הנושא בו קלינטון וטראמפ רושמים הסכמה- ווול סטריט גוזרת את הקופון

|
עונת הבחירות
שישה חודשים נותרו עד למועד הבחירות לנשיאות בארה"ב ונראה שהמירוץ נכנס לשלבים המכריעים שלו. לאחר שהבטיח את מועמדותו בראשות המפלגה הרפובליקאנית, דונלד טראמפ החל לתקוף בצורה אישית את הילארי קלינטון, תוך שהוא מטיל ספק ביושרה והגינותה (או בצורה בה הוא מכנה אותה "crooked Hillary" - הילארי המושחתת). 
קלינטון, שעדיין נאבקת על ראשות המפלגה הדמוקרטית מכוונת את חיציה בעיקר כנגד המועמד המקביל לראשות המפלגה - ברני סנדארס. מי שהתפנה בימים האחרונים לתקוף את טראמפ מטעם הדמוקרטים, הוא לא אחר מהנשיא ברק אובמה. האחרון טען אתמול (ה') כי מנהיגי העולם חוששים מבחירתו של טראמפ ויש להם סיבה טובה לאור הבורות שהוא מפגין בנושאי חוץ.
אז מה משותף לשני המתמודדים?
מבחינה כלכלית, למרות השוני הברור בשני המתמודדים העקריים כרגע לנשיאות, בין טראמפ וקלינטון יש נושא משותף אחד והוא הרצון להשקיע בתשתיות. למעשה טראמפ הורה מתחילת הקמפיין שלו שהוא הולך להשקיע ולחדש חלק ניכר מהתשתיות בארה"ב וכפי שציין בנאום ההודעה על ריצתו לראשות הרפובליקאנים -" הוא האיש הטוב ביותר לעשות זאת". הילארי מצדה תוך כדי הקמפיין שלה התחייבה להשקיע 275 מיליארד דולר בתשתיות במשך חמש שנים לאחר בחירתה, בתנאי כמובן שתזכה בשני קמפיינים ברציפות. 
מבחינת שוק המניות, ניתן למצוא עדויות להשפעה שיש לאמירות שני המתמודדים על סקטור התשתיות. תעודת הסל S&P U.S. Preferred Infrastructure Stock Index אשר מודדת את התשואה של מניות נבחרות בסקטור התשתיות הניבה תשואה של כ-6.20%. מדד ה- S&P 500  S&P 500 -0.39% S&P 500 2,986.2 -0.39% S&P 500 סגירה:2,997.95 פתיחה:2,996.84 גבוה:3,000 נמוך:2,976.31 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים הרכב מדד ביצועים כתבות נוספות בנושא:  עלה 2.5% מתחילת השנה. 
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות