טרם הירידות החדות: קרנות הנאמנות גייסו 200 מיליון שקל

קרנות הנאמנות המסורתיות חזרו לגייס בשבוע המסחר האחרון בעוד הקרנות הכספיות פדו. מיטב דש בדק מה עשו הקטגוריות השונות - הנתונים המלאים

|
רפי ניב, מנכ"ל מיטב דש קרנות נאמנות, צילום: רמי זרנגר

בשבוע המסחר האחרון תעשיית קרנות הנאמנות גייסה סכום של כ-195 מיליון שקל, זאת ברקע למגמה חיובית בשוקי המניות וטרם הירידות החדות בשוק המניות האמריקאי והעליות החדות באג"ח הממשלתיות האמריקאיות, שבאו לידי ביטוי אתמול בישראל.

לפי הערכות כלכני מיטב דש, קרנות הנאמנות המסורתיות חזרו לגייס בשבוע החולף כ-295 מיליון שקל. סכום זה מבטא גיוס של כ-125 מיליון שקל בקרנות האקטיביות-המנוהלות וגיוסים של הקרנות הפאסיביות בסכום של כ-170 מיליון שקל, תוך הבדל בין הקרנות המחקות שגייסו כ-200 מיליון לבין קרנות הסל שרשמו פדיון בסכום של כ-30 מיליון. הקרנות הכספיות פדו סכום של כ-100 מיליון שקל.

נכון ליום חמישי האחרון, היקף נכסי תעשיית הקרנות עומד על 334.9 מיליארד שקל: 208.3 מיליארד שקל ב​תעשייה האקטיבית, מהם 180.1 מיליארד בקרנות מסורתיות ו-28.2 מיליארד בקרנות כספיות. בתעשייה הפאסיבית מדובר בסכום של 126.6 מיליארד שקל, מהם 91.6 מיליארד בקרנות סל ו-35 מיליארד בקרנות מחקות.

מה עשו הקטגוריות השונות?
ברמת התעשייה האקטיבית, קרנות אג"ח מדינה שומרות על ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות גם השבוע, עם סכום של כ-90 מיליון שקל. כמו כן, קרנות אג"ח כללי, אשר פדו בשבוע שעבר, חוזרות לגיוסים של כ-50 מיליון שקל.

גם קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, עוברות לגיוסים של כ-25 מיליון שקל. בנוסף, הקרנות האג"חיות השקליות עוברות לראשונה מאז תחילת השנה לגיוסים הנאמדים בכ-15 מיליון שקל. לעומת זאת, קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות, ממשיכות לפדות גם השבוע כ-45 מיליון שקל, כמו גם קרנות אג"ח חו"ל שרשמו השבוע פדיון של כ-15 מיליון שקל.

ברמת התעשייה הפאסיבית, הקרנות המתמחות במניות - הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה, סיימו את השבוע בגיוסים של כ-75 מיליון שקל, תוך פער בין הקרנות שמתמחות במניות בישראל שגייסו כ-120 מיליון לבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל שפדו כ-45 מיליון. כמו כן, הקרנות המחקות גייסו כ-105 מיליון שקל בעוד קרנות הסל פדו כ-30 מיליון שקל.

קרנות אג"ח מדינה ממשיכות להציג גיוס חיובי גם השבוע עם סכום של כ-70 מיליון שקל. גם בקרנות אג"ח כללי נרשמו גיוסים שהסתכמו בכ-10 מיליון שקל. בנוסף, קרנות אג"ח חברות חוזרות לגייס סכום של כ-60 מיליון שקל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות