בנק הפועלים: "לא הגענו לכל הסכמה עם אלביט הדמיה של מוטי זיסר"

מחזיקי האג"ח של חברת ההשקעות יכריעו עד יום רביעי באיזה הסדר חוב הם תומכים: של החברה והקרנות הזרות או של המוסדיים הישראלים
|
מוטי זיסר, צילום: יח"צ

בנק הפועלים מבהיר כי לא הגיע לכל הסכמה עם אלביט הדמיה של מוטי זיסר. זאת בניגוד להודעה לתקשורת שהופצה היום על ידי משרד יחסי הציבור של מוטי שרף (המייצג גם את בנק לאומי) לפיה הסכים בנק הפועלים, הנושה הגדול של בעל השליטה מוטי זיסר, להשהות את הליכי הדרישה לפירעון מיידי.

בהודעה שנמסרה היום בצהרים לעיתונאים על ידי אלביט הדמיה נמסר כי הבנק הסכים להשעות את דרישתו מתחילת חודש שעבר להעמיד לפירעון מיידי את חובות החברה כלפיו. אלא שכאמור ההודעה הועברה לתקשורת ללא אישורו של שמעון גל, העומד בראש החטיבה העסקית של בנק הפועלים.

במקביל הודיעה החברה על שינוי במתווה הסדר החוב לטובת מחזיקי האג"ח: שעיקרן הגדלת החוב החדש שיונפק במסגרת הסדר החוב של החברה ב-70 מיליון שקל נוספים, ובסך הכל ל-570 מיליון שקל. זאת בדרך של הגדלת הסדרה השנייה של אגרות החוב (אשר עומדת לפירעון בתום 8 שנים ממועד הנפקתה) ל-170 מיליון שקל. בנוסף, השעבוד הצף לנכסי החברה יוחל גם על האחזקות במניות החברה הבת, פלאזה סנטרס, שאינן משועבדות לבנק הפועלים.

שמעון יצחקי, יו"ר אלביט הדמיה אמר היום: "העמדת החוב כלפי בנק הפועלים לפרעון מיידי, היוותה מכשול דרמטי בפני האפשרות להגיע להסדר כלשהו. אנו שבעי רצון מגיבוש נוסח הסכם ה-Stand Still מול בנק הפועלים וסבורים כי הסכם כאמור הינו תנאי מחייב על מנת להשלים הסדר חוב על ידי החברה".

עיקרי המתווה המעודכן להסדר חוב:
(א)מחיקת החוב הבלתי מובטח הנוכחי של החברה בגובה של 2.5 מיליארד שקל.

(ב) מחזיקי האג"ח יקבלו 90% ממניות החברה שירשמו למסחר בבורסה בת"א ובנאסד"ק.

שתי סדרות חדשות יונפקו:
(ג)הראשונה - אגרות חוב סדרה ח'- בסך של 400 מיליון שקל, לפירעון בתשלום אחד בתום 6 שנים, נושאת שנתית בשיעור של 6% שתשולם על בסיס חצי שנתי. קרן וריבית אגרות החוב סדרה ח' לא יהיו צמודות. אגרות החוב סדרה ח' תובטחנה בשעבוד צף מדרגה ראשונה על נכסי החברה, לרבות החזקות חברת הבת במניות פלאזה סנטרס אן.וי. אשר אינן משועבדות לבנק הפועלים.

(ד) השניה - אגרות חוב סדרה ט' – אגרות חוב חדשות בהיקף של 170 מיליון שקל, לפירעון בתשלום אחד בתום 8 שנים, נושאת ריבית שנתית בשיעור של 6% אשר תצטבר ותשולם במועד הפירעון הסופי או במועדים עליהם תודיע החברה, הכל לפי שיקול דעת החברה הבלעדי. קרן וריבית אגרות החוב סדרה ח' לא יהיו צמודות. אגרות החוב סדרה ט' תובטחנה בשעבוד צף מדרגה שנייה על נכסי החברה, לרבות החזקות חברת הבת במניות פלאזה סנטרס אן.וי. אשר אינן משועבדות לבנק הפועלים.

השעבודים הצפים יהיו כפופים לחריגים מקובלים. כמו כן, לצורך מימון מחדש של הלוואת בנק הפועלים, תהיה רשאית החברה לתת שעבודים חדשים ללא צורך באישור.

המניות ואגרות החוב החדשות יוקצו בין כל בעלי החוב הבלתי מובטח, באופן יחסי ליתרת החוב () שלהם.

(ה) מניות אלביט מדיקל - בהתאם לחוות-דעת המומחה, האורגנים החדשים של החברה, כפי שימונו לאחר ההסדר, ידרשו לבחון את סוגיית המימוש של מניות אלביט מדיקל כאשר במידה וניתן ליהנות מרווח כלכלי משמעותי בטווח הקצר מהמימוש הם ידרשו לשקול מימוש כאמור.

(ו) החרגת בעל השליטה מההפטר שיינתן לדירקטורים ונושאי משרה
החרגת בעל השליטה מההפטר שיינתן לדירקטורים ונושאי המשרה בחברה (למעט בגין תביעות קיימות). ההסדר איננו כולל הוראות בדבר מתן זכות ביטול חד-צדדית לחברה, של ההסכמים הקיימים בין החברה ובין בעל השליטה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות