"החברה מאמצת עמדה קשוחה ובלתי מתפשרת שמקשה עלינו להגיע להסדר"

מחזיקי האג"ח של חברת אמפל התכנסו לדיון בהעמדת האג"ח לפירעון מיידי. באמפל הציעו למחזיקי אג"ח ב' תשלום של 5 מיליון דולר על חשבון תשלום הקרן - הצעה שנדחתה על הסף
 | 
(3)
אסיפת אמפל:
אסיפת מחזיקי האג"ח של חברת {אמפל אמריקן} התכנסה היום כדי לדון בהעמדת החוב של החברה לפירעון מיידי, זאת לאחר שנציגות האג"ח לא הגיעה להסכמות מול בעל השליטה בחברה – יוסי מימן בנוגע להסדר החוב. אסיפת המחזיקים החלה בשעה 11:30. כתב Bizportal לווה את האסיפה בדיווח חי.

בפתח הישיבה אמר חבר הנציגות "בחודשים האחרונים פנינו לחברה במטרה לקדם הסדר הוגן והגון בפרק זמן מינימלי לשני הצדדים. לדאבוננו הרב, החברה עד כה מאמצת עמדה קשוחה ובלתי מתפשרת שמקשה עלינו להגיע לקו או מכנה משותף שממנו אפשר להתקדם הלאה". לדבריו, "כתוצאה מכך, האסיפה זומנה היום במטרה לקבל הסמכה מהנוכחים כאן כדי להמשיך בכל האמצעים העומדים לרשותנו במטרה לשמור על זכויות המחזיקים".

חברת אמפל אמריקן נקלעה לקשיים בעקבות ההתקפות החוזרות ונשנות על צינור הגז ממצרים שמוחזק על ידי חברת EMG. בחברה החליטו באופן חד צדדי להפסיק את תשלומי הקרן למחזיקי החוב ולדחות אותם בשנתיים. בחברה הדגישו כי תשלומי הריבית יימשכו כסדרם.

בחברה החליטו להיכנס למו"מ מול מחזיקי האג"ח, אך הצדדים לא הגיעו להסכמות. המצגת של חברת אמפל מערכת המאיה חושפת את ההצעה של החברה למחזיקים שכוללת תשלום קרן בהיקף של 5 מיליון דולר למחזיקי האג"ח מסדרה ב'.

בנוסף, אמפל הציעה כי בעל השליטה יוסי מימן יוותר על שכרו במהלך תקופת הדחייה של השנתיים. כמו כן מימן הסכים לתת לחברה אופציה למכור לו את פרוייקט האתנול. באמפל מעריכים את שווי ההטבה המוערכת בלמעלה מ-100 מיליון שקל.

אירית אילוז המכהנת כסמנכ"לית באמפל סקרה לאחר מכן את מצבה של החברה. אילוז הגדירה את EMG כ'נכס המשמעותי ביותר של אמפל'. לדבריה, אינה חוששת מכך ששותפות 'תמר' חותמות על הסכמים לאספקת גז. "הנהלת EMG נמצאים בקשר ישיר עם הלקוחות. לא תהיה בעיה להזרים להם גז. הלקוחות רוצים כמה שיותר גז וכמה שיותר מהר".

במקביל, האסיפה דנה בתביעה הביליטרלית שהגישה החברה כנגד ממשלת מצרים על הנזקים שנגרמו להם. סמנכ"ל באמפל העריך את הזמן הכולל של התביעה בשנתיים והעריך את סיכויי הצלחה התביעה כגבוהים.

לאחר שלב השאלות ותשובות יצאו נציגי חברת אמפל מאולם הדיונים ואסיפת המחזיקים המשיכה להתקיים כדי לדון בהעמדת האג"ח לפירעון מיידי.

אדוורד קלר, נציג המוסדיים ציין כי "אנחנו חושבים שיש לנו מצב מיוחד. יש לנו סוגיה שקשורה לחברה דואלית. יש תהליכים משפטיים בישראל, יש תהליכים בחו"ל ויש הגנות שהחברה יכולה לנקוט ויכולות להיות הסתבכויות. אני בדעה שאנחנו צריכים לעמוד על העקרונות שלנו שתהיה תרומה משמעותית של בעל השליטה. יוסי מימן הוא לא אויב שלנו ואנחנו חייבים להגיע איתו להסדר".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לא נאמר באסיפה שחייבים להגיע להסדר.להיפך
  משתתף באסיפה 20/02/2012 19:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נאמר רק שיוסי מימן הוא לא אוייב. שאר המשפט הוא השלמה של העיתונאי. נא לתקן כי משפט כזה עשוי לגרום נזק . מכל מקום דווקא נראה שהאופציה המועדפת שלא לומר היחידה היא פירוק החברה והרמת מסך.
  סגור
 • 2.
  הגרוע מכל עדיין לפני מימן. EMG קפוט! (ל"ת)
  פול 20/02/2012 16:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  גניבת החוב
  המאוכזב 20/02/2012 11:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יוסי מימן תקח בחשבון הכסף הזה שאתה חושב לא להחזיר הוא שייך לזקנים לאלמנות וגם ליתומים.אני לא מבין איך אתה יכול להירדם בלילה,
  סגור