פרשת ההונאה ביוטרייד: "נמצאה תשתית ראייתית להגשת כתבי אישום"

הרשות לניירות ערך ממליצה על העמדתו לדין של בעלי החברה, אביב טלמור, לאחר שזו גיבשה לכאורה תשתית מספקת
 | 
(6)
אביב טלמור, צילום: Bizportal
חקירת פרשת הונאת המשקיעים בחברת 'יוטרייד' של אבי טלמור: מחלקת החקירות של הרשות לניירות ערך מודיעה הבוקר (ד') כי תיק החקירה בעניינה של החברה הועבר לפרקליטות, זאת לאחר שנמצאה לכאורה תשתית ראייתי לגיבוש והגשת כתבי אישום כנגד החשוד המרכזי בפרשה ומעורבים נוספים.
כזכור, טלמור, הבעלים של בית ההשקעות 'יוטרייד', שסיפקה שירותי מסחר באמצעות פלטפורמה הפועלת על ידי אלגוריתם ממחושב, חשוד במרמה של מאות משקיעים בהיקף של מיליוני דולרים לאחר שזה גייס יחד עם שותפיו את הכספים תוך הטעיית המשקיעים באמצעות מצגי שווא, זיופים ושימוש במערך שיווק אגרסיבי ומניפולטיבי. טלמור נחקר בחשד כי רוקן את כספי החשבונות של לקוחות החברה לשימושו הפרטי, כאשר גובה המעילה עומד על 12 מיליון דולר. 
ממצאי החקירה עולה לכאורה כי בין השנים 2012 – 2015 גייסה יוטרייד בישראל כ-27 מיליון דולר מ-604 לקוחות. כאמור, יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, הורה על העברת תיק החקירה בעניינה של חברת יוטרייד, ואביב טלמור, בעליה ומנהלה של החברה, לפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), לצורך בחינת הגשת כתבי אישום כנגד המעורבים בפרשה.
מהרשות נמסר כי "מדובר בחקירה מורכבת ומאומצת שנוהלה ע"י מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך ולוותה על ידי מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). מממצאי החקירה עולה כי נמצאה תשתית ראייתית מספקת למעורבותם של החשוד המרכזי ומעורבים נוספים לביצוע עבירות על חוק ניירות ערך וחוק העונשין, ובכלל זה קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, הלבנת הון, ניהול תיקי השקעות ללא רישיון, אי קיום דרישות רשות ניירות ערך, ושיבוש מהלכי משפט".
"מדובר בתיק חמור, מורכב ומרובה חשודים אשר על פי ממצאי החקירה פעלו בתחכום רב תוך הסוואת הפעילות התרמיתית הענפה אשר נמשכה על פני מספר שנים ופגעה באופן חמור במאות לקוחות, בארץ ובעולם, וכל זאת על מנת לגרוף כספים לשימושים שונים. התיק כולל חומר ראיות רב ובמהלכו נגבו עדויות רבות ממעורבים ועדים, בוצעו חיפושים רבים ונאספו ראיות משמעותיות התומכות בחשדות המיוחסים למעורבים השונים".
"עוד עולה מממצאי החקירה כי יוטרייד בצעה פעילות של ניהול תיקי השקעות, שיווק השקעות וייעוץ השקעות ללא רישיון וללא יידוע הציבור ורשות ניירות ערך שכך היא פועלת. על פי ממצאי החקירה, אביב טלמור השתמש בעשרות מיליוני שקלים מכספי הלקוחות למטרות אישיות לרבות לעסקיו האחרים ובכלל זה תוך שימוש באנשי קש. עוד עולה מממצאי החקירה כי אביב טלמור יחד עם מנהלים ועובדים בחברה פעלו באופן חמור, מתוחכם ומכוון במטרה לשבש הליכי חקירה ולהעלים ראיות מהותיות כנגדם לאחר תחילת החקירה הגלויה. יודגש, כי מדובר במסקנות הרשות החוקרת, וכי לפרקליטות הסמכות להחליט על המשך הטיפול בתיק".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  עד שלא יוצאו להורג הרמאים לא ירגעו
  עד שלא יוצאו להורג ה 20/04/2017 12:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רצוי בתליה או בסקילה כמו באיראן וסין
  סגור
 • 3.
  בעבר היתי בפגישה ביוטרייד שטלמור הרצה ....
  יוסף 19/04/2017 13:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שם כמה האלגוטריידר שלהם מרוויח הראה כל מיני גרפיים מפוברקים מהרגע הראשון שראיתי אותו הוא לא נראה לי אמין ששאלתי אותו איזה ערבות יש על הכסף שמחר לא תקום ותיסע עם הממון של המשקעים לאיי באמה הוא ניסה לסבן את המשקעים בתשובות מוזרות אמרתי לו ביקצור אין לך ערבות וביטוח שמחר כל הכסף יעלם בדיוק כמו שהוא עשה .
  סגור
 • 2.
  מה עם USG קפיטל?? מתי הם יושבו בכלא? (ל"ת)
  המשקיע ששקע 19/04/2017 11:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  מה קורה פה במדינה
  דגדג 19/04/2017 10:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אי אפשר כבר להאמין לאף גוף, לא משרד, לא חברה, לא רופאה ולא לממשלה. עצוב מאוד.
  סגור
 • לא נכון !!!! גם אלי פנו החברה האלה ואמרתי להם
  משה ראשל"צ 19/04/2017 13:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שהם יכולים להציג מה שהם רוצים ושום מחשב או אלגוריתם לא יכול לנבא כלום - תשאלו את גורביץ פפפחחחח
  סגור
 • מערכת משפט עלובה (ל"ת)
  פשוט 19/04/2017 11:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור