איבד מכוחו: למרות הודעת דרגי, בורסות אירופה נחתמו בירידות

סמנו ביומנים: ייתכן וכבר ב-22 בינואר הבנק המרכזי האירופי יכריז על תוכנית הרחבה כמותית מלאה
|
לקראת הקלה כמותית?
יום המסחר הראשון לשנת 2015, נמצא לקראת סגירה ובורסות אירופה ככל הנראה יסיימו אותו בירידות שערים. מדד הקאק 40 ירד 0.62%, הדאקס נחלש 0.66% והפוטסי ירד 0.47%. ירידות השערים התחזקו בשעה האחרונה, עם התברר האכזבה ממדד הייצור ISM האמריקני.

מקורות נוספים לחולשת המדדים האירופים, הם פרסום של שורת נתוני מאקרו פושרים בתחום הייצור באירופה. ביומן המאקרו בשעה 11:00 התפרסם מדד מנהלי הרכש בתחום הייצור לחודש דצמבר של גרמניה שעמד בצפי והציג קריאה של 51.2 נק', כמו כן מדד הייצור בגוש האירו אכזב ונפל מתחת לצפי כאשר הציג קריאה של 50.6 נק' לעומת צפי לקריאה של 50.8 נק'. ב-11:30 התפרסם מדד מנהלי הרכש (ייצור) בבריטניה שהציג קריאה שלילית של 52.5 נק' אל מול צפי של 53.6 נק'. נציין כי מוקדם יותר ספרד, איטליה וצרפת הציגו נתונים מאכזבים למדי בתחום הייצור גם כן.

מוקדם יותר נשיא הבנק המרכזי האירופי, מאריו דראגי התראיין לעיתון הגרמני 'Handelsblatt' ונראה כי הוא מכין את הקרקע להרחבה כמותית. נשיא ה-ECB אמר כי הוא לא יכול לשלול את סיכוני הדיפלציה בגוש האירו ורומז בעצם על אפשרות הולכת וגדלה להקלה כמותית מלאה. אין ספק שב-22 לינואר, התאריך בו יתכנסו חברי הועדה המוניטרית של ה-ECB יהיה יום מעניין מאוד עבור המשקיעים.

"הסיכון שלא נצליח לעמוד ביעדים שהצבנו לעצמו בכל הנוגע ליציבות המחירים הוא גדול יותר מזה שהיה לפני חצי שנה" מציין דראגי ושולח רמז עבה - "אנחנו בהכנות טכניות לשנות את הגודל, המהירות וההרכב של הצעדים שלנו בתחילת 2015, זה נחוץ בכדי להגיב לאינפלציה הנמוכה ויש על זה תמימות דעים בין חברי ה-ECB".

על הדיפלציה אמר דראגי כי "אי אפשר לשלול את הסיכון לחלוטין אבל הוא מוגבל, אבל אנחנו בכל מקרה צריכים לפעול כנגד הסיכון הזה" כנשאל דראגי בכמה כסף ה-ECB יצטרך לרכוש אגרות חוב ממשלתיות השיב הנשיא כי "זה קשה להעריך".

בתגובה לריאיון של דראגי תשואות אגרות החוב באיטליה ובספרד צוללות בחדות ומגיעות לשפל, מטבע האירו מאבד 0.4% לרמה של 1.205 דולר, תחתית שלא נראתה מאז יוני 2010.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות