהשיב לשאלות העיתונאים. דנקנר אמר לכולם :שנה טובה...אני אופטימי" והמשיך לדרכו.

ל-Bizportal אמר: "אני מרגיש בסדר גמור".

האם תישאר בעל השליטה בקבוצת אידיבי?


דנקנר: "אני לא יודע".הדיון התחיל לאחר עיכוב של חצי שעה לאחר שגם המשקיע הארגנטינאי, אדוארדו אלשטיין הגיע. "אני כבר 30 שנה בבית המשפט ואני לא זוכרת כזאת היסטריה", אמרה ל-Bizportal בכירה במערכת בתי המשפט. האולם היה מלא מפה לפה, נציגי כל אמצעי התקשורת הגיעו, בכירי אידיבי וכמובן עורכי דין רבים. המזגן לא ממש עבד והחום לא הקל על הנוכחים. "הם הורגים אותו", אמר בכיר באידיבי על מה שדנקנר עובר להערכתו.

השופט: "האם הכסף הופקד?"
עו"ד ישראל שמעונוב: "כן 450 מיליון שקל".

השופט: "מה הייעוד?"
עו"ד ישראל שמעונוב: "השקעה באידיבי. כבר השגנו תמיכה של 40% מבעלי המניות של אמבלייז".

אל הדיון הגיעו גם נציגי שתי הקבוצות המתחרות על השליטה בחברה: נציגי איש העסקים היהודי ארגנטינאי, אדוארדו אלשטיין ונציגי מחזיקי האג"ח ומנגד נציגי איש העסקים היהודי אוקראיני, מיכאל גרנובסקי (שמנסה להשתלט על אידיבי באמצעות אמבלייז). אלשטיין ומחזיקי האג"ח רוצים להשתלט על אידיבי ביחד, ומנגד דנקנר נאחז בקרנות המזבח ביחד עם המשקיע החדש שהביא - גרנובסקי.

השופט: "יש עדיין קשיים באידיבי פיתוח ויש יתרון למתווה של אלשטיין..האפשרות של הזרמת הון לחברה עדיפה על מימוש נכסים".

השופט אורנשטיין דן גם בניסיון של משרד האוצר למנות לחברת כלל מקבוצת אידיבי והסביר שמדובר בצעד מוקדם מדי ובמהלך מיותר ויקר.

נציגי אידיבי ביקשו מבית המשפט דחייה בכדי לנסות להעמיד להצבעה בפני נושי החברה הצעה להסדר חוב של דנקנר וגרנובסקי, הכוללת השקעה של 826 מיליון שקל. קבוצת נץ, המנסה להשתלט על אידיבי ביחד עם מיכאל גרנובסקי, הודיעה על הפקדת 19 מיליון שקל בקופת החברה.

הדיון היה בהשתתפות בכירי קבוצת אידיבי, עורכי הדין מטעם הצדדים השונים, "ח אייל גבאי, המומחה הכלכלי מטעם ביהמ"ש בחברה, עו"ד חגי אולמן, המשקיף החיצוני מטעם ביהמ"ש וכן נציגי האג"ח הפרטיים.

רו"ח איל גבאי: "צריך לתת אפשרות לכולם להגיש הצעות ויצא מזה רק טוב. גם לנושים. בכל הסדר שלא יהיה - יש כאן שינוי בשליטה בחברה".

אלשטיין הגיע לבית המשפט עם בנו, יועצים ועורכי דין. הדיון היה מייגע והתנהל בעברית, שפה שאינה מוכרת היטב לכולם. בנו של אלשטיין, יאיר, העדיף לקרוא תהילים במהלך הדיון.

{אידיבי אחזקות}, הנסחרת היום לפי שווי של 340 מיליון שקל בלבד, היא החברה בקצה הפירמידה הציבורית של נוחי דנקנר ושותפיו. בתקופת השיא של אידיבי בעידן דנקנר נסחרה מניית אידיבי אחזקות ביולי 2007 במחיר ששיקף לחברה שווי של 5.7 מיליארד שקל. היום המניות חסרות ערך למעשה כיוון שהן שייכות לבעלי החוב

מתחת לחברת אידיבי אחזקות נמצאת חברת אידיבי פיתוח ובהמשך שאר אחזקות בחברות בקבוצה שהבולטות הן: כלל ביטוח, מכתשים אגן, סלקום, נכסין ובנין, אלרון ושופרסל.

בחודשים האחרונים צצו שמות שונים מישראל ורחבי העולם לרכישת השליטה בקונצרן הגדול במשק במסגרת הסדר חוב עם מחזיקי האג"ח של אידיבי אחזקות שלה חוב של כ-2 מיליארד שקל למחזיקי ישראלים. החוב של אידיבי פיתוח למחזיקי האג"ח שלה עומד על כ-4 מיליארד שקל.


הספינה טובעת והעכברים בורחים

במקביל לאיבוד השליטה בקונצרן אידיבי והחשש הגדול מתביעות אישיות, הודיעו מספר בכירים באידיבי על פרישתם בטענה שאין להם כיסוי ביטוחי הולם. ד"ר אייל סולגניק ועו"ד שוני אלבק הודיעו כי "לאור הנסיבות המיוחדות" הם נאלצים להודיע על סיום העסקתם באידיבי. זמן קצר לפני פתיחת הדיון פורסמו הדוחות הכשפיים של אידיבי אחזקות לרבעון השני של השנה: סיימה בהפסד של 108 מיליון שקל ולדוחותיה מצורפת הערת "עסק חי".
תגובות לכתבה(12):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 12.
  אני מוכן לקנות את אידיבי עם קבוצת משקיעים נוספים
  יופיטר שוקי הון 26/08/2013 07:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יופיטר שוקי הון טל שלי 0532855155
  סגור
 • 11.
  השופט חייב למנות כונס שיפרק את אידיבי וימכור הכלללללל
  יופיטר שוקי הון 26/08/2013 07:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ככה אגח ים יקבלו כספם דרך הטובה ביותר!!!! ל. מה מחכה השופט?
  סגור
 • 10.
  אם הייתי השופט הייתי מסלק את נוחי דנקנר ומפרסם מכרז
  יופיטר שוקי הון 26/08/2013 06:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לקניית כל הקבוצה או לחלופין ממנה כונס שמטרתו לפרק את אידיבי אחזקות לאלתר!!! כלומר מוכר את החברות אחת אחת שופר סל ,סלקום,וכו׳ הכי טוב וכמה שיותר מהר!!! כלל ביטוח הוא כבר מצא מוכר אז למה העסיקה לא בוצעה?
  סגור
 • 9.
  אידבי ודנקנר
  רמי כהן 25/08/2013 21:46
  הגב לתגובה זו
  0 18
  אל תשאר תמחק את המניה מהמסחר די מספיק מחקתה את המשקעים לך הביתה אתה לא תשפר את התדמית שלך אתה כבר שרוף
  סגור
 • 8.
  הקונספירציה לדעתי שאלשטיין סוגר מצד אחד ודנקנר מצד שני
  tr 25/08/2013 18:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכל משחקים תזכרו את זה
  סגור
 • 7.
  אין חדש תחת השמש...
  אריה מרקל 25/08/2013 17:08
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הכלבים נובחים-השיירה עוברת ובעוד הסאגה המשפטית בענין פירמידת אי.די.בי. נמשכת-רואים כל החוסכים הקטנים,בעלי קופות הגמל והפנסיה איך כספם ליום פרישתם מהעבודה "מתאדה" בתספורות-איש מנושאי המישרה, חברי דירקטוריון והבעלים לא משלם את מחיר הניהול הכושל ושם את המפתחות על השולחן...
  סגור
 • 6.
  ישראבלוף
  אבי 25/08/2013 13:42
  הגב לתגובה זו
  2 0
  תאמינו לי. המהלך הכי נכון היה של ירידת חל ב-99% הכל פה מנופח ברמאות כפי שהישראלים יודעים לעשות. למי שיש יד ורגל שיברח מפה לפני שהכל יתפוצץ בפנים. העם הזה תמים וזורק את כספו לזבל
  סגור
 • 5.
  דנקנר
  רמי כהן 25/08/2013 13:09
  הגב לתגובה זו
  2 2
  זה הרמאי איזה עושה מה שבא לא בבורסה חופשי פשיעה כלכלית גם באופציות שלא גם במניות שלא אן מי שיגיד לא די מספיק אתה גם ככה שרוף לאן אתה רוצה להגיע?
  סגור
 • 4.
  נגמרה מסיבת המשכורות . (ל"ת)
  בא 25/08/2013 12:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  דנקנר וחבורתו צריכים לשבת בכלא על כל הכסף ששדדו לכיסם
  עידו 25/08/2013 12:24
  הגב לתגובה זו
  6 1
  במשך שנים נוחי דנקנר עשק אותנו במחירים מופרזים בשופר סל וסלקום. ואם זה לא הספיק לו אז הוא וחבורת המנהלים הכושלים ודירקטוריון הבובות עשקו את כספי איי די בי לכיסם במקום לדאוג לטובת החברה והמשקיעים.
  סגור
 • 2.
  אידבי ודנקנר
  רמי בהן 25/08/2013 11:47
  הגב לתגובה זו
  1 1
  זה הכול מניפולציות של דנקנר ואורנשטיין וגם וחלק קטן של הנושים מי שמקורב יקבל הכול מי שלא מקורב אז כמובן תהיי תיספורת הוא מושך זמן בכוונה לייאש את המשקעים שימכרו בהפסדים גדולים זה בן זונה זה הם חושבים שכולם מטומטמים אבל לפחות המשקעים יענישו אותו חזק מאוד הוא שרוף אצל הרבה משקעים הסיפור של הנוכל נגמר והסגה אזו של אידבי לא תיגמר לעולם עד שזה יתאים לא שכולם ימכרו בהפסדים גדולים ואז יגיע משקיע אמיתי במרכאות?
  סגור
 • 1.
  מה יהיה בסוף?
  המלש 25/08/2013 10:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נו. מתי זה כבר סוף סוף יגמר ונדע מה שוויים של האגח שבידנו? ומתי נראה כסף בחשבוננו שהיה צריך להיות כבר ביוני השנה?
  סגור