ביל גרוס: "ברננקי יוריד את הריבית לרמה של 3.75%"

עוד אומר גרוס, אשר מנהל את קרן האג"ח הגדולה בעולם, כי "הכלכלה האמריקנית צריכה לצמוח בקצב של בין 2.5% ל-3%, אחרת היא עומדת במקום"
|
ביל גרוס: "ברננקי יוריד את הריבית לרמה של 3.75%"

סוחרים באגרות החוב הממשלתיות בארה"ב (Government bond traders), שחזו שש מתוך שבע תקופות המיתון בארה"ב ב-50 השנים האחרונות, טוענים כי הפדרל ריזרב יאלץ להפחית את הריבית פעם נוספת לקראת סוף השנה, מאחר והכלכלה עשויה "לעמוד במקומה".

טרם ההודעה כי הפדרל ריזרב מפחית את הריבית בחצי אחוז (ההפחתה הראשונה מאז 2003), ירדו תשואות האג"ח לטווח של שנתיים בארה"ב (Treasury two-year notes) אל מתחת ל-4.75%. בעשרים השנים האחרונות, כאשר מקרה כזה התרחש, גם כן הגיעה לאחר מהלך זה הורדת . כך, שניתן לראות בשוק האג"ח הממשלתי כאמצעי גילום לשינויים מוניטריים בשווקים, בסבירות מאוד גבוהה.

"הכלכלה האמריקנית צריכה לצמוח בקצב של בין 2.5% ל-3%, אחרת היא עומדת במקום," אומר ביל גרוס, מנהל נכסים בסכום של 104.4 מיליארד דולר, בקרן האג"ח הגדולה בעולם. "באופן הסטורי כל פעם שהכלכלה האמריקנית עמדה בפני האטה הפדרל ריזרב הוריד ריבית", כך הוסיף גרוס.

ביל גרוס הוא מנהל השקעות ראשי בחברת, Pacific Investment Management, הממוקמת בקליפורניה. נציין כי ביל גרוס חזה את ההפחתה האחרונה זמן רב לפני שבוצעה בפועל. טוען עוד, שריבית ה'פד' תרד לרמה של 3.75% לפחות, לעומת 4.75% כיום. הנימוק העיקרי אותו מונה גורו ההשקעות, הוא סבירות גבוהה לכך שהכלכלה תצמח ב-1% עד 2% לעומת 4% ברבעון האחרון.


גרינספאן - האטה קודמת למיתון

אתמול יושב ראש הפדרל ריזרב לשעבר נשמע קצת אחרת מהצהרותיו הקודרות בשבוע שעבר, כי הסכויים למיתון הם יותר מאחד לשלוש.

הכלכלה האמריקנית מתמודדות בכרגע עם האטה, עם זאת זה עדיין מוקדם לקבוע אם המיתון כבר באופק, כך אמר אתמול אלן גרינספן בראיון שהעניק ל- NBC.

בתוך כך, טען שהסיכויים למיתון כעת הם פחות מ-50/50, אולם הוסיף כי זה עדיין לא הזמן להחליט אם הכלכלה הולכת לכיוון כזה או אחר.

בשבוע האחרון ערך גרינספן מספר ראיונות בכדי לקדם את ספרו החדש: "זמן המערבולת: התפתחויות בעולם החדש", אמר כי הוא מצפה לירידה ניכרת במחירי הבתים בארה"ב, ופגיעה אנושה בעושר של משקי הבית בארה"ב, בעקבות כך.

עוד הדגיש, כי אינו מקבל על עצמו את האשמה ליצירת בועת שוק הדיור בארה"ב. בעתיד צופה גרינספן בעיות חמורות במערכת הבריאות, אך מערכת הביטוח הסוציאלי תהיה בעמדה טובה יותר.

בראיון לא התייחס גרינספן להחלטת הריבית של הפדרל ריזרב מה-18 לספטמבר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות